Rugpjūčio 5 – 10 dienomis vyko projekto “Trainers Refresher” mokymo kursai, kuriuose dalyvavo Programos “Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai” mokymų vadovai iš Latvijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Rusijos, Kipro, Slovėnijos, Turkijos, Rumunijos, Čekijos ir Nyderlandų.
Mokymų vadovai Lietuvoje rinkosi tam, kad padėtų sudaryti palankesnes sąlygas mažiau galimybių turinčių jaunų žmonių įsitraukimui į Programos vykdymą. Mokymus stebėjo ir kelias organizacijas Lietuvoje aplankė ir „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ asociacijos Europos, Viduržemio jūros ir Arabijos valstybių regiono direktorė Melek Muderrisgil.
„Nors visi žino, kad „Taprtautinių jaunimo apdovanojimų“ programa atvira visiems ir dalyvavimui programoje kliūtimi negali būti nei fizinė ar protinė negalia, socialinis statusas, lytis, religija, tautybė, tačiau praktiškai kartais susiduriama su sunkumais tą įgyvendinant. Ar įsivaizduojate jaunuolį, turintį psichikos sutrikimų, savanoriaujantį? O neįgalų žmogų vežimėlyje einant į žygį? Tai tikrai įmanoma! Būtent tam ir yra skirtas šis projektas – mokymų vadovams dalinantis taprtautine patirtimi įmanoma viskas“ – teigia mokymų vadovė Inga.
Mokymų vadovai diskutavo mažose grupėse, taikė įvairius teorinius modelius praktiškai, dirbo individualiai ir porose. Rugpjūčio 8 d. jie lankė atokius Lietuvos regionus, jaunimo centrus, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centrą, žmonių su intelekto sutikimais organizaciją Kuršėnuose, vaikų globos namus „Atžalynas“. Jiems talkino „Jaunimo asmeninio tobulėjimo centro“ savanoriai.
Programa „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ Lietuvoje įgyvendinama jau 6-ius metus, o pasaulyje yra žinoma jau daugiau negu 50 metų. Programą sukūrė Edinburgo hercogas princas Philip‘as, o joje dalyvavo daugelis garsių žmonių: Kate Middleton, Tim Campbell, Edvina Currie, Jim Rosenthal. Lietuvoje šią programą koordinuoja „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“, o apdovanojimus tradiciškai įteikia Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje.