Organizatorių archyvo nuotr.

Vis neaiškesniais ir kupinais neužtikrintumo laikais, tikra atgaiva rasti prieglobstį prasmingose ​​veiklose, tokiose kaip jaunimo mainai, net jei tai vyksta mūsų šalyje. Šių metų liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis vyko Europos Sąjungos, Erasmus+ programos finansuojamas jaunimo mainų projektas „Coropportunity“, kurį įgyvendino asociacija „Neribota ateitis“. Projektas vyko vaizdingoje vietoje, Nemuno ir Neries upių santakoje – Kauno senamiestyje, Lietuvoje. Aštuonias dienas beveik 40 ryškių asmenybių – dalyvių iš Bulgarijos, Italijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos vienijo vienas bendras tikslas – puoselėti verslumo dvasią ir vertybes.

Organizatorių archyvo nuotr.

Visų pirma, taikydami Design-thinking (liet. Dizaino mąstymo) verslo idėjos kūrimo ir vystymo metodą, dalyviai grynino ir šlifavo savo verslo modelius, laipsniškai, žingsnis po žingsnio – pradedant nuo įvairių problemų, iškilusių dėl COVID pandemijos ir (arba) Rusijos agresijos Ukrainoje, identifikavimo. Jauni žmonės kūrė tai kiekvienu konkrečiu atveju atitinkamoje šalyje, galvodami naujus būdus, kaip spręsti daugybę šiuo laikotarpiu iškilusių problemų, priimdami išorinius sprendimus, kuriuose viešpatavo laisva asmeninė nuomonė. Dalyvių idėjos apėmė emocinės sveikatos problemų sprendimą, nutukimo mažinimą, švietimo naujoves ir daug daugiau.

Organizatorių archyvo nuotr.

Taip pat, dalyviai vystydami idėjas dirbo su verslo modelio drobe ir turėjo tikrai įdomų pokalbį su IT srities verslininku S. Naudžiumi – „Rocket Science Baltics“ įkūrėju. Verslininkas dalyviams suteikė įvairių įžvalgų, kurių dėka jauni žmonės, atsižvelgdami į aptartus aspektus išmoko įvertinti, ar verslo sėkmė yra tikėtina, ar ne, sužinojo apie tinkamo verslininko savybes, kruopštų planavimą kiekviename verslo valdymo žingsnyje ir apie tai, kaip emociškai susidoroti su neišvengiama rizika. Dėkojame projekto svečiui už patirties pasidalinimą su jaunais žmonėmis.

Organizatorių archyvo nuotr.

Vėliau dalyviai bandė kurti svetaines, programėles, jų sąsajas ir pasitelkė įvairias kitas priemones, siekdami rasti tobulą kampą, kad jų idėjas būtų lengva atrasti ir galiausiai panaudoti. Vėliau šiuos verslo planus dalyviai testavo apklausiant vietinius gyventojus, siekė grįžtamojo ryšio apie verslo idėjos prototipus. Galiausiai, šiuos modelius patobulinę dalyviai pristatė vieni kitiems ir atliko „pitching“ (savo idėjų pristatymų) modeliavimą, užduodami vieni kitiems aktualius klausimus bei keldami diskusijas.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kalbant apie neformaliąją laisvalaikio dalį, kuri yra tokia pat svarbi kaip ir programos dalis, dalyviai iš tiesų susidraugavo!. Kaip parodė dalyvių patirtis, „ledai greitai lūžta“, ryšys dar greičiau vystosi.

Organizatorių archyvo nuotr.

Tarpkultūriniai vakarai pavertė šį nuotykį dar malonesniu, nei buvo galima tikėtis – italai dalyvius išmokė žaisti Scopa (Neapolio kortomis), nuoširdžiausią juoką sukėlė rumunų kalbos ir liežuvio, tarties pratimai bei juokingi posakiai. bulgarai pribloškė kitus dalyvius savo talentais, ir, žinoma, lenkai privertė dainuoti kitų širdis, kai pagaliau priminė Polonezą iš Andrzejaus Wajdos „Pan Tadeusz“. Visi šie patyrimai priminė žymaus kinų mąstytojo Konfucijaus posakį: „Turėti draugų iš tolimų šalių, argi tai ne džiaugsmas?“

Organizatorių archyvo nuotr.

Per visą jaunimo mainų laikotarpį dalyviai nuėjo ilgą kelią – tiek verslumo, tiek asmeninių santykių prasme dalyviams pavyko vystyti kompetencijas ir plėsti pažinčių ratą. Kai kurie vieni kitų akyse tapo pačiais pirmaisiais savo šalių kultūros ambasadoriais, nes tai buvo pirmą kartą iš tų šalių sutikti žmonės. Tikimės, kad vieną dieną vėl galėsime susitikti su kiekvienu iš jų Erasmus+ ar bet kuriame kitame projekte! Projekto rezultatai bei detalesnė informacija, susijusi su projekto tema, bus skelbiama asociacijos „Neribota Ateitis“ Facebook paskyroje https://www.facebook.com/neribota.ateitis.

Užsakymo Nr. KMC220172

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: