(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

2011-ieji šalyje paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Atminimo renginiais, įamžinimo bei švietimo projektais bus pagerbtos Holokausto aukos, žydų gelbėtojai bei Lietuvos gyventojai, kovoję prieš nacizmą. Taip pat bus siekiama atkurti ir įamžinti Lietuvos žydų istorijos bei kultūros paveldą. Sausio 27 d. bus minima Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena, o rugsėjo 23 d. – Lietuvos žydų genocido aukų diena.

„Lietuvos žydų istorija yra neatskiriama visos Lietuvos istorijos dalis, kuri turi būti tinkamai įprasminta. Atminimo metais siekiama pagerbti ir Holokausto aukas, ir Lietuvos gyventojus, kurie nesitaikė su nežmoniškais nacių režimo reikalavimais, rizikavo savo gyvybėmis gelbėdami kitus. Pagerbdami šiuos žmones, mes iš naujo atsisukame į XX amžiaus įvykius ir jų istorines pamokas mums”, – kalbėjo Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Kauno rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria Holokausto aukų atminimo vietų ir žydų kapinių tvarkymui. Visos rajone esančios holokausto aukų vietos ir žydų senosios kapinės yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo kultūros paveldo  vertybių registrą.

Kauno rajone yra septyni žydų holokausto aukų kapai – Vilkijos apylinkių seniūnijoje Jaučakių miške ir Skrebenų miške. Iš Skrebenų miško palaikai perkelti į Jaučakius. Akų kapai taip pat yra Kluoniškių ir Dievogalos kaimuose (Zapyškio sen.), Babtų seniūnijoje Jugintų miške, Rinkūnų kaime (Garliavos apylinkių sen.). Vandžiogalos miške stovi paminklas holokausto aukoms atminti, o Vandžiogalos žydai palaidoti Jugintų miške.

2011-aisiais Kauno rajone vyks įvairūs atminimo metams skirti renginiai: bus minima Holokausto aukų atminties diena mokyklose, holokausto aukų kapinėse, įrengiamos edukacinės ekspozicijos apie žydų tautos istoriją rajono muziejuose. Bus stengiamasi ne tik skirti dėmesį Holokausto aukų atminimui, bet ir skatinti piliečius kurti šiuolaikinę tolerantišką Lietuvos visuomenę.

KRS informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: