(c) Renginio organizatorių archyvo nuotr.

Didelį pagreitį įgavęs miestą ir kiną jungiantis projektas „Kinas mieste, miestas kine“ baigiasi. Kauno žiūrovai antradienį kviečiami palydėti vasaros paskutinėje kino peržiūroje. Žaliakalnyje, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto kieme, bus rodomas italų filmas apie šių dienų Romą „Brangus dienorašti“.

„Beveik tris mėnesius Vilniuje ir Kaune vykusios filmų peržiūros jau tapo miestų kultūros dalimi. Per šį laiką parodėme daugiau nei 20 filmų, surengėme 30 peržiūrų, kuriose dalyvavo tūkstančiai žiūrovų, – sakė „Kinas mieste, miestas kine“ programos sudarytojas Dainius Makūnas. – Kino ekranas keliavo erdve ir laiku, buvo įsikūręs ir ant Nemuno, ir ant Neries krantų, šimtamečių bažnyčių kiemuose, kvartaluose, menančiuose jų gatvėmis vaikščiojusias įvairiausias Europos tautas. Kartu su žiūrovais, pasitelkdami kiną, „atrakinome“ du Lietuvos didmiesčius ir pažadinome jų gilias ir įvairialypes istorijas.“

Trijų dalių itališkoje dramoje „Brangus dienorašti“ (rež. Nanni Moretti, 1993) bus kalbama tik pirmuoju asmeniu – filmo pagrindinio herojaus vardu. Pirmojoje dalyje – pasivažinėjimai „Vespa“ Romos ir jos priemiesčių gatvėmis. Antrojoje – autorius-herojus vyksta į salą aplankyti seno bičiulio. Autobiografinė ligos ir gydymo istorija pasakojama trečiojoje dalyje.

Dienoraščiui patikimos slaptos mintys, troškimai, baimės, košmarai, itin intymūs režisieriaus patyrimai ir išgyvenimai, net jo kova su vėžiu. Žiūrovui belieka mėgautis nepretenzingu ir nenuobodžiu pasaulio vaizdu, lipdomu iš nuotrupų, paskirų vaizdinių, pamąstymų paraštėse.1994 m. filmas laimėjo Kanų kino festivalio prizą už režisūrą.
„Kinas mieste, miestas kine“ Kaune vyks antradienį 21.30 val. Filmo peržiūra nemokama.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: