(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kadangi 2010-ieji yra paskelbti Biologinės įvairovės metais, šiemetinė Europos parkų diena skirta biologinės įvairovės apsaugai. Jos šūkis „Biologinė įvairovė ir žmonės: ar liko vietos gamtai?“ skamba kaip įspėjimas visai tarptautinei bendrijai.

„Lietuvos nacionaliniams ir regioniniams parkams tenka itin svarbus vaidmuo siekiant išsaugoti biologinę įvairovę“, – sako aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Mūsų šalyje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų,6 rezervatai ir apie 300 draustinių. Saugomos teritorijos užima 15,4 proc. visos Lietuvos ploto.

Su Europos parkų diena šalies valstybinių parkų atstovus ministras pasveikins per šiai progai skirtą renginį. Jis vyks gegužės 24 d. 13 val. ministerijos Didžiojoje salėje. Pranešimus skaitys Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Gruzdytė, Valstybinio turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas ir Valstybinių parkų ir rezervatų asociacijos prezidentas Apolinaras Nicius. Taip pat bus parodyti filmai apie šalies valstybinius parkus ir biologinę įvairovę.

Šią dieną įvairiais renginiais pažymės ir valstybinių parkų direkcijos. Kuršių nerijos nacionaliniame parke jaunimui organizuojamas dailės pleneras, Aukštaitijos nacionaliniame parke – žygis baidarėmis, Žemaitijos nacionaliniame parke bus rodomi filmai apie gamtą, lankytojai kviečiami į nemokamas ekskursijas.

Europos parkų diena buvo pradėta minėti „EUROPARC“ federacijos, vienijančios daugiau kaip 300 Europos saugomų teritorijų, iniciatyva. Šiai federacijai priklauso ir keturi Lietuvos nacionaliniai parkai, o Valstybinių parkų ir rezervatų asociacija yra jos kolektyvinė narė.

Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: