(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šių metų liepos viduryje įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas, pagal kurį papildomo mokėjimo gydymo įstaigoms už gerus darbo rezultatus sąrašas pasipildė dar vienu rodikliu – vaikų profilaktinių tikrinimų intensyvumas. Kol kas ligonių kasos atidžiai stebės, kaip šis rodiklis vykdomas, o ateityje už šio darbo gerus rezultatus bus papildomai mokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Tai turėtų paskatinti vaikų profilaktinę sveikatos priežiūrą.

Dabar ligonių kasos gydymo įstaigoms už šeimos gydytojų darbą moka ne tik pagal prisirašiusiųjų kiekį (nustatyta metinė bazinė kaina mokama už kiekvieną prisirašiusį prie sveikatos priežiūros įstaigos gyventoją), bet ir už atliktų tam tikrų paslaugų, tyrimų bei procedūrų skaičių (papildomai mokama kaip už skatinamąsias paslaugas). Daugiau lėšų gydymo įstaigos gali gauti ir už gerus darbo rezultatus.

Gerai dirbančioms gydymo įstaigoms skatinti iš PSDF biudžeto šiemet skiriama apie 34,4 mln. litų. Dabar už gerus darbo rezultatus įstaigoms mokama pagal šiuos rodiklius: vaikų ir suaugusiųjų priežiūros intensyvumą (vertinama, ar prisirašiusieji pacientai dėl sveikatos į šeimos gydytoją ar pediatrą kreipiasi bent kartą per metus) ir prevencinių programų vykdymą (atsižvelgiama į Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių ir Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programų rezultatus). Be to, skaičiuojami sergančiųjų lėtinėmis ligomis hospitalizacijos rodikliai.

Išanalizavus 2009 m. vaikų priežiūros intensyvumo duomenis paaiškėjo, kad net 89 proc. vaikų bent kartą per metus lankėsi pas savo šeimos gydytoją. Na, o iš suaugusiųjų nors vieną kartą per metus pas savo šeimos gydytoją lankėsi 63 proc. prisirašiusiųjų. Pabrėžtina, kad pernai net 17 proc. lėšų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti buvo skirta šeimos gydytojams apmokėti už gerus darbo rezultatus, skatinamąsias paslaugas bei prevencinių programų vykdymą.

Kauno teritorinės ligonių kasos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: