Per porą mėnesių į šalia Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos bei pramogų sostinių „Akropolis“ įrengtus „Raudonojo kryžiaus“ konteinerius surinkta virš 3 tonų drabužių. Kai kurie konteineriai užpildomi net po du kartus per savaitę.
Į labdarai skirtus „Raudonojo kryžiaus“ simbolika pažymėtus konteinerius žmonės kviečiami mesti nebenaudojamus rūbus ir avalynę. Surinkti daiktai išrūšiuojami ir išdalinami skurdžiausiems Lietuvos gyventojams.
„Miestų gyventojai džiaugiasi, jog turi galimybę pasidalinti drabužiais ir avalyne su skurdžiai gyvenančiais Lietuvos žmonėmis. Pastebėjome, jog užklupus sunkmečiui žmonės mieliau padeda vienas kitam, dažniau dalijasi tuo, ką turi, ir gelbsti vienas kitą“, – sako idėją įgyvendinančios nevyriausybinės asociacijos JCI Lietuva viceprezidentas projektams Martynas Kairys.
„Žmonių noras šiuo sudėtingu metu padėti kitiems yra didžiulis ir tai iš tiesų tapo malonia staigmena. Specialiais lipdukais pažymėtus „Raudonojo kryžiaus“ konteinerius įrengėme geriausiose vietose, ten, kur yra didžiausias lankytojų srautas, kad žmonėms būtų paprasta paaukoti nereikalingus daiktus vargstantiems“, – sako Česlovas Urbonavičius.
Pasak labdaringos akcijos iniciatorių ir rengėjų, į „Raudonojo kryžiaus“ konteinerius akcijos metu patenkantys drabužiai bei avalynė yra kur kas geresni ir tvarkingesni nei tikėtasi. Pasak jų, taip pat pastebėta, jog Lietuvos žmonių labdarai dovanoti drabužiai yra geresnės kokybės nei anksčiau labdarai gautos drabužių siuntos iš Vokietijos.
„Kiek žinau, tokia akcija, kai visuomenė gali padovanoti jiems nebereikalingus daiktus, kurie vėliau bus išdalinti tiems, kam labiausiai jų reikia, visoje Lietuvoje vykdoma pirmą kartą, todėl manau, kad šis gražus, labdaringas projektas turėtų tęstis neribotą laiką“, – teigė M.Kairys.
Akcijos tikslas – sujungti visas Lietuvoje esančias visuomenės grupes, nes, turbūt, kone kiekvienas žmogus turi kuo pasidalinti su skurdžiau gyvenančiu. Bėda yra tai, kad iki šiol nebuvo galimybių tai padaryti paprastai ir kartu organizuotai. Vieni nebenaudojamus rūbus ar avalynę palieka prie šiukšlių konteinerių, kiti – tiesiog išmeta. Ir tik nedidelė dalis likusiųjų nuveža nereikalingus drabužius ar batus į „Raudonąjį kryžių“ ar „Carito“ organizaciją.