Organizatorių archyvo nuotr.

Dažniausia priežastis, dėl kurios atsiranda pelėsis – drėgmė ir nevėdinamos patalpos. Tai puiki terpė veistis įvairiausioms bakterijoms. Pelėsis turi ne tik nemalonų kvapą, bet ir yra pavojingas žmonėms, kurie turi silpną įmuninę sistemą. Todėl aptikus pirmuosius pelėsio pėdsakus, būtina imtis visiško jo naikinimo. Neretai gali prireikti ir gerų specialistų pagalbos, jeigu pelėsis yra išplitęs gausiai, po visus namus.

Pelėsio naikinimas, pirmiausiai, pradedamas atliekant visų namų patikrą. Dažniausi židiniai gali prasidėti vonios kambaryje, rūsyje ar kitose, prastai vėdinamose ir drėgnose patalpose. Taip pat atsiradus pelėsiui, gali prireikti patikrinti ir namuose naudojamą drėgmės surinkėją, nes dažnai tai ir gali būti pelėsio atsiradimo priežastis. Todėl būtina profilaktiškai patikrinti drėgmės surinkėją ir įsitikinti, kad jis gerai atlieka savo paskirtį, nėra sugedęs, ar jam nereikia tinkamo sureguliavimo. Namų šeimininkai, kurie namuose nenaudoja drėgmės surinkėjo, turėtų apsvarstyti jo įsigijimo galimybę. Senesnės statybos namuose ar daugiabučiuose nebūdavo suprojektuojamos itin geros ventiliavimo sistemos, todėl gali prireikti net ventiliavimo sistemų specialistų konsultacijų ar pagalbos.

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimas turėtų būti atliekamas ne tik su tinkamomis cheminėmis priemonėmis, bet ir dėvint tinkamas apsaugines priemones. Rekomenduojama dėvėti gumines pirštines, apsauginius akinius, veidą ir burną dengiančius respiratorius. Jeigu asmuo turi lėtinių kvėpavimo takų ligų, tokių kaip astma, arba turi silpną įmuninę sistemą, jam rekomenduojama pačiam pelėsio valymu neužsiimti. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į specialistus, kurie nepriekaištingai išnaikins pelėsį. Po pelėsio naikinimo, taip pat gausite patarimų iš specialistų, kaip ateityje išvengti šios problemos.

Jeigu jau asmuo pats nusprendė naikinti pelėsį, sekantis jo žingsnis turėtų būti – plitimo sustabdymas. Prieš pradedant pelėsio valymą, būtina pasiruošti, jog valymo metu pelėsi nekeliautų oru į kitus kambarius. Tai atlikti galima uždengus ventiliacines angas, užsidaryti duris, kad nesusidarytų skersvėjis. Po to reikėtų apžiūrėti pelėsio paveiktus daiktus. Jeigu pelėsi yra aptikta sunkiai išvalomose vietose, gali prireikti tokius daiktus išmesti. Tai gali būti ne tik menki daiktai, neretai pasitaiko, tenka išmesti ir baldus. Žinoma, dažniausiai baldams galima atlikti cheminį valymą, korio metu yra sunaikinami visi grybeliai, bet pasitaiko ir išimčių, dėl kurių, baldo išvalyti tampa neįmanoma.

Kur atsiranda pelėsis?

Nepamirškite apžiūrėti langų, durų, nes tai yra antra vieta, kur dažniausiai gali veistis pelėsis. Panaudoję tinkamas chemines priemones, nepamirškite paviršių nuplauti arba nuvalyti karštu vandeniu. Po paviršiaus valymo yra būtina paviršius išdžiovinti, kad nebesudaryti vėl tinkamų sąlygų pelėsiui veistis.

Pabaigus visą pelėsio naikinimą, būtina atsikratyti rūbais, kuriuose dėvėjote valymo metu. Po valymo būtina rankas nusiplauti antibakteriniu muilu, dar geriau būtų rankas išsitrinti dezinfekciniu skysčiu. Atidarykite langus, išvėdinkite patalpas, bjaurus pelėsio kvapas turėtų pasišalinti.

Stebėkite vietas, patalpas, kur veisėsi pelėsis kelias savaites. Pradėjus pelėsiui vėl veisti tose pačiose vietose ar ant daiktų, gali tekti apsvarstyti net to daikto išmetimą. Jeigu pelėsis kaupiasi vėl tose pačiose vietose, bet nebe taip stipriai, atlikite valymą vėl, nes gali būti, jog pirminis valymas buvo atliktas nekokybiškai arba buvo palikti daiktai, kurie vis dar buvo paveikti pelėsio.

Naikinkite pelėsius specialistų pagalba

Jeigu problema niekaip neišsisprendžia atlikus šiuos darbus, gali tekti samdyti specialistus, kurie tiksliai nustatys pelėsio atsiradimo priežastis ir pasiūlys tinkamą sprendimą. Reikia žinoti, kad jeigu po profesionalų atlikto valymo pelėsis vėl įsiveisia, problema gali būti jūsų namuose. Pasitaiko, kad tokios problemos yra sprendžiamos naujų langų keitimu, gal net ir durų. Taip pat problema gali būti, jog bus išspręsta įsigijus anksčiau minėtą, drėgmės surinkėją.

Užsakymo Nr. KMC210021

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: