Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jeigu licencijuotos pakuočių gamintojų ir importuotojų organizacijos nepaskubės, daugiau nei 2400 įmonių gali tekti susimokėti mokesčius už pakuočių atliekas.

Š. m. sausio 1 d. pasikeitus Atliekų tvarkymo įstatymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo nuostatoms, pasikeitė ir reikalavimai dėl gamintojų ir importuotojų pareigų įvykdymo. Įmonės, kurių veikloje susidaro pakuočių atliekos, vietoj mokesčio už pakuotes gali pasinaudoti lengvata ir jas tvarkyti per licencijuotas pakuočių gamintojų ir importuotojų organizacijas.

Norint įmonėms pasinaudoti mokestine lengvata, licencijuotos pakuočių gamintojų ir importuotojų organizacijos privalėjo pasirašyti specialias sutartis su visomis savivaldybėmis arba savivaldybių įsteigtais juridiniais asmenimis, kuriems pavesta administruoti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą.

Šiuo metu licencijos organizuoti pakuočių atliekų tvarkymą yra išduotos 2 organizacijoms – viešosioms įstaigoms „Žaliasis taškas“ ir „Pakuočių tvarkymo organizacija“.„Žaliasis taškas“ turi 1587 narį ir užima 53,5 proc. pakuočių rinkos. „Pakuočių tvarkymo organizacija“ turi 834 narius ir užima 27,5 proc. pakuočių rinkos.

2013 m. veiklos organizavimo planuose „Žaliasis taškas“ sutartis numatė sudaryti per pirmąjį ir antrąjį ketvirtį, o „Pakuočių tvarkymo organizacija“ numatė sutartis su savivaldybėmis sudaryti per pirmąjį ir antrąjį ketvirtį, o kitas sutartis – per visus metus.

Aplinkos apsaugos agentūra kreipėsi į licencijuotas organizacijas ir paprašė informuoti apie sudarytų sutarčių kiekį, tačiau tokios informacijos nesulaukė.

„Kadangi organizacijos vengia suteikti informaciją, patys kreipiamės į visas savivaldybes, siekdami išsiaiškinti, kiek ir kokių sutarčių jos yra sudariusios. Norime paskubinti procesus. Laikas bėga ir, jeigu nebus suskubta, daugiau nei 2400 organizacijoms priklausančių įmonių neteks mokestinės lengvatos ir privalės susimokėti mokesčius už pakuotes“, – sako aplinkos viceministras Almantas Petkus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: