Importuotų prekių kainos padidėjo 0,2 proc.
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad per mėnesį (2011 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn.) eksportuotų prekių kainos beveik nepasikeitė, o importuotų prekių – padidėjo 0,2 procento.

Iš pagamintų pramonės produktų bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 7,8 procento padidėjusios variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 0,7 procento – rafinuotų naftos produktų, 6 procentais – popieriaus ir popieriaus gaminių kainos bei 1,1 procento sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 2,4 procento – medienos ir medienos gaminių, išskyrus baldus, kainos.

Taip pat bendrajam kainų pokyčiui įtakos turėjo 20 procentų atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcijos, 3,7 procento – žemės ūkio produktų atpigimas.

Didžiausią įtaką bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui padarė 1,3 procento žalios naftos ir 2,5 procento gamtinių dujų pabrangimas ir 2,5 procento kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų atpigimas. Iš pagamintų pramonės produktų šiam pokyčiui įtakos turėjo 2,4 procento padidėjusios rafinuotų naftos produktų ir 1,2 procento – drabužių bei 1,9 procento sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 1,4 procento – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių kainos.

Per metus (2011 m. lapkričio mėn., palyginti su 2010 m. lapkričio mėn.) iš eksportuotų prekių daugiausia pabrango žalia nafta – 34,4 procento, rafinuoti naftos produktai – 25,6, žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 21,8, chemikalai ir chemijos pramonės gaminiai – 16,6, o atpigo atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcija – 13,4 procento.

Per metus iš importuotų prekių daugiausia pabrango rafinuoti naftos produktai – 32,4 procento, žalia nafta ir gamtinės dujos – 31,7, kiti kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 26,4, o atpigo miškininkystės, medienos ruošos produktai – 7,9, tabako gaminiai – 7,7, kompiuteriniai, elektroniniai ir optiniai gaminiai – 3,8 procento.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: