(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės Kolegijai įmonės „Kauno energija“ atstovai pateikė informaciją apie valdomų kolektorių – tunelių išlaikymo sąnaudas. Kolegijos nariai pasiūlė pačiai Savivaldybės administracijai nustatyti tarifus už naudojamasi kolektoriais ir juos teikti tvirtinti miesto Tarybai.

Įmonės „Kauno energija“ atstovų teigimu, inžinerinių statinių – kolektorių išlaikymas per metus kainuoja apie 4 mln. litų ir yra nuostolingas. Didelę dalį šių išlaidų sudaro nekilnojamojo turto mokestis, todėl įmonė pasiūlė kolektoriais besinaudojančiomis kitoms įmonėms pasirašyti naujas sutartis, kad tarifas padengtų išlaidas kolektorių priežiūrai.

Lietuvos kabelinės televizijos ir Lietuvos telekomunikacijos operatorių asociacijoms priklausančios įmonės 2009 metais lapkričio mėnesį atsisakė pasirašyti naujas sutartis, nesutikdamos mokėti 4,5 karto daugiau už naudojamasi kolektoriais.

Meras Andrius Kupčinskas kolektorius valdančios įmonės norą drastiškai padidinti tarifus už kolektorių priežiūrą pavadino socialiai neatsakingu.

„Bandoma eiti lengviausiu keliu, užkraunant mokesčius kitiems. Siūlau įpareigoti Savivaldybės administraciją, kad parengtų naujus kolektorių priežiūros tarifus ir pateiktų tvirtinti miesto Tarybai. Ji atitinkamai spręstų ir dėl nekilnojamojo turto mokesčio dydžio už kolektorius sumažinimo“, – sakė Kauno meras.

Registrų centro duomenimis „Kauno energijos“ valdomų kolektorių, kurių bendras ilgis – 31,1 km, rinkos vertė siekia 136,2 mln. Lt.

Tarybos sekretoriato vyriausiasis specialistas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: