(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Siekiant užkirsti kelią nelegaliai prekybai iš trečiųjų šalių įvežamu tabaku ir alkoholiu, ūkio ministras Dainius Kreivys įsakymu sugriežtino fiziniams asmenims taikomą alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvoje tvarką. Atsižvelgiant į tai, nuo rugpjūčio 1 dienos bus galima laikyti kur kas mažesnius iš trečiųjų šalių įvežtus ir lietuviškomis banderolėmis nepaženklintus alkoholio ir tabako kiekius.

Nuo rugpjūčio 1-osios vienam asmeniui bus leidžiama laikyti 20 pakelių cigarečių (vietoj šiuo metu leidžiamų 100 pakelių), 100 vienetų cigarilių (vietoj 400), 50 vienetų cigarų (vietoj 200), 0,5 kg rūkomojo tabako (vietoj 1 kg), 50 litrų vyno (vietoj 100) ir 10 litrų spiritinių gėrimų (vietoj 20).

Didesnį cigarečių kiekį namuose ar kitoje vietoje bus leidžiama laikyti tik tuo atveju, jei vieno pavadinimo cigarečių kiekis neviršys 2 pakelių (vietoj 10).

Naująją tvarką teigiamai vertina ir vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kurio teigimu, tokie pokyčiai – būtini. Iki šiol leisti kiekiai kontrabanda užsiimantiems asmenims suteikė galimybę saugiai ir legaliai laikyti gana daug nelegalių prekių. Vadinamiems „tiekėjams” susitarus su keliais ar keliolika žmonių, jų namuose buvo galima legaliai sandėliuoti iki kelių šimtų pakelių kontrabandinių cigarečių bei pakankamai daug alkoholinių gėrimų. Tuo taip pat naudodavosi ir turguose cigaretėmis prekiaujantys asmenys. Anot R. Palaičio, tai labai apsunkindavo darbą policijos pareigūnams.

Įsakymo nuostatos dėl leidžiamų laikyti ir gabenti iš Europos Sąjungos valstybių įvežtų tabako gaminių ir alkoholio produktų kiekių nekeistos, nes ES teisės aktai fiziniams asmenims, gabenantiems šias prekes iš vienos valstybės narės į kitą, nenustato jokių kiekio apribojimų.

Ūkio ministerija primena, kad žmonės, namuose lakantys tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų atsargas, kurios po rugpjūčio 1-osios viršys naujai nustatytas leistinas normas, turi jas deklaruoti savo teritorinėje mokesčių inspekcijoje.

LR Ūkio ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: