Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Įtariamų Drąsiaus Kedžio bendrininkų Raimundo Ivanausko irEglės Barauskaitės gynėjai trečiadienį pareiškė nušalinimą jų bylą nagrinėjantiems Vilniaus apygardos teismo teisėjams.

Nušalinimas pareikštas dviem kolegijos teisėjams – Artūrui Šumskui ir Angelei Ikasalienei. Pranešėjai teisėjai Daivai Kazlauskeinei nušalinimas nepareikštas.

R.Ivanausko advokatas Artūras Pauža posėdyje pareiškė, jog šie teisėjai apeliacine tvarka nagrinėjo už nepagarbą teismui nuteistos D.Kedžio motinos Laimutės Kedienės bylą.

“Ši byla yra kilusi iš tų pačių faktinių aplinkybių, L.Kedienės bylą nagrinėję teisėjai gali būti susidarę išankstinę nuomonę”, – sakė advokatas A.Pauža.

Be to, L.Kedienė R.Ivanausko irE.Barauskaitės byloje apklausta liudytoja. Liudytoja apklausta ir policijos ieškoma L.Kedienės dukra bei D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė.

“Yra pagrindas nepasitikėti A.Ikasaliene ir A.Šumsku”, – teigė advokatas A.Pauža.

Jis priminė, kad nuo šios bylos jau nusišalino viena Vilniaus apygardos teismo teisėja, nes ji taip pat nagrinėjo su įvykiais Garliavoje susijusią bylą.

Kaltinamieji advokatų pareikštą nušalinimą teisėjams palaikė.

Byloje dalyvaujantys nukentėjusieji – Andriaus Ūso artimieji – pareikštam nušalinimui nepritarė.

Vilniaus apygardos teismas posėdyje antradienį planavo apklausti kaltinamuosius, tačiau pareiškus nušalinimą, išėjo į pasitarimų kambarį jo spręsti.

Jau mirusio kauniečio D.Kedžio galimiems bendrininkams – R.Ivanauskui ir jo gyvenimo draugei E.Barauskaitei, kurie kaltinami galėję kurstyti ir padėti nužudyti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę, aukų artimieji teisme pateikė civilinius ieškinius. Bendra jų suma siekia beveik 1,5 mln. litų.

Šešios J.Furmanavičiaus seserys ir motina Anelė Furmanavičienė prašo priteisti po 100 tūkst. litų kiekvienai.

Teismo posėdyje trečiadienį nedalyvavo nukentėjusioji Laimutė Stankūnaitė ir jos tėvai. Seserį praradusi L.Stankūnaitė prašo 100 tūkst. litų, o jos tėvai – po 200 tūkst. litų. Ūso tėvai ir jo našlė prašo priteisti po 75 tūkst. litų. Pastarieji taip pat nebuvo atvykę.

Prokuratūros duomenimis, kauniečiai R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė kaltinami kurstę padaryti labai sunkią nusikalstamą veiką- D.Kedžiui 2009 metų rudenį nužudyti J.Furmanavičių, V.Naruševičienę, L.Stankūnaitę ir A.Ūsą.

Jie kaltinami dar ir tuo, kad planuojant rengiamų nužudymų detales, davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžiu aptarinėjo slapstymosi vietas bei atsitraukimo kelius, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, dalyvavo užtikrinant D.Kedžio slapstymąsi po jo planuojamų nužudymų.

Anot prokuratūros, R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė dalyvavo išbandant nužudymuose numatytą naudoti pistoletą su garso slopintuvu bei neperšaunamas liemenes.

2009metų spalio 5 dieną Kaune važiuojantis į darbą J.Furmanavičius nušautas iš viso aštuoniais šūviais, automobiliui užblokavus kelią. V.Naruševičienė nužudyta tą patį rytą savo namų tarpduryje šešiais-septyniais šūviais.

Visus minėtus asmenis D.Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Tačiau dėl pedofilijos teistas vienintelis A.Ūsas, jį teismas visiškai išteisino. 2010 metų balandį prie Kauno marių negyvas rastas D.Kedys, tų pačių metų birželį – A.Ūsas.

R.Ivanauskas neneigė, kad porą metų buvo pažįstamas su D.Kedžiu.

Nė vienas kaltinamųjų teisme kaltais neprisipažino.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: