Pixbay.com archyvo nuotr.

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, tikrindami pašto siuntą, atkeliavusią iš Kinijos, rado 20 vnt. belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu, kurios, įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, rašoma muitinės pranešime žiniasklaidai.

Anot teisėsaugos, siuntos dokumentuose buvo nurodyta ,,ausinių pavyzdžiai, 20 vnt.“. Kauno oro uosto posto pareigūnai, patikrinę siuntą, rado belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu. Įtarus, kad belaidės ausinės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, prekės sulaikytos, atliekamas tyrimas.

ES intelektinės nuosavybės tarnybos duomenimis, klastotojai padirbinėja visų rūšių prekes, dažniausiai – elektrinius įrenginius ir elektroniką (30 proc.), drabužius (18 proc.), parfumeriją, kosmetiką, žaislus ir žaidimus (po 10 proc.). Bene svarbiausias klastočių šaltinis yra Kinija, iš jos konfiskuojama 85 proc. internetu parduodamų prekių ir 51 proc. ne internetu parduodamų prekių.

Vienas iš svarbiausių Lietuvos muitinės tikslų kovojant su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais – apsaugoti teisėtus prekės ženklo savininkus, atkreipti visuomenės dėmesį, kokią žalą tokie pažeidimai daro sąžiningam verslui bei vartotojui, valstybės biudžetui.

ELTA (ELTA)

© 2023, Naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti ar kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. Privatumo politika

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: