Lietuva siekia tapti Europos ryšių biuro (ECO) nare. ECO organizuoja Europos telekomunikacijų ir pašto administracijų konferencijos (CEPT) darbą ir padeda įgyvendinti jos strateginius tikslus.
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) parengė įstatymo projektą dėl ECO įsteigimo, kurį Susisiekimo ministerija pateikė viešam svarstymui.
CEPT, kurioje dalyvauja 48 Europos valstybės, nare Lietuva yra nuo 1992 metų, tačiau nėra ratifikavusi 1993 metais Hagos Konvencijos dėl Europos ryšių biuro įsteigimo.
Projekte nurodoma, kad ratifikavusi Konvenciją ir tapusi ECO nare, Lietuva galėtų siekti, kad biurui formuluojant pasiūlymus, susijusius su elektroninių ryšių veikla, radijos spektro valdymu ir kitais klausimais, būtų atsižvelgta į jos interesus.
“Tokiu būdu Europos lygmeniu priimami sprendimai dėl elektroninių ryšių veiklos ir ribotų elektroninių ryšių išteklių valdymo leistų efektyviausiai panaudoti nacionalinius radijo dažnių (kanalų), telefono ryšio numerių ir kitus elektroninių ryšių išteklius, skatintų modernių radijo ryšio sistemų ir elektroninių ryšių tinklų plėtotės perspektyvas Lietuvoje”, – rašo RRT.
Be to, tapusi ECO nare Lietuva galėtų naudotis biuro administruojama Europos radijo dažnių informacine sistema (EFIS), elektromagnetinio suderinamumo programa SEAMCAT, kuri naudojama sprendžiant sudėtingas radijo spektro inžinerijos bei radijo sistemų suderinamumo problemas.
Numatoma, kad Lietuvos narystės ECO biure įnašas sieks 28 tūkst. litų per metus.