(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

„Lietuvos inovacijų politikos kryptys puikiai atspindi Europos Sąjungos (ES) Inovacijų srities prioritetus, įtvirtintus naujoje ES iniciatyvoje „Inovacijų sąjunga”. Tai praėjusią savaitę Ūkio ministerijos organizuotoje konferencijoje „Inovacijos – raktas į sėkmę” patvirtino Europos inovacijų ekspertai.

Praėjusį mėnesį EK paskelbė komunikatą „Inovacijų sąjunga”, kuris, tikimasi, suteiks naują impulsą Europos konkurencingumui. Europos Komisija (EK) pristatė išsamią inovacijų strategiją – nuo mokslinių tyrimų iki mažmeninės prekybos. „Inovacijų sąjunga” yra viena iš 7 Europos strategijos „Europa 2020″ iniciatyvų, kurią 2010 m. birželio mėn. patvirtino valstybės narės ir kuri padės siekti Lisabonos strategijoje numatytų tikslų.

Šią naują iniciatyvą konferencijos dalyviams pristatė EK Įmonių ir pramonės generalinio direktorato Inovacijų politikos vystymo vadovas dr. Peteris Droellis. Pasak jo, pirmiausia turi būti bendras visos Europos požiūris inovacijų plėtros klausimu. Todėl tikimasi, kad Inovacijų sąjunga paspartins inovacijų plėtrą įvairiose šalyse.

Prognozuojama, kad įgyvendinus ES iniciatyva „ Inovacijų sąjunga” vidutiniškai ES investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą iki 2020 m. padidės iki 3 proc. Taip pat planuojama, kad visoje Europoje iki 2025 m. bus sukurta 3,7 mln. naujų darbo vietų ir metinis BVP didės kasmet beveik 800 mlrd. eurų.

Pasak ūkio viceministro dr. Mindaugo Petrausko, mūsų šalies kaip ir visos ES progresas inovacijų srityje taip pat prisidės prie strateginio Lietuvos siekio – iki 2015 metų tapti Šiaurės Baltijos regiono paslaugų centru, o iki 2020 metų – tapti Šiaurės Europos inovacijų centru. „Turime pagrįsto pagrindo manyti, kad šie ambicingi tikslai bus pasiekti. Tai patvirtina ir faktas, kad mūsų kuriamą inovacijų sistemą užsienio ekspertai vertina teigiamai”, – sakė dr. M. Petrauskas.

Vienas svarbiausių inovacijų plėtros aspektų – įmonių ir visuomenės, institucijų ir visuomenės, mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimas. Sėkmingas tokios partnerystės pavyzdys tarptautinė programa BSR STARS, kurią rengia ir kurią įgyvendinant dalyvauja Lietuva.  Švedijos inovacijų agentūros VINNOVA programos direktorė Karin Nygard skaitė pranešimą „BSR STARS programa: inovacijų ir konkurencingumo skatinimas per regioninį bendradarbiavimą”.

Suomių patirtimi kuriant inovacijų ekosistemas pasidalino Technopolio tarybos pirmininkas Perttis Huuskonenas, kuris pristatė Technopolio patirtį. Tai vienas didžiausių šiuo metu veikiančių technologijų parkų ES, įkurtas prieš 30 metų Suomijoje.

Savo įžvalgomis ir sėkmingos aukštojo mokslo ir verslo atstovų partnerystės patirtimi su konferencijos dalyviais taip pat pasidalijo Edinburgo universiteto Produktų dizaino ir gamybos instituto direktorius prof. Ianas Huntas. Savo sėkmės istorijas taip pat papasakojo Lietuvoje gerai žinomų inovatyvių įmonių atstovai.

Ūkio ministerija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: