Aušra Maldeikienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Seimo narė Aušra Maldeikienė teigia, kad švietimo srityje viešojo sektoriaus lėšomis palaikomas ir plėtojamas privatus verslas pasitarnauja vien elitinėms visuomenės grupėms bei didina nelygybę.

Kai didelė dalis šeimų lieka be prieinamo ir deramo išsilavinimo, valstybės pamatai yra pakertami“ – rugsėjo 4 dieną Seime surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino parlamentarė.

Pasak A. Maldeikienės, švietimas yra bendrasis gėris, o tai civilizuotose šalyse iš karto paverčia jį politinės darbotvarkės dalimi. Tuo tarpu Lietuvoje iki šiol į švietimą linkstama žiūrėti vien per siaurą ekonominės naudos prizmę.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkė Rūta Andriuškevičienė dabartinę švietimo būklę pavadino „švietimo privatizavimu“ ir patikino, kad po etatinio modelio įvedimo pedagogų bendruomenė stovi ant streiko slenksčio.

Prieš pradedant nagrinėti švietimo ir visus kitus viešojo sektoriaus klausimus, A. Maldeikienė siūlo politikams atvirai deklaruoti, kokia teisingumo samprata jie vadovausis. Ką jie mano esant politiškai, socialiai ir moraliai teisinga?

Pasak Seimo narės, moralinis partijų, kurios deklaruoja pritarimą katalikiškoms vertybėmis, sprendimas šiuo klausimu privalėtų remtis Bažnyčios mokymu. Kaip sakė popiežius Benediktas XVI, „trokšti visuotinės gerovės ir dėl jos stengtis yra teisingumo ir meilės reikalavimas. Įsipareigoti visuotinei gerovei reiškia, viena vertus, remti visas institucijas, teisiškai, pilietiškai, politiškai ir kultūriškai struktūrizuojančias socialinį gyvenimą, ir, kita vertus, jomis naudotis, taip randantis poliui, miestui. […] Tai institucinis – galime sakyti ir politinis – artimo meilės kelias“.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: