Ričardas Renaldis ir jo ,,Besiliečiantys nepažįstamieji“ [FOTO]

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-06-12 06:00

Spausdinti | Komentarai

richard-renaldi

Ričardo Renaldžio projekto Besiliečiantys nepažįstamieji idėja yra pakankamai aiški – Valasas skatina žmones pastebėti juos supančią aplinką ir aplinkinių žmonių grožį. Tačiau, kad ir kaip lengvai tai skambėtų, žmonės yra linkę taip pasinerti į kasdieninybę ir stresą, jog jie net nepastebi, kad dauguma žmonių pasaulyje yra tokie patys kaip ir jie.

Visi žmonės dalinasi panašiomis svajonėmis, baimėmis ir noru būti mylimiems bei priimtiems. Renaldžio projektas Besiliečiantys Nepažystamieji prasidėjo 2003 metais pavadinimu Pamatyk Ameriką Autobusu, kurio metu autorius fotografavo žmonės Greyhound autobusų stotyse, visoje šalyje.

Aš dažnai sutikdavau du, vienas kito nepažystančius žmones, ir paklausdavau, ar galiu juos nufotografuoti“ sakė Renaldis. 2007 metais jis pradėjo projektą Besiliečiantys nepažįstamieji. Menininkas dirbo gatvėje, ir naudojo 8×10 formato kamerą.

9a1cf32150187b2978987fcf905e980c

Renaldis sako, kad projektas skatina žmones atsiplėšti nuo to, kas jie yra, ir pozuoti su visiškai nepažystamais žmonėmis kai jų kūnai vienaip ar kitaip liečiasi. Kai kurie žmonės šioje situacijoje yra visiškai atsipalaidavę ir vieni kitus apsikabina ar net pabučiuoja, kai tuo tarpu kiti jaučiasi labai nepatogiai.

Menininkas nori žmones išstumti iš jų „komforto zonos“ ir priversti juos mastyti be rasinių ir etninių skirtumų. Menininkui kai kuriuos žmones buvo sunku įtikinti dalyvauti, bet per visą projekto laiką buvo tik vienas kartas, kai jis negalėjo padaryti nuotraukos.

20130703-lens-renaldi-slide-1BCB-custom1

Renaldis nesenai pradėjo dar vieną projektą, katru su Aperture kompanija, kuri remia jo fotografijų knygą. „Tai tikrai drasus ir įkvepiantis darbas“ sakė Krisas Bootas, Aperure kompanijos vadovas. „Jis kuria kažką originalaus, skatina žmones vienas kitą liesti, peržengti taboo ribas, bei atsisakyti rasinių, amžiaus, ir klasės barjerų. Tai daug ką sako apie žmones, ir mes norime paversti šį projektą į knygos formatą.“

70dffa60a69ff53ad5a71e21aa6797f4

Premier-contact-8

richard-renaldi-8

e59821ede3c40f5a120e5d0e017699ac

o-RICHARD-RENALDI-facebook

richard-renaldi-7

richard-renaldi-featured (1)

richard-renaldi-12

richard-renaldi-2

richard-renaldi-9

richard-renaldi-13

richard-renaldi-6

richard-renaldi-11

Taip pat skaitykite: Kvapą gniaužiančios baleto šokėjų nuotraukos Honkongo gatvėse [FOTO]

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt