Organizatori7 archyvo nuotr.

Rugpjūčio 24-26 dienomis Kauno Jachtklube Vykstančiame festivalyje, tarp 40 muzikos atlikėjų galima rasti tokių atlikėjų kaip G&G Sindikatas, Golden Parazyth, Williux (Skamp), neseniai socialiniame puslapyje „youtube“ užkariavęs Lietuvių dėmesį Alekna. Tačiau didžiausią intrigą Hip-Hop mėgėjų tarpe kelia legendinė grupė RSA (Ritmas Seksas ir Alus).

Maždaug prieš 20 metų Vilniuje, buvusiame Pedagoginio instituto jaunimo klube „Bičiuliai“ įvyko pirmasis grupės ‚,,RSA‘‘ pasirodymas. Veikiau tai buvo duetas, nes tuo metu ant scenos lipo tik 2 žmonės – Egidijus ir Dainius („Skruzdėliukas“). Ir jau iš karto matėsi, kad į šalies muzikinį pasaulį atsibastė niekam nežinomi, tačiau turintys potencialą vyrukai… Tą vakarą jie atliko hitu tapusį kūrinį „Ritmas, Seksas ir Alus“.

Tuometiniuose Profesinių sąjungų kultūros rūmuose ant scenos jau lipo 5 žmonės… Iš pradžių žiūrovai nieko nesuprato, visi laukė jau spėjusios išpopuliarėti grupės „Pompa“, tad nieko nuostabaus, jog pirmoji „RSA“ daina buvo lydima užgauliojimų bei nepadorių gestų lavinos. Tačiau… jau antros dainos metu viskas pradėjo keistis ir po keturių dainų grupė paliko salėje susirinkusius žiūrovus visiškoje euforijoje, nes pirmieji Lietuvoje suderino Hip-Hop lyrika ir dinamišką šokį.

Taip prasidėjo 8-erius metus trukęs grupės žygis per Lietuvą. Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, Kauno sporto halė, kitų miestų didžiosios arenos, naktiniai klubai, daugybė pasirodymų įvairiuose renginiuose bei festivaliuose. Žurnalai bei laikraščiai, TV laidos, video klipai ir t.t. Žodžiu, grupė mėgavosi viskuo, ką suteikė tuometinis Lietuvos Šou biznio pasaulis… Jie negalėjo lygintis populiarumu su grupe „SEL“, tačiau visur būdavo laukiami. Grupės nariai nesiekė aklo populiarumo, tiesiog nuoširdžiai  darė tai, kas jiems patinka, už ką ir buvo mėgiami. Nors grupė buvo sukūrusi ne vieną topu tapusį kūrinį – „Šok Hip Hop“, „Ji kalė“, „Užsimauk prezervatyvą“, „Jeigu saulė“, „Kodėl?“, „Keičiam stilių“ ir t.t., juos vertino ne už dainas, bet už tai, ką jie darė būdami ant scenos… Linksmi, energingi ir „tikri bachūrai“

Po savo „Kryžiaus“ žygio per Lietuvą trukusio 8-erius, grupei kelia užkirto, kaip jie patys pasako „Žuvų era“. Niekados ypatingai nesiekę populiarumo, nebematė prasmės likti tuometinėje estradoje ir grupės nariai išsiskirstė savais keliais, be jokio ypatingo triukšmo.

Po 10 metų trukusios tylos, grupės lyderis Dainius (Skruzdėliukas) ėmėsi projekto suburti seną „chebrą“. Ir dabar mes turėsim galimybe vėl stebėti ir džiaugtis tikru Lietuvos „old schlool“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: