(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Tarptautinis Kauno kino festivalis trečiadienį, sausio 20 d., kviečia į „Suflerio būdelėje“ (Daukšos 34, Kaune) vyksiantį gimtadienio vakarėlį. Kauno kino festivalis šįkart kviečia ne žiūrėti kino, o jo klausytis. Nepamirštamą muziką iš populiarių filmų garso takelių gros Kauno kino festivalio organizatoriai ir kiti kinui prijaučiantys muzikos gerbėjai. Į Kauno kino festivalio gimtadienį kviečiami visi, kuriuos jaudina kinas bei muzika.

Sausio 20 d. pažymėti organizatoriai nutarė dėl to, kad prieš ketverius metus būtent šią dieną buvo įsteigta viešoji įstaiga „Visos mūzos“, Kaune pradėjusi rengti greitai išpopuliarėjusio „Senamiesčio kino klubo“ seansus, kurie vėliau organizatorius ir kino mylėtojus subūrė į kasmetinį renginį – Kauno kino festivalį.

Rudenį vykstantis Tarptautinis Kauno kino festivalis nuo pat pradžių muzikai skiria daug dėmesio: renginyje kasmet pristatoma tradicinė „Muzika, keičianti pasaulį“ programa, organizuojami specialūs renginiai, siekiant atkreipti dėmesį į kino muziką, garso takelius ir jų kūrėjus.

„Kauno kino festivalio gimtadienį švenčiame pirmą kartą, nes iki šiol įtemptai dirbome, apie šventes nepagalvodavome. Šį sausį, jau tris kartus surengę festivalį, norime kartu su bendraminčiais, rėmėjais, pagalbininkais, prijaučiančiaisiais bei ištikimais žiūrovais linksmai atšvęsti nueitą kelią, – sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė. – Kinas – jaudinantis, įvairiaspalvis, emocionalus dalykas. Mes gyvename su kinu, nuolat kasdien be išeiginių dienų su juo susiduriame. Kinas nuolat mūsų akyse, širdyse ir net ausyse. Kinu mes norime dalintis.“

Vienas iš Tarptautinio Kauno kino festivalio koordinatorių Edvardas Vaišvila, ruošdamasis stoti prie pulto trečiadienį, žada pasidalinti muzika, kuri palietė jo gyvenimą. „Mintis sukomponuoti kino festivalio gimtadienio vakarėlio grojaraštį iš filmų garso takelių muzikos yra labai konceptuali, ir aš, būdamas kino gerbėju ir Kauno festivalio komandos nariu, tiesiog negalėjau atsisakyti pasiūlymo pagroti savo mėgstamą muziką“, – prisipažino Edvardas.

„Filmų garso takeliuose galima išgirsti pačios įvairiausios muzikos, bet labiausiai įsimena ta, kuri geriausiai dera su filmo turiniu, reikšmingai įtakoja nuotaiką, o pasibaigus filmui dar metų metus skamba iš grotuvo garsiakalbių ir ausinių. Kai kurių režisierių – pvz., Quentino Tartantino, Davido Lyncho, Sergio Leones ir Emiro Kusturicos – filmų garso takeliai turėjo labai daug įtakos mano gyvenimui, – neslėpė Kauno kino festivalio koordinatorius. – Muzika iš šių kino meistrų juostų neabejotinai skambės trečiadienio vakarą, bet laukia tikrai nemažas iššūkis suderinti šių labai skirtingų žanrų muziką.“

Trečiadienį „Suflerio būdelėje“ prie pulto stosianti Viktorija prasitarė, kad atėjusieji išgirs kompozicijas iš filmų „Virgin Suicides“, „O Brother, Where Art Thou?“, „JUNO“, „Vengo“, „Donnie Darko“ ir kitų.

Kauno kino festivalio gimtadienio vakarėlio pradžia 20 val, įėjimas nemokamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: