Turnyre sėkmingiausiai pasirodė Kauno "Acme-Žalgiris" rankininkės
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Penktadienį, spalio 21 dieną, Garliavos sporto cente surengtas trečiasis rankinio turnyras treneriui Vytautui Griškevičiui atminti.

Dėl nugalėtojo vardo ir apdovanojimų Kauno rajono arenoje varžėsi keturios komandos: „HC Garliava-SM“, Kauno „Acme-Žalgiris“, Panevėžio KKSC ir Vilniaus VPU „Eglė-Šviesa“. Šiųmetinio turnyro nugalėtojomis tapo Kauno „Acme-Žalgiris“.

Mintis pagerbti praeityje garsų trenerį, pirmąjį Kauno rajono sporto mokyklos rankinio trenerį bei rankinio sporto šakos puoselėtoją, prieš trejus kilo Kauno rajono savivaldybės merui Valerijui Makūnui. Tuomet sveikindamas trenerio auklėtinius, bendradarbius bei bendraminčius, trenerio artimuosius, jaunuosius rankininkus meras prasitarė, kad netrukus turnyrus ir kitus sporto renginius bus galima rengti planuojamame statyti sporto komplekse.

Daugumai sunkmečiu atrodė, kad tai – tik graži svajonė, tačiau jai įgyvendinti prireikė vos trejų metų. Statinys, kuris Savivaldybei kainavo 15,8 mln. Lt, buvo pastatytas per vienerius metus. „Džiaugiuosi, kad trečiasis rankinio turnyras treneriui Vytautui Griškevičiui atminti vyksta naujoje ir šiuolaikiškoje Kauno rajono arenoje“, – sakė meras.

„Jeigu Vytautas būtų tarp mūsų, neabejoju, jis pasakytų: grįžtame į Garliavą“, – apžiūrinėdama Sporto kompleksą tvirtino trenerio žmona Eleonora Griškevičienė. Į trečiąjį turnyrą tradiciškai atvyko Vytauto brolis. Susirinkusieji turėjo galimybę ne tik stebėti rankininkių kovas, bet ir nuotaikingus jaunųjų Kauno rajono sporto mokyklos šokėjų bei gimnastų pasirodymus.

V. Griškevičius gimė Kauno rajone, Kazimieravos kaime. Mokėsi Garliavos vidurinėje mokykloje. Buvo ilgametis „Granito“, „Atleto“, „Žalgirio“ meistrų komandų žaidėjas, Lietuvos vyrų rintinės narys – sporto meistras.

1968 m. baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą ir pradėjo dirbti Kauno rajono vaikų ir jaunimo sporto mokykloje (VJSM). Kartu su A. Juodžiūnu buvo pirmieji rankinio treneriai 1968 metais įkurtoje Kauno VJSM.

Nuo pirmųjų darbo dienų treneris įgijo didelį autoritetą tarp moksleivių bei pedagogų kolektyve. Buvo energingas, atsidavęs trenerio darbui, neskaičiavo valandų, skirtų rankiniui. Dirbo noriai ir su didelių užsidegimu, buvo labai mėgstamas auklėtinių. Jo treniruojami moksleiviai pasiekė aukštų rezultatų, jaunučiai iškovojo respublikos čempionų vardus, jauniai ir jaunės tapo prizininkais.

Trenerio išugdyti rankininkai gynė garbę šalies rinktinėje. 1974 metais Almatoje (Kazachstanas) ir 1976 metais Maskvoje (Rusijoje) moksleivių spartakiadoje vadovaudamas jaunių vaikinų rinktinei iškovojo čempionų vardus.

Trenerio V. Griškevičiaus paruošti auklėtiniai moksleivių rinktinėje: E. Isajeva, Z. Pabalytė, V. Banionis, J. Mykolaitis, J. Gelčytė, G. Bašinskas, V. Sadaunykas, kurį atsivežė iš Švenčionėlių į savo treniruojamą rinktinę. 1979 m. pasaulio jaunimo čempionate V. Sadaunykas iškovojo aukso medalį TSRS rinktinės sudėtyje.

Nuo 1981 metų pradėjo dirbti su Vilniaus „Eglė“ rankininkėmis ir 1983 metais persikėlė gyventi į Vilnių. Dirbdamas Vilniaus „Eglė“ komandos vyr. treneriu iškovojo antrąją vietą IHF taurėje. Vėliau dirbo Lietuvos olimpiniame sporto centre, buvo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris. Įkūrė sporto klubą „Ugnelė“.

V.Griškevičius pasižymėjo ne tik kaip puikus treneris, bet buvo geras auklėtojas, pedagogas, buvo reiklus, daug dėmesio skyrė moksleivių bendram fiziniam paruošimui, sveikatingumui, higieniniams įgūdžiams skiepyti, doroviniam jų auklėjimui.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: