(c) Kauno raj. savivaldybės nuotr.

Praėjusį šeštadienį Mastaičiuose, Kauno kolegijos sporto salėje, vėl varžėsi gausus jaunųjų rankininkių būrys. Vyko rankinio turnyras treneriui Vytautui Griškevičiui atminti, kuriame dalyvavo po keturias moterų, rungtyniaujančių Lietuvos moterų rankinio lygoje, bei merginų, gimusių 1998 metais ir jaunesnių, komandas.

Mintis pagerbti praeityje garsų trenerį, pirmąjį Kauno rajono sporto mokyklos rankinio trenerį bei rankinio sporto šakos puoselėtoją, kilo Kauno rajono savivaldybės merui Valerijui Makūnui. Dalyvauti turnyre buvo sukviesta daug trenerio V.Griškevičiaus auklėtinių, bendradarbių bei bendraminčių, trenerio artimieji. Turnyro metu prisiminta apie Garliavos rankinio pradininką, suteikta galimybė jauniesiems rankininkams susipažinti su rankinio istorija.

Jauniausių dalyvių, merginų gimusių 1998 metais ir jaunesnių, grupėje dalyvavo Alytaus I ir Alytaus II, Panevėžio bei Garliava komandos. Jau po keleto rungtynių išryškėjo panevėžiečių ir garliaviškių pranašumas, kurios be vargo įveikė Alytaus jaunąsias rankininkes. Kaip ir buvo galima tikėtis, dėl 3 – 4 vietų varžėsi Alytaus I ir Alytaus II komandos, o turnyro finale mūsiškės susitiko su Aukštaitijos atstovėmis. Dėl trečiosios vietos tarpusavyje puikiai kovėsi dzūkaitės ir rungtynes baigė lygiosiosmis 16:16. Finalinėse rungtynėse mūsiškėms nesisekė žaisti, jos nesugebėjo pasipriešinti panevėžietėms, pralaimėjo rezultatu 4:13 ir užėmė garbingą antrąją vietą turnyre.
Komandų galutinė rikiuotė buvo tokia: 1. Panevėžio KKSC 2. HC Garliava 3. Alytus I 4. Alytus II. Trečiąją vietą užėmusi komanda buvo nustatyta pagal geresnį įmestų ir praleistų įvarčių santykį.

Moterų grupėje buvo atsisakyta rungtyniauti pagal rato sistemą, todėl pusfinalio dalyvės buvo išaiškintos burtų keliu. Pirmajame pusfinalyje susitiko Kauno rajono „HC Garliava – STIHL“ ir Utenos kūno kultūros ir sporto centro rankininkės. Nors mūsiškės ir pralaimėjo pirmąją rungtynių pusę rezultatu 18:19, rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti sunkią pergalę vieno įvarčio skirtumu 37:36.

Kitame pusfinalyje susitiko Vilniaus „VPU Šviesa – Eglė“ ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komanda. Po įtemptos kovos rezultatu 22:19 nugalėjo vilnietės ir pateko į turnyro finalą. Dėl trečiosios vietos susitiko Aukštaitijos atstovės – Panevėžio KKSC ir Utenos KKSC rankininkės. Jau nuo pirmųjų susitikimo minučių pranašumą turėjo panevėžietės, kurios tiksliau ir greičiau užbaigdavo savo organizuotas atakas. Turėdamos keturių įvarčių pranašumą po pirmojo kėlinio, jos išsaugojo persvarą iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę rezultatu 26:23. Paskutinėse, finalinėse, turnyro rungtynėse susitiko mūsų rajono „HC Garliava – STIHL“ ir Vilniaus „VPU Šviesa – Eglė“ komandos. Nors mūsiškės ir pralaimėjo praėjusių metų Lietuvos moterų rankinio lygos nugalėtojoms, bet visi susirinkusieji turėjo galimybę stebėti aukšto lygio rankinio rungtynes. Komandų galutinė rikiuotė buvo tokia: 1. Vilniaus „VPU Šviesa – Eglė“ 2. Kauno rajono „HC Garliava – STIHL“ 3. Panevėžio KKSC 4. Utenos KKSC.
Visos turnyro dalyvės, buvo apdovanotos diplomais bei medaliais, komandos taurėmis bei UAB „Naujasis Nevėžis“, UAB „Ragutis“ ir Kauno rajono savivaldybės ir Kauno rajono sporto mokyklos įsteigtais prizais. Taip pat buvo išrinktos geriausios žaidėjos, kurioms prizus skyrė Vilniaus rankinio klubas „Eglė“ ir buvęs trenerio V. Griškevičiaus auklėtinis Vytautas Banionis.

Vilma Kasperavičienė

Apie trenerį Vytautą Griškevičių (1946-07-05 – 2005-12-17)

V.Griškevičius gimė Kauno rajone, Kazimieravos kaime. Mokėsi Garliavos vidurinėje mokykloje. Buvo ilgametis „Granito“, „Atleto“, „Žalgirio“ meistrų komandų žaidėjas, Lietuvos vyrų rintinės narys – sporto meistras. 1968 m. baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą ir pradėjo dirbti Kauno rajono vaikų ir jaunimo sporto mokykloje (VJSM). Kartu su A. Juodžiūnu buvo pirmieji rankinio treneriai 1968 metais įkurtoje Kauno VJSM.

Nuo pirmųjų darbo dienų treneris įgijo didelį autoritetą tarp moksleivių bei pedagogų kolektyve. Buvo energingas, atsidavęs trenerio darbui, neskaičiavo valandų skirtų rankiniui. Dirbo noriai ir su didelių užsidegimu, buvo labai mėgstamas auklėtinių. Jo treniruojami moksleiviai pasiekė aukštų rezultatų, jaunučiai iškovojo respublikos čempionų vardus, jauniai ir jaunės tapo prizininkais.
Trenerio išugdyti rankininkai gynė garbę šalies rinktinėje. 1974 metais Almatoje (Kazachstanas) ir 1976 metais Maskvoje (Rusijoje) moksleivių spartakiadoje vadovaudamas jaunių vaikinų rinktinei iškovojo čempionų vardus. Trenerio V.Griškevičiaus paruošti auklėtiniai moksleivių rinktinėje: E.Isajeva, Z.Pabalytė, V.Banionis, J.Mykolaitis, J.Gelčytė, G.Bašinskas, V.Sadaunykas, kurį atsivežė iš Švenčionėlių į savo treniruojamą rinktinę. 1979 m. pasaulio jaunimo čempionate V.Sadaunykas iškovojo aukso medalį TSRS rinktinės sudėtyje.

Nuo 1981 metų pradėjo dirbti su Vilniaus „Eglė“ rankininkėmis ir 1983 metais persikėlė gyventi į Vilnių. Dirbdamas Vilniaus „Eglė“ komandos vyr. treneriu iškovojo antrąją vietą IHF taurėje. Vėliau dirbo Lietuvos olimpiniame sporto centre, buvo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris. Įkūrė sporto klubą „Ugnelė“.

V.Griškevičius pasižymėjo ne tik kaip puikus treneris, bet buvo geras auklėtojas, pedagogas, buvo reiklus, daug dėmesio skyrė moksleivių bendram fiziniam paruošimui, sveikatingumui, higieniniams įgūdžiams skiepyti, doroviniam jų auklėjimui.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: