Laisvalaikio ir pramogų pasiūla dar niekada nebuvo tokia gausi kaip šiais laikais, tačiau didelės dalies vaikų jos taip ir nepasiekia. Tada natūraliai kyla klausimas, ko trūksta turiningam vaikų laisvalaikiui vasarą Kauno mieste: užimtumo programų ar tėvų noro domėtis, plėsti akiratį?
Poilsiauti galima nebrangiai
Kauno miesto ugdymo įstaigos šiemet organizavo per 30 įvairaus pobūdžio stovyklų vaikams. Vaikai galėjo rinktis iš plaukimo plaustais, keliavimo dviračiais, žygių, meninių ir kitokio pobūdžio stovyklų. „Visos šios stovyklos yra įdomios ir gerokai pigesnės nei komercinės, todėl susilaukia didžiulio vaikų susidomėjimo”, – sako Kauno miesto savivaldybės Neformaliojo Švietimo poskyrio vedėja Vida Kučiauskienė.
Šios stovyklos šiemet buvo pritaikytos priimti kiek daugiau nei tūkstantį 7-18 metų vaikų. Tuo tarpu Kauno mieste gyvena apie 35 tūkst. tokio amžiaus vaikų. Kaip pastebėjo V. Kučiauskienė, šiose stovyklose laisvų vietų nelieka labai greitai. Informaciją apie organizuojamas stovyklas tėveliai gali rasti Kauno vaikų ugdymo įstaigų portaluose.
Darželinukams atostogų nereikia?
Ikimokyklinio amžiaus vaikams stovyklos paprastai nėra organizuojamos, tačiau renginių mažiesiems esama, jų pasiūlo net prekybos centrai. Pavyzdžiui, kiekvieną paskutinį mėnesio savaitgalį organizuoja nemokamus teatro spektaklius ir dirbtuvėles 3-10 metų vaikams „MEGA Vėjo malūnėlio teatre“. Šį sekmadienį bus rodomas visai šeimai skirtas spektaklis „Ėduoniukas ir bakteriukas“ apie berniuką, kuris nenorėjo valyti dantų. Po jo dirbtuvėlėse vaikai kurs įvairius gaminius iš sūrio tešlos.
Panemunės lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sonata pastebėjo, kad vaikams įdomiausia tai, į ką jie patys gali įsitraukti: pačiupinėti, pilstyti, minkyti ar tyrinėti. Ji taip pat pridūrė, kad vykdant įvairius projektus darželio grupės neretai lankosi prekybos centruose, kur vaikai mokosi suprasti pinigų vertę ar pažinti įvairių profesijų atstovus. Taip pat lanko kino teatrus ir spektaklius.
„Vaikų užimtumas vasarą per daug neišsiskiria – vaikai darželyje mokosi piešti, kurti, dalyvauja kituose užsiėmimuose. Kada tik leidžia oro sąlygos, išnaudojame gražią aplinką, kurioje įsikūręs mūsų darželis, ir visi žaidimai vyksta lauke“, – teigia pedagogė.
Kaip vykti atostogauti su vaiku?
Nemaža dalis tėvų vykdami atostogauti vaikus palieka pas senelius. Šeimos psichologė G. Gutautė-Klimienė pataria to vengti. „Noriu padrąsinti tėvus, kad ir su vaikais galima puikiai praleisti laiką, o vaikams keliauti netgi naudinga. Svarbu iš anksto pagalvoti, kaip reikės užimti vaiką kelionėje. Jei pati kelionė užtruks ilgiau nei įprastai, visada patariu paimti žaidimų ar pasirūpinti kitomis pramogomis. O ilgainiui vaikas ir pats išmoks pasirūpinti savo laisvalaikiu atostogų metu“, – mano G. Gutautė-Klimienė.
Domėdamiesi vaiku, jo pomėgiais ir kuo įvairesnėmis laisvalaikio praleidimo formomis, tėvai sudaro galimybę sklandžiai vaiko raidai. Svarbiausia, kad tai būti tęstinis procesas ir atsakomybę už jį prisiimtų ne tik pedagogai profesionalai, bet ir tėvai.