Maskvos gyventoja buvo nubausta 30 000 rublių bauda už tai, kad dėvėjo geltonos ir mėlynos spalvos kepurę bei Ukrainos spalvų širdį, ketvirtadienį savo „Telegram“ kanale paskelbė teisinės pagalbos projektas „Setevye Svobody“.
Bylos medžiagoje teigiama, kad kaltinamoji „viešoje vietoje demonstravo Ukrainos Respublikos vėliavos spalvomis išmargintus drabužius ir ženkliuką, taip išreikšdama aiškiai neigiamą požiūrį į Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas ir atkreipdama žiniasklaidos bei tinklaraštininkų dėmesį“.
Žmogaus teisių projekto OVD-Info duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios saugumo pajėgos per antikarinius protestus sulaikė 14 980 žmonių.
Žmonės paprastai baudžiami pagal naująjį įstatymą dėl „viešų veiksmų, kuriais siekiama sukompromituoti“ Rusijos kariuomenę.
Piliečiai gali būti nubausti maksimalia 100 000 rublių (974 JAV dolerių) bauda, o pareigūnams ir juridiniams asmenims – atitinkamai iki 300 000 (2920 JAV dolerių) ir 1 mln. rublių (9730 JAV dolerių).
Pagal kovo 4 d. prezidento Vladimiro Putino pasirašytą naują įstatymą asmenys, kurie skelbia „sąmoningai melagingą informaciją“ apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas ir „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje, gali būti įkalinti iki 15 metų.
Rusijos tyrėjai trečiadienį pradėjo pirmąsias baudžiamąsias bylas pagal naująjį įstatymą.
Kol kas trys asmenys apkaltinti „melo“ skelbimu socialinėje žiniasklaidoje, savo interneto svetainėje paskelbė Baudžiamųjų tyrimų komitetas.
Įtariamųjų namuose buvo atliktos kratos ir įvesti judėjimo apribojimai.
Įvedus „melagingų naujienų“ kalėjimo bausmes, nemažai Rusijos liberalios žiniasklaidos priemonių sustabdė savo veiklą, persikėlė į kitas šalis arba buvo uždarytos valdžios institucijų.
Tarp jų – Rusijos liberalios pakraipos radijo stotis „Echosmovki“, nepriklausoma naujienų agentūra „Znak“ ir nepriklausomas televizijos kanalas „Dožd“.
Rusijos žiniasklaidai nurodyta skelbti tik oficialių šaltinių pateiktą informaciją ir pašalinti visus pranešimus, kuriuose Rusijos „specialioji karinė operacija“ Ukrainoje apibūdinama kaip „užpuolimas, invazija ar karo skelbimas“.