Kadras is filmo ANTRA MAMA

Gruodžio 2 d. kino centre „Skalvija“ įvyks brazilų filmo „Antra mama“ („The Second Mother“, rež. Anna Muylaert) premjera. Nuo gruodžio 4 d. šį filmą galės išvysti kino teatrų „Pasaka“ ir „Skalvija“ (Vilnius), „Romuva“ (Kaunas), „Atlantis Cinemas“ (Šiauliai), „Garsas“ (Panevėžys), „Spindulys“ (Marijampolė) žiūrovai ir kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ (Klaipėda) lankytojai.

Premjerinį seansą gruodžio 2 d. 18.30 val. „Skalvijoje“ pristatys viena iš festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojų Aistė Račaitytė.

Svarbiausias ir geriausias 2015 metų Brazilijos filmas

Pasak „Kino pavasario“ programos sudarytojo Edvino Pukštos, šiemet „Festivalių favorituose“ rodyta drama „Antra mama“ pasirinkta festivaliui todėl, kad ji ypač jautriai ir autentiškai tyrinėja šiuolaikinės Brazilijos realijas ir komplikuotus santykius tarp skirtingų socialinių klasių žmonių. „Lietuvą ne taip jau dažnai pasiekia kokybiški braziliški filmai, o režisierės A. Muylaert drama suteikia idealią alternatyvą žiūrovams, kurie vis dar klaidingai laiko Pietų Ameriką televizinių „muilo operų“ gamybos kraštu. Šis filmas provokuoja ir skatina pergalvoti modernios šeimos vertybes“, – tvirtina E. Pukšta.

Filmas 2015 m. Berlyno kino festivalyje laimėjo ne tik konfederacijos CICAE apdovanojimą, bet iškovojo publikos simpatijų prizą programoje „Panorama“. Sandanso festivalyje jis apdovanotas specialiuoju žiuri prizu. Sarajevo kino festivalis šią juostą pasirinko iškilmingai atidarymo ceremonijai.

„Kino pavasariui“ pasisekė būti vienu iš pirmųjų penkių festivalių, surengusiu „Antros mamos“ premjerą. Festivalio organizatorių lūkesčiai pasiteisino – filmą pozityviai įvertino Lietuvos žiūrovai, jis buvo rodomas ir papildomų seansų metu.

Ši drama aplankė bent 20 kitų kino festivalių ir vis dar keliauja aplink pasaulį. Brazilija pasiūlė „Antra mamą“ šalies kandidatu „Oskaro“ nominacijai už geriausią užsienio šalies filmą. E. Pukštos teigimu, peršasi išvada, kad „Antra mama“ yra svarbiausias ir geriausias 2015 metų Brazilijos filmas.

„Antra mama“ pasakoja apie namų šeimininkę Val. Ji dirba pasiturinčiai šeimai San Paule ir jau jaučiasi lyg šeimos narė. Val taip pat rūpinasi 17-mečiu paaugliu Fabinjo, kurio karjeristė mama tiesiog neturi jam laiko. Dėl gerai apmokamo, bet ne visoms moterims priimtino tarnaitės darbo Val emigravo palikdama mažą dukterį Džesiką. Po dešimties metų mergina

pati netikėtai susisiekia su mama ir praneša, kad planuoja stoti į universitetą San Paule. Val gauna savo darbdavių leidimą apgyvendinti Džesiką šeimos namuose. Savimi pasitikinti ir architektūra besidominti jauna moteris atnaujina santykius su mama, bet atsisako laikytis galiojančių taisyklių tarp šeimininkų ir tarno. Ji nieko neklaususi persikelia miegoti į erdvų svečių kambarį, nesivaržo pasivaišinti maistu iš šaldytuvo ir peržengia padorumo ribas, maudydamasi baseine su Fabinjo bei jo bičiuliais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: