1977 m. pasirodęs ir jau grandioziniu tapęs ambicingas kosminių nuotykių filmas „Žvaigždžių karai“ tapo didžiausia, populiariausia ir žinomiausia franšize kino istorijoje. Daugybė filmų, televizijos serialų ir net animacinių filmų – pasakojimas išsiplėtė taip plačiai, kad gerbėjai dar dabar turi apie ką pakalbėti.

Suprantama, kad tokioje didžiulėje, išplėstoje istorijoje pasitaiko atvejų, kai pasakojime atsiranda neatitikimų, todėl gerbėjai, radę siužeto spragas bando jas „užkamšyti“. Žvaigždžių karų visatoje pasitaikė įvairių neatitikimų – nuo smulkių, kuriuos pastebėjo tik akyliausi gerbėjai, iki didesnių neatitikimų, privertusių žiūrovus susimąstyti, tačiau šie niekada nesugriovė malonumo žiūrint franšizės filmus.

Taigi, šiandien ir peržvelkime dešimtuką didžiausių, ryškiausių siužeto spragų „Žvaigždžių karų“ visatoje.

10. Lukas pasislepia Tatuine ir pasilieka Skaivokerio vardą

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: Imperija kontratakuoja“ / Lucasfilm

Lukas Skaivokeris (akt. Markas Hamillas) yra bene ikoniškiausias kada nors sukurtas herojus „išrinktasis“. Gyvenimą pradėjęs kaip paprastas berniukas fermoje, nederlingoje dykumų planetoje, Tatuine, Lukas netrukus leidžiasi į tarpgalaktinę kelionę, kur atranda savo džedajų, galias ir tampa sukilėlių aljanso (angl. Rebel Alliance) lyderiu.

Filme „Žvaigždžių karai: Imperija kontratakuoja“ atskleidžiama, kad Lukas yra Darto Veiderio sūnus, ir tai toliau nagrinėjama priešistorės trilogijoje, kai Anakinas pereina į tamsiąją pusę. Kol Lėja (akt. Kerė Fisher) buvo apgyvendinta apgalvotai, Lukas atiduotas į tėvo gimtąjį pasaulį ir pasiliko Skaivokerio pavardę.

9. „Holdo manevras“

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: paskutinis džedajus“ / Lucasfilm

Pasakyti, kad „Žvaigždžių karai: paskutinis džedajus“ yra trikdantis filmas, yra per maža. Daug spėlionių ir nesusipratimo sukėlė viceadmirolės Holdo (akt. Laura Dern) kamikadzės ataka prieš Pirmąjį ordiną. Ši ataka buvo pavadinta „Holdo manevru“ – tai pasiaukojimo taktika, kai Holdo panaudojo savo erdvėlaivį kaip smogiamąjį taraną prieš Pirmojo ordino erdvėlaivius.

Tai buvo veiksmingas efektas, o kompiuterinė grafika tiesiog įspūdinga, tačiau atsirado neatitikimų dėl šviesos greičio veikimo „Žvaigždžių karų“ visatoje. Kai kurie gerbėjai ne tik klausė, kodėl šio manevro nebandyta atlikti anksčiau, bet jei ir įmanoma šviesos greičiu susidurti su kitais erdvėlaiviais, ar dėl to yra labai nesaugu jį naudoti visą laiką?

8. Imperija turėjo būti įtaresnė dėl Galeno Erso

Kadras iš filmo „Šelmis – 1. Žvaigždžių karų istorija“ / Lucasfilm

Visoje „Žvaigždžių karai: nauja viltis“ Mirties žvaigždė buvo skelbiama kaip superginklas, įtvirtinsiantis Imperijos viešpatavimą visatoje, tačiau dėl akivaizdžių konstrukcijos trūkumų ji buvo susprogdinta į gabalus. Tačiau, filme „Šelmis – 1. Žvaigždžių karų istorija“ atskleidžiama, kad mirtiną trūkumą tyčia įmontavo Galenas Erso (akt. Madsas Mikkelsenas).

Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad Imperija aiškiai nepasitiki Erso, pasidaro keista, kad jie taip aklai laikosi jo sukurtų planų. Nors gauti jo paslaugas apsimokėjo, kyla klausimas, kodėl jie atidžiau nekontroliavo Erso darbo ar net nepasamdė kitų inžinierių jo planams analizuoti.

7. Dartas Veideris neatpažįsta C–3P0 ir R2–D2

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: pavojaus šešėlis“ / Lucasfilm

C–3PO ir R2–D2, du sukilėlių aljanso droidai, pamėgsti gerbėjų, nes praturtino mokslinės fantastikos aplinką svarbiais androidų personažais, kurie kartu į filmą įnešė smagių ginčų scenų. Daugelį suintrigavo, kai filme „Žvaigždžių karai: pavojaus šešėlis“ paaiškėjo, kad C–3PO buvo Anakino išradimas.

Nors droidas pademonstravo Anakino talentą technologijų ir inžinerijos srityje, tačiau visiškai neatitiko to, kaip droidą sutiko Veideris originalioje trilogijoje. Šis neatitikimas taip pat apėmė ir R2–D2, su kuriuo Anakinas kovojo per Klonų karus.

6. Imperija pasikliauja gyvybės nustatymo sistemomis

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: nauja viltis“ / Lucasfilm

Pirmasis Imperijos klystkelių pavyzdys – filmo „Žvaigždžių karai: nauja viltis“ įžanga, kurioje Dartas Veideris perima mažo sukilėlių erdvėlaivio kontrolę, kai jo pavaldiniai skenuoja sukilėlių pabėgimo kapsulę, ieškodami gyvybės ženklų. Atsižvelgiant į tai, ko jie ieškojo, pasirodė, švelniai tariant, pernelyg atlaidus požiūris.

Kadangi po visą galaktiką klajoja protingi droidai, Imperijos atsitiktinis įtartinos kapsulės ignoravimas gali tapti jų pražūtimi. Tai, kad net nesiuntė žvalgybininkų ištirti kapsulės ir net nešaudė į ją, buvo ne tik neapdairus Veiderio karių elgesys, bet tai ir aplaidumas ir šokiruojančiai gera paranku sukilėliams.

5. Imperija niekada nenuskenavo Tūkstantmečio sakalo (angl. Millennium Falcon)

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: nauja viltis“ / Lucasfilm

Tęsiant droidų dilemą dėl Imperijos skenavimo sistemų, vėliau filme „Nauja viltis“ atsiranda momentas, kai tos pačios technologijos panaudojimas galėtų iš karto sužlugdyti herojų planus. Mirties žvaigždės nusileidimo aikštelėje į „Tūkstantmečio sakalą“ įlipa nedidelė paieškos grupė, kuri patikrina laivo žurnalus ir yra patenkinta tuo, ką randa.

Kol vyksta patikra, Hanas Solo ir gauja slepiasi erdvėlaivio kontrabandos skyriuose. Vienas greitas erdvėlaivio skenavimas būtų aptikęs gyvybės formas, tad kodėl to nepadarė Imperija? Gerbėjai sunkiai sugalvojo atsakymą, kuris nebūtų toks paprastas, kaip paprasčiausias Imperijos neapsižiūrėjimas, o tai iš tiesų yra dar viena stulbinamai sėkminga nelaimė, kuri labai pagelbėjo sukilėliams.

4. Su minimaliu pasirengimu Rėja tampa džedajumi

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ / Lucasfilm

Rėja (akt. Deizė Ridley) neabejotinai yra iš viena geriausių „Žvaigždžių karų“ sagos personažų. Nepaisant to, kad žiūrovui ji iš kart patinka, ji taip pat turi ir kovotojos savybių, dėl kurių ji gali pasirodyti kaip pralaimėtoja, tačiau tai nė kiek neatima iš jos, kaip galingos moteriškos lyties veikėjos, vaidmens. Tačiau daug gerbėjų suglumo dėl to, kaip greitai ji įvaldė džedajų mokymą.

Sagoje mokymosi kreivė visada buvo vaizduojama kaip sunki patirtis, reikalaujanti daug laiko tobulėjimui, taip pat buvo parodyta, kad per ankstyvas žygis į mūšį gali kainuoti jauniesiems džedajams rankas. Todėl daugeliui kilo klausimas, kaip Rėjos treniruočių režimas davė tokius gerus, greitus rezultatus ir kaip ji susikovusi su Kailų Renu (akt. Adamas Driveris) filme „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ nugalėjo.

3. Princesė Lėja prisimena savo motiną

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: džedajaus sugrįžimas“ / Lucasfilm

Po Endoro mūšio filme „Žvaigždžių karai: džedajaus sugrįžimas“ sukilėlių aljanso didvyriams džiaugiantis pergalinga tarpgalaktinio karo pabaiga, Lukas ir Lėja išgyvena niūrią akimirką. Lukas paklausia Lėjos, ar ji prisimena savo tikrąją motiną, į ką ji atsako miglotais prisiminimais, teigdama, kad „ji buvo labai graži. Maloni… bet liūdna.“

Akivaizdu, kad po daugelio metų tai tapo siužeto spraga, nes filme „Žvaigždžių karai: Sitų kerštas“ buvo parodytos pirmosios Skaivokerių brolių ir seserų akimirkos, kai jie iš karto buvo paimti nuo mirštančios motinos ir išslapstyti visoje galaktikoje. Paaiškinimas vienas – Lėja gal ir gali turėti prisiminimų apie motiną, susijusių su jos jautrumu ir pan., tačiau jie nepagrįsti, nes atsižvelgiant į Luko pasakojimus, kur jis pripažįsta, jog neprisimena savo motinos, įvertinus faktus Lėja tikėti sunku.

2. Obi-Van Kenobis teigia, kad jį mokė meistras Joda

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: pavojaus šešėlis“ / Lucasfilm

Per šešis dešimtmečius trunkančią kino sagą, žinoma, gali atsirasti nedidelių neatitikimų, tačiau kai kurie iš jų erzina gerbėjus. Vienas iš tokių atvejų buvo Kvi-Gon Džinas (akt. Liamas Neesonas), kuris filme „Žvaigždžių karai: pavojaus šešėlis“ buvo Obi-Vano mentoriumi.

Nors gerbėjai šiltai priėmė Neesono personažą, filme „Žvaigždžių karai: Imperija kontratakuoja“ Obi-Vanas gana aiškiai pasakė, kad jį mokęs džedajus buvo meistras Joda. Ar tai galėjo būti Kenobio gudrybė, kad Lukas pasitikėtų savo naujuoju mokytoju, o gal tai buvo tiesiog klaida rašant priešistorę? Kad ir kokia būtų priežastis, ji sukėlė masinę sumaištį „Žvaigždžių karų“ gerbėjų gretose.

1. „Kažkokiu būdu Palpatinas sugrįžo“

Kadras iš filmo „Žvaigždžių karai: Skaivokerio iškilimas“ / Lucasfilm

Iki filmo „Žvaigždžių karai: Skaivokerio iškilimas“ įvykių žiūrovai paskutinį kartą matė Palpatiną (bent jau chronologiškai), kai jis buvo išmestas iš antrosios Mirties žvaigždės. Atsižvelgiant į tai, kad Mirties žvaigždė buvo susprogdinta vos po kelių akimirkų, daugeliui gerbėjų pasirodė keista, kai filmo „Skaivokerio iškilimas“  pristatomajame filmuke buvo parodytas garsusis piktadarys, grįžtantis į franšizę.

Daugelis „Žvaigždžių karų“ gerbėjų buvo optimistiškai nusiteikę, kad filme bus šio fenomeno paaiškinimas, todėl filmo kūrėjų apsiribojimas Poe Damerono (akt. Oskaras Isaacas) posakiu: „Kažkokiu būdu Palpatinas sugrįžo“, žiūrovų toli gražu netenkino. Tai, kad paaiškėjo, jog Palpatinas taip pat yra Rėjos senelis, nepadėjo gerbėjams lengviau „suvirškinti“ šios siužeto spragos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: