Mykolas Majauskas / Alytaus savivaldybės archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti tyrimą dėl išsakytų kaltinimų Mykolui Majauskui.

„Tokiu atveju, jeigu veika turi didelę visuomeninę reikšmę, tai baudžiamąjį procesą dėl šios veiklos turi teisę pradėti ir prokuroras, nepriklausomai nuo to, ar yra nukentėjusiojo skundas. Šis atvejis neabejotinai turi didelę visuomeninę reikšmę, nes kalbame apie Seimo narį, todėl yra būtinas prokuroro tyrimas ir išaiškinimas, ar šis asmuo gali būti kaltinamas atlikęs nusikalstamą veiką“, – sako G. Landsbergis.

Antradienį koncernui MG Baltic priklausanti televizija „Info TV“ paskelbė anoniminį merginos liudijimą, kuriame pastaroji apkaltino seimo narį Mykolą Majauską, esą pastarasis prieš penkerius metus bandė palenkti ją lytiniams santykiams, tuo metu mergina išsigandusi tariamo priekabiavimo, pabėgo iš politiko buto. 36-rių M. Majauskas vedęs, su žmona augina dvi mažametes dukteris.

Politikas pripažino, kad tai labai rimti kaltinimai. Tačiau teigė, kad tai yra absurdas ir netiesa. Tiesa, patvirtino, jog moksleiviai yra lankęsi jo namuose. Kaltinimus išsakiusi mergina minimų įvykių metu buvo 18 metų amžiaus.

„Kas pagrindinis gerumo vėliavnešys, sakantis, kad mes prieš smurtą, mes prieš savižudybes, prieš seksualinį priekabiavimą? Tai yra Majauskas. Tada sukaupi visą drąsą ir pagalvoji, kad ne… žmonės turi žinoti, jog tokie žmonės yra labai stipriai pavojingi, jie sukuria dešimt milijonų savo kaukių, sakosi esą geri, pelnosi iš kitų žmonių nežinojimo, bailumo, silpnumo, drąsos neturėjimo ir kuriasi sau karjerą“, – „Info dienai“ liudijo mergina nepanorusi atskleisti savo tapatybės.

Minimu periodu Mykolas Majauskas buvo premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas finansų klausimais. Politikas yra pagarsėjęs pasisakymais prieš smurtą šeimoje, agitacija už medicininių kanapių bei nereceptinių vaistų nuo erekcijos sutrikimų įteisinimą.

Pateikiame dvi priešingas nuomones į susidariusią situaciją paskelbtas socialiniuose tinkluose:

Andrius Uzkalnis

Andrius Užkalnis asmeninio archyvo nuotr.

Rašytojas Andrius Užkalnis: „Žinai, kad gyvenime kažką pasiekei, jei kviečia į LNK žinias pasiaiškinti dėl seksualinio priekabiavimo. Tiesa, ne apie save, o dėl mano minčių apie Majauską. Jeigu domina mano požiūris, tai prašau:

1) #metoo būna tada, kai priekabiautojas yra galios pozicijoje, ir ne išgalvotoje, o tikroje. Bosas, dėstytojas, samdytojas. „Visgi kaip ir lyg ir šioks toks autoritetas jaunesnei merginai“ – ne galios pozicija;

2) žmonės būna arba pilnamečiai, arba ne; „gal ir pilnametė bet na neaišku kiek subrendusi“ – šitos grožinės literatūros nereikia. Visi įgalūs pilnamečiai gali balsuoti ir rinkimų komisija balsavimo vietoje neklausinėja, kiek esi sąmoningas ir subrendęs ir ar gerai suvoki kas bus, jei balsuosi už Kęstutį Pūką. Visi įgalūs pilnamečiai atsako už savo elgesį;

3) ar derama lakstyti per mergas yra ne mano ir ne visuomenės reikalas, o Majausko ir jo artimųjų beigi tų mergų reikalas.

Donatas Paulaskas

Donatas Paulauskas asmeninio archyvo nuotr.

Lyčių lygybės dėstytojas ir knygos „Feminizmas – žodis, kurio negalima minėti“ autorius Donatas Paulauskas: „Išsiaiškinkim kelis dalykus. Tam, kad kažką įvardytume kaip seksualinį priekabiavimą, nebūtina, kad situacijoje dalyvavę asmenys būtų susieti pavaldumo ryšiais. Taip, dažniausiai tai pasitaiko ten, kur vienas žmogus turi galią kito žmogaus atvžilgiu (vadovas-pavaldinys, dėstytojas-studentas), tačiau seksualinį priekabiavimą galima patirti ir gatvėje, klube, pliaže ir kitur. Įstatyme apibrėžta sąvoka nenumato pavaldumo ryšio. Seksualiniu priekabiavimu galime laikyti bet kada, bet kur ir tarp bet ko įvykusią situaciją, jei tik ji atitinka apibrėžimą: seksualinis priekabiavimas – nepageidaujamas užgaulus, žodžiu, raštu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su asmeniu, kai tokį elgesį lemia tikslas ar jo poveikis pakenkti asmens orumui, ypač sukuriant bauginančią, priešišką, žeminančią ar įžeidžiančią aplinką. TAČIAU atsakomybė už seksualinį priekabiavimą Lietuvoje numatyta tik darbo santykių, švietimo srityse ir/ar kai priekabiavimo sulaukia pagal tarnybą ar kitaip priklausomas asmuo. Sąvoką turime plačią, todėl ir vertinti galime plačiai, tačiau atsakomybės ribos ganėtinai siauros“.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: