Penki Holivudo milžinai – „Disney“, „Warner bros“, „Universal“, „Sony Pictures“ ir „Paramount“ – uždraudė Rusijoje rodyti savo filmus, taigi Rusijos kino teatrai neteko galimybės rodyti užsienio kino juostas.

Mila Grekova, metų metusi vertusi į rusų kalbą Holivudo filmus, Maskvai įvykdžius invaziją į Ukrainą staiga neteko darbo.

Tačiau Grekova vis tiek nepakeitė savo teigiamos nuomonės apie Prezidentą Vladimirą Putiną.

„Aš nekenčiu Vakarų, o ne Putino“, – teigia 56-erių metų moteris.

„Holivudą Rusijoje galėtų pakeisti Bolivudas, tačiau man jau per vėlu išmokti hindi“, – sakė ji, turėdama omenyje Indijos atsisakymą pasmerkti Maskvą ar prisijungti prie sankcijų skyrimo.

Dėl karo Ukrainoje Rusijos kino pramonę ištiko suirutė kaip tik tuo metu, kai ji pradėjo atsigauti nuo pandemijos.

Kaip ir daugelis nuo sankcijų nukentėjusių sektorių, kino industrija nusigręžia nuo Vakarų ir grįžta prie vietinių filmų arba domisi galimybe rodyti Azijos produkciją.

Rusai yra vieni iš didžiausių kino mėgėjų Europoje. Jų kino teatrų lankomumas siekia didžiausius skaičius. Remiantis „European Audiovisual Observatory“, praeitais metais 145,7 mln. rusų rinkosi kino teatruose žiūrėti filmų.

Daugelis eina dėl Holivudo filmų, kurie dažnai būna įgarsinami užuot rodžius subtitrus.

Žvilgsnis krypsta į Aziją

Holivudui dar nepasitraukus iš rinkos, rusų įmonė „Mosfilm-Master“ kiekvieną mėnesį įgarsindavo apie 10 užsienietiškų filmų. Daugiausiai iš anglų kalbos.

Dabar mes netekome dviejų trečdalių užsakymų“, – teigia įmonės direktorius Jevgenijus Belinas.

Pandemijos metu turėjome filmų, tačiau kino teatrai buvo uždaryti. Dabar kino teatrų durys atviros, tačiau nėra filmų“, – sakė jis.

Nacionalinė Rusijos kino teatrų savininkų asociacija praeitą mėnesį teigė, kad kino teatrams gresia prarasti 80 proc. pelno.

Mosfilm-Master“ bandydami prisitaikyti medžioja korėjiečių ir kinų kalbų vertėjus, nors Belinas teigia, kad „abejoja, jog Azijos filmai patirs sėkmę Rusijoje“, kadangi tarp šių dviejų kultūrų yra per dideli kultūriniai skirtumai.

Vakariečiai gyvena arčiau“, – teigė 70-metis vyras, praleidęs tris dešimtmečius įgarsindamas filmus.

Olga Zinjakova, vieno garsaus Rusijos kino teatrų tinklo „Karo“ prezidentė, teigė tvirtai tikinti, kad industrija atsigaus.

Nors situacija ir labai sudėtinga, tačiau ne katastrofiška“, – sakė 37-erių metų moteris.

Nuo to laiko, kai posovietininėje Rusijoje prieš 30 metų atsirado Holivudas, mes patyrėme daug krizių: politinių, ekonominių ir pačią pandemiją“, – kalbėjo Zinjakova tuščioje Maskvos Oktjabro kino salėje, kuri yra didžiausia visoje Europoje, turinti net 1 500 vietų.

Pasak Zinjakovos, nuo karo Ukrainoje pradžios vasario 24 d. trisdešimt penkiuose Karo“ kino teatruose buvo parduota 70 proc. mažiau bilietų.

Rusijos vyriausybė prižadėjo iš esmės remti šalies kino industriją ir sumažinti mokesčius kino kūrėjams bei platintojams, kadangi siekia pakeisti Holivudo filmus vietine produkcija.

Rusai galės atidžiau patyrinėti save“, – teigė Zinjakova, turėdama omenyje XX a. 10 deš. rusiškų filmų, tokių kaip „Brat“ („Brolis“), sėkmę. Juos ir vėl rodo keliuose Maskvos kino teatruose.

Zinjakova taip pat ruošiasi paleisti į rinką daugiau Azijos ir Pietų Amerikos filmų.

O kai grįš Holivudas, nei Rusijos rinka, nei žiūrovai nebebus tokie patys“, – teigė ji.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: