Šiuo metu pasaulis yra padalintas į tuos, kurie yra apsėsti tinklalaidžių, ir tuos, kurie vieną dieną bus apsėsti tinklalaidžių. Skirtingose platformose galime rasti begalę kanalų, kurie siūlo įvairų turinį – nuo nuotaikingų istorijų, politinių įžvalgų iki kulinarijos ir maisto kultūros. Tačiau pastaruoju metu pradėjo stipriai populiarėti kelionių tinklalaidės dėl savo unikalaus ir patrauklaus turinio.

Kelionių tinklalaidės sujungia naudingą informaciją su įdomiais pasakojimais, todėl jos yra vertingos tiek tiems, kurie dar tik pradeda planuoti savo pirmas keliones, tiek patyrusiems, ekstremalių nuotykių ieškotojams. Stebint ir klausant kelionių tinklalaidžių, galima prisisemti gausybę praktinių patarimų, kurie padės keliautojams sutaupyti laiko ir pinigų bei išvengti kelionėse dažniausiai daromų klaidų.

Visi mėgsta keliones ir visi mėgsta žiūrėti tinklalaides, todėl sujungus šias dvi veiklas gaunamas tobulas derinys. Tad kviečiame susipažinti su įdomiausiomis kelionių tinklalaidėmis Lietuvoje.

kadras iš tinklalaidės „AŽ kelionės“, Šv. Jokūbo kelias

10. AŽ kelionės

Šios tinklalaidės kūrėjai yra Augustinas ir Aistė Žemaičiai. Pora kartu keliauja po įdomiausius pasaulio kampelius. Šio kanalo aprašyme galime pamatyti, jog Augustinas ir Aistė yra apkeliavę net 125 šalis. Tinklalaidės epizoduose galima išvysti ne tik gražiausias ir intriguojančias pasaulio vietas, bet ir išgirsti daug įdomių istorinių faktų bei susipažinti su begale skirtingų kultūrų.

Tai nėra tik kurortinės kelionės. A. ir A.Žemaičiai savo tinklalaidėje pristato seriją epizodų, kuriuose galima pamatyti jų Šv. Jokūbo piligriminę kelionę. Šis kelias yra žinomas jau daugiau nei 1000 metų. Tai katalikų piligrimų kelias, vedantis į Kompostelos Santjago Katedrą, kurioje, kaip manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Šis žygis vyksta Ispanijoje, dažniausiai jo pradžia būna Sarijoje, Lugo provincijoje. Nuo čia Augustinas ir Aistė pradėjo savo žygį. Pirmoje epizodų serijoje kūrėjai plačiai papasakoja apie pasiruošimą kelionei. Visgi ši piligriminė kelionė trunka šešias dienas ir jos metu negalima turėti jokių kuprinių ar rankinių – einama su tiek daiktų, kiek telpa į kišenes. Pora trumpai pristato, kokius svarbiausius daiktus pasiima su savimi į žygį ir toliau transliuoja visą kelionės eigą. Kitose epizodų serijose galima išvysti, kaip porai sekasi įveikti šį piligriminį kelią ir su kokiais iššūkiais jie susiduria.

Daugelis šių dienų žmonių dirba nuotoliniu būdu. Nuo jų neatsilieka Augustinas ir Aistė. Viename iš epizodų Aistė teigė, jog nuotoliniu būdu dirba jau daugiau nei 5-erius metus. Štai jums ir puikus pavyzdys, kaip galima suderinti keliones ir darbą.

Pora sukūrė epizodą pavadinimu „20 įdomiausių vietų nuotoliniam darbui!“. Kiekvienam, kuris dirba nuotolinį darbą ir nori pradėti keliauti, šis epizodas bus naudingas. Vaizdo įraše galime pamatyti tokias šalis kaip Filipinai, Kolumbija, Marokas, Pietų Korėja, Jungtiniai Arabų Emyratai ir daug kitų įdomių vietų. Apie kiekvieną vietą ir šalį yra išsamiai papasakojami privalumai ir trūkumai. Augustinas ir Aistė taip pat pastebėjo, jog beveik nei viename viešbutyje nebūna stalo su dviem kėdėmis.

Tinklalaidėje galite pamatyti ir epizodų, kuriuose pasakojama apie įdomiausius skrydžius, kaip rasti ekskursijas visose šalyse ir kaip atpažinti „Booking.com“ apgavikus. Būtent ši tinklalaidė jums sutaupys daug laiko, ieškant visos informacijos apie keliones.

kadras iš tinklalaidės „Rūdys niekad nemiega“

9. Rūdys niekad nemiega

Tai motociklų ir kelionių kanalas ir jo pagrindinis kūrėjas yra žurnalistas Viktoras Jakovlevas.

Pirmiausia žiūrovams smalsumą kelia įdomus šio kanalo pavadinimas „Rudys niekad nemiega“. Savo žurnale, kurio pavadinimas toks pat kaip ir tinklalaidės, Viktoras Jakovlevas atskleidžia šio pavadinimo reikšmę: „Esame įsitikinę, kad viską reikia daryti dabar, neatidėlioti, nelaukti geresnių laikų. Jeigu lauksi, rūdys ės ne tik tavo motociklą, bet ir tave, tavo vidinį mechaniką, tavo vidinį keliautoją, tavo norus ir svajones“.

Šiame kanale galite pamatyti, kaip Viktoras Jakovlevas keliauja po skirtingas šalis su motociklu. Viename iš epizodų „Kelias į Merzūgą“ V. Jakovlevas kartu su savo kolega Tomu Ramašausku sugalvojo išbandyti Maroko kelius. Į šią kelionę jie kartu pasikvietė ir savo žmonas Renatą Šakalytę Jakovlevą ir Gitą Ramašauskienę. Tikriausiai keletas iš šių paminėtų pavardžių jums yra girdėtos. Tomas Ramašauskas yra radijo laidų vedėjas ir LRT PLIUS „Į sveikatą!“ laidos kūrėjas. Renata Šakalytė Jakovleva yra gerai žinoma laidų vedėja ir žurnalistė, daugelis gali ją atpažinti iš „TV3“ televizijos laidos „TV pagalba“.

Kadras iš tinklalaidės „Rūdys niekad nemiega“

Šioje kelionėje po Maroką buvo galima pamatyti daug nuostabių vaizdų: tiek unikalią gamtos žalumą, tiek Sacharos dykumos tuštumą ir dydį.

„Rūdys niekad nemiega“ kanale galite pamatyti ir solo kelionių su motociklų, geriausius rekomenduojamus kelius motociklams bei daug nuostabių gamtos vaizdų, kurie atrodo kaip atvirukai.

Kadras iš tinklalaidės „Vėl kelyje“

8. Vėl kelyje

Jeigu prieš tai aptarinėjome motociklų ir kelionių entuziastus, tai dabar pakalbėsime apie kemperių keliautojus. Daugeliu atžvilgių kelionės su kemperiu būna patogios ir pilnos nuotykių. Kelionei pasirinkus tokią transporto priemonę, galite nuvykti kur tik norite ir dažniausiai sustoti bet kur ir bet kada. Tai leidžia patiems keliautojams dėliotis savo maršrutą. Taip pat, keliaujant su kemperiu galima pabūti arčiau gamtos, dauguma kempingų vietų būna gamtoje, miškuose, prie ežerų, upių, toli nuo miesto triukšmo.

Į tokias keliones leidžiasi ir viena pozityvi bei nuotykių ieškanti pora – Daiva ir Vidas. Savo kelionių epizodus jie dažniausiai filmuoja iš savo antrų namų – kemperio. Ši pora su kemperiu keliauja po Europos šalis, iš epizodų galima spręsti, jog labiausiai tyrinėja Norvegijos kalnus ir šios šalies gamtos grožį. Tačiau be Norvegijos, Daiva ir Vidas leidosi į keliones su kemperiu po Vokietiją, Daniją, Kroatiją.

Viename iš epizodų, kur Daiva ir Vidas keliauja iš Švedijos į Norvegiją, galime pamatyti, kaip atrodo kalnai balandžio mėnesį. Keliaujant po snieguotas vietoves, iškyla nemažai sunkumų. Dažniausiai pasitaiko problemos dėl oro sąlygų. Kuo aukščiau į kalnus, tuo daugiau sniego. Kartais keliautojams reikėdavo sustabdyti savo kelionę ir ieškoti nakvynės dėl stiprių pūgų ir užpustytų kelių. Tačiau net ir sunkiose situacijose pora išlikdavo pozityvi ir visada rasdavo geriausią problemos sprendimo būdą.

Kadras iš tinklalaidės „Norim tai darom“

7. Norim tai darom

Dar viena nuostabi keliautojų pora. Giedrė ir Žilvinas neturi pasirinktos vienos transporto priemonės, su kuria keliauja. Jų kanale galime išvysti įvairiausius keliavimo būdus. Savo trumpame aprašyme pora teigia, jog dirba, o uždirbtus pinigus leidžia kelionėms.

Vienas populiariausių epizodų jų tinklalaidėje yra kelionė su kemperiu pro Los Andželą ir Las Vegasą. Nenuostabu, kodėl šis epizodas susilaukė didelio žmonių susidomėjimo. Tai miestai, įsikūrę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Būtent šiuos miestus mes galime pamatyti dažniausiai tik per televizoriaus ekranus. Los Andželas yra pasaulio televizijos ir kino pramonės centras. Čia galima pamatyti kino studijas, Holivudo šlovės alėją ar net sutikti kino žvaigždes. Las Vegasas yra garsus savo prabangiais restoranais, kazino, įskaitant „Caesars Palace“, „The Venetian“ ir „Bellagio“.

Kadras iš tinklalaidės „Norim tai darom“

Giedrė ir Žilvinas savo epizode pristato šias Las Vegaso populiariausias vietas. Kiekvienas pastatas kelia įspūdį savo architektūra ir dydžiu. Tačiau tikras Las Vegaso gyvenimas prasideda sutemus. Giedrė ir Žilvinas parodo populiariausią su muzika ir šviesa šokantį fontaną. Šis fontanas yra įsikūręs „Bellagio“ viešbučio teritorijoje. Kiekvieną vakarą susirenka šimtai žmonių stebėti šį fontaną. Kaip buvo galima pastebėti iš Giedrės ir Žilvino epizodo, norint pasigrožėti šiuo fontanu, reikia ilgą laiką ieškoti vietos, kur būtų galima atsistoti ir pamatyti įspūdingą reginį.

Kadras iš tinklalaidės „Kitokios kelionės“

6. Kitokios kelionės su Mantu Bertuliu

Mantas Bertulis yra keliautojas, laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ prodiuseris ir autorius. Tinklalaidę „Kitokios kelionės“ jis pradėjo prieš metus laiko. Šioje laidoje galima pamatyti ne tik įprastus turistinius maršrutus, bet ir pavojingas, adrenaliną keliančias vietas. Mantas dažnai renkasi keliauti į tokias vietas, kurios nėra turistų mėgstamiausios ir lankomiausios. Tačiau kad ir kur bebūtų, jis visada stengiasi bendrauti su vietiniais gyventojais, išbandyti jų tradicinius patiekalus, kad žiūrovai galėtų pamatyti tikrąjį, autentišką šalies gyvenimą.

Naujausios kelionės epizodų serijoje jis keliauja į vieną iš pavojingiausių šalių – Afganistaną. 2021 m. Talibanas užėmė Afganistaną ir paskelbė „laikinąją vyriausybę“, kurios buveinė yra sostinėje Kabule. Afganistanas tapo pavojingas turistams dėl terorizmo, neteisėto sulaikymo, pagrobimo ir nusikalstamumo rizikos. Tačiau Mantas Bertulis nieko nebijo.

Nuo pirmo epizodo Mantas Bertulis susiduria su nesklandumais. Jo vos nenutrenkė važiuojantis motociklas. Taip pat, buvo galima pastebėti, kaip vietiniai gyventojai į jį atkreipdavo dėmesį. Dėl šios priežasties jis nusprendė įsilieti į afganistaniečių kultūrą ir nusipirko tradicinius drabužius.

Epizodų serijose Mantas Bertulis išbando ir tradicinius Afganistano patiekalus, nevengia paragauti ir gatvės maisto. Kiekvienoje serijoje galima išvysti po naują nuotykį, kuris ne visada būna teigiamas ir linksmas. Šie epizodai nėra skirti tik pramogai, jie taip pat šviečia žiūrovus apie svarbius kultūrinius, socialinius ir politinius aspektus.

Tokia kelionė žiūrovams suteikia galimybę pamatyti šalį iš vidaus, sužinoti apie jos kultūrą ir kasdienį žmonių gyvenimą.

Tinklalaidėje galima pamatyti Manto Bertulio keliones kartu su Antanu Jakimavičiumi, Remiu Retro, Agne Kulitaite ir Milda Ščerbinskaite.

Kadras iš tinklalaidės „PravalTuras“

5. PravalTuras

„PravalTuras“ yra neformalaus ir įdomaus stiliaus tinklalaidė. Jos kūrėjas Vytautas Mikaitis – įžymus keliautojas ir renginių vedėjas. Stebint šios tinklalaidės epizodus, tikrai galėsite linksmai praleisti laiką ir pasijuokti. Epizodų yra labai daug, todėl tikrai rasite sau kažką įdomaus.

Pavadinimas yra pirmas dalykas, kurį pamato žiūrovas prieš įsijungiant žiūrėti laidą. Būtent Vytauto Mikaičio epizodų pavadinimai yra intriguojantys ir keliantys susidomėjimą, kartais galintys ir prajuokinti.

Daugelis keliauti renkasi draugų kompaniją arba savo antrąją pusę. Vytautas Mikaitis nevengia į keliones kartu pasikviesti savo mamą. Viename iš epizodų, kuriame jis keliauja į Čilę, į kompaniją jis pasikvietė būtent ją. Dažnai šios kelionės epizoduose galima pamatyti vietinius gyventojus, kuriuos V. Mikaitis perteikia per juoko prizmę. Taip pat, nevengia parodyti ir savo šilto ir artimo bendravimo su mama.

Viena iš populiariausių jo kelionių yra per Indiją su „tuktukais“. Ši triratė transporto priemonė yra plačiai paplitusi Pietryčių Azijoje. Į šią kelionę kartu leidosi ir Benas Lastauskas. Planuota kelionės  trukmė buvo 8 dienos, per kurias jie turėjo nuvažiuoti daugiau nei 3000 km. Kelionės epizoduose galite išvysti daug netikėtų nuotykių, juokingų akimirkų ir sužinoti, ar jiems pavyko įveikti šį ilgą kelią.

Kadras iš tinklalaidės „Špikis“

4. Špikis

Algirdas Gurevičius ir Dagnė Gurevičienė leidžiasi į nuotykius su dviračiais. Tai yra vienas iš sudėtingiausių keliavimo būdų. Važiavimas su dviračiu ilgus atstumus reikalauja didelės fizinės jėgos ir ištvermės. Algirdas ir Dagnė kartu jau keliauja net devynerius metus. Pora atskleidžia, kad jiems kartu teko aplankyti Mongoliją, Namibiją, Tadžikiją ir Kirgiziją.

Algirdas ir Dagnė metė sau iššūkį ir sugalvojo keliauti per Šiaurės Ameriką su dviračiais. Kelionės pradžia prasidėjo Kanados uostamiestyje Vankuveryje. Nuo šio uostamiesčio pora planavo keliauti 1000 km iki Jungtinių Amerikos Valstijų, nuo kurių prasidėtų didžioji kelionės atkarpa – 4500 km. Ši kelionė Algirdui ir Dagnei užtruktų apie šešis mėnesius.

Kadras iš tinklalaidės „Špikis“

Savo kelionės epizoduose Algirdas ir Dagnė pateikia daug malonių ir nemalonių įvykių, su kuriais jiems teko susidurti. Tik pradėjus kelionę, jie privažiavo stačią įkalnę, į kurią jiems užminti nepavyko. Vėliau kilo nesklandumų ieškant vietos, kur pernakvoti. Kad ir kokie nesklandumai iškildavo, pora vis tiek rasdavo būdų, kaip viską išspręsti. Svarbu nepamiršti, jog kelionės metu dviračiai yra apkrauti sunkiais daiktais, todėl minti ar stumtis dviratį yra daug sudėtingiau.

Kituose epizoduose galima pamatyti nuostabaus grožio gamtą skirtinguose miesteliuose. Daug miškingų vietų, upių, ežerų, kalnų atperka sudėtingus kelionės etapus.

Ypatinga tandemo kelione tapo išvyka į Islandiją. Filmą apie ją visai neseniai buvo galima pamatyti Lietuvos kinoteatruose.

Kadras iš Pauliaus Samoškos tinklalaidės

3. Paulius Samoška

Paulius Samoška – žinomas, jaunosios karto keliautojas. Savo kelionėms jis dažniausiai renkasi retai kam aplankomas vietas ir tolimus kraštus. Šį keliautoją galėtumėme įvardinti kaip bebaimį. Dažniausiai jis keliauja vienas ir savo kelionėmis dalinasi su žiūrovais.

Paulius Samoška keliauja įvairiais būdais. „YouTube“ platformoje galime matyti, kaip Paulius Samoška leidosi į kelionę su motociklu. Žinoma, ši kelionė buvo tikrai įsimintina. Važiuojant link Irano, 33-ią kelionės dieną P. Samoška nesuvaldė savo transporto priemonės ir patyrė sunkių pasekmių – jam skilo keturi kaulai.

Naujausiuose epizoduose P. Samoška keliauja po Afriką be jokio plano. Jo tikslas – važiuoti tiek, kiek atlaikys automobilis. 96-tąją kelionės dieną P. Samoška keliavo į Tamalę – trečią pagal dydį miestą Ganoje. Tik įvažiavus į miestą, P. Samoška pastebėjo, jog šio miesto infrastruktūra yra ganėtinai moderni. Miesto ekonomika grindžiama žemės ūkiu, paslaugomis ir prekyba. Tamalėje yra įkurti mokslinių tyrimų institutai, keletas aukštųjų mokyklų ir universitetų.

Kadras iš Pauliaus Samoškos tinklalaidės

Kelionėje po Tamalę jis išbando ir tradicinį Ganos maistą Omo tuo. Omo tuo (ryžių rutuliai) yra Ganos pagrindinis maistas. Tačiau P. Samoškos šis patiekalas nesužavėjo.

Samoškos kelionės pilnos pozityvo ir paprastumo. Dažniausiai žmones žavi jo žemaitiškas kalbėjimas, kuris laidai priduoda unikalumo.

Kadras iš tinklalaidės „Journey Lt“

2. Journey Lt

Šios tinklalaidės kūrėjas yra Algirdas, kuris aktyviai keliauti pradėjo nuo 2008 m. Jam teko apkeliauti virš 50 šalių. Algirdas lankėsi Afrikoje, Azijoje, Pietų Amerikoje, Centrinėje Amerikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

„Kelionės man – didžiausias hobis, vienas iš gyvenimo variklių ir aistra. Kuo dažniau keliauju, tuo labiau norisi dar. Kuo giliau įlendu į mažai turistų lankomą vietą, tuo daugiau emocijų sukelia“, – pasakoja apie save Algirdas „Journey. Lt“ internetiniame puslapyje.

Vienoje iš naujausių epizodų serijų, Algirdas keliauja po Indijos vandenyno  Andamanų ir Nikobarų salas, kuriose mus supažindina su neatrastomis gentimis. Savo epizode Algirdas teigė, jog gentis fotografuoti griežtai draudžiama, už bet kokią genties nuotrauką gresia kalėjimas. Parodomas ir neapsakomas gamtos grožis, beveik visa sala yra nuklota nesugadintos žalumos, o vietinių gyventojų namai prideda savotiško grožio, kadangi yra nudažyti įvairiausiomis spalvomis ir išraižyti ornamentais. Būtent šiose salose galima rasti didžiausius vėžlius.

Kadras iš „Journey Lt“ tinklalaidės

Algirdo tinklalaidę galima būtų įvardinti ir kaip edukacijos ir istorijos šaltinį. Kiekviename epizode galime sužinoti įdomiausius faktus apie gyventojus, jų kultūrą, tradicijas, pateikiama ir nemaža dalis istorijos apie tam tikrų salų ir miestų susiformavimą. Parodomi vietos papročiai, tradicijos ir etiketas.

Kadras iš Aurimo Valujavičiaus tinklalaidės

1. Aurimas Valujavičius

Aurimas Valujavičiustinklaraštininkas, keliautojas. Pirmoji kelionė, per kurią išgarsėjo Aurimas Valujavičius, buvo Dunojaus upės perplaukimas su baidare. Jis siekė pagerinti Lietuvos rekordą ir nuplaukti 2800 kilometrų. Taip pat, A. Valujavičius perplaukė irkline valtimi Atlanto vandenyną per 121 dieną. Kelionę sudarė 8734 kilometrai. Su šiuo pasiekimu jis tapo trečiuoju žmogumi pasaulyje, kuris įveikė šį maršrutą.

Aurimas Valujavičius yra gerai žinomas dėl savo ekstremalių ir neįprastų kelionių. Jis yra keliavęs su dviračiu, atlikęs ilgas keliones pėsčiomis ir įkopęs į aukščiausią salos tašką Balyje – Agungo ugnikalnį. Tokioms kelionėms ryžtasi nedaugelis. Visgi tai yra pavojinga ir gali grėsti pavojus gyvybei.

Šių metų pradžioje Lietuvos kinoteatrus užkariavo Aurimo dokumentinė kino juosta “Irklais per Atlantą”. Tai įspūdingas pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Pasinerti į vienatvę ir euforiją, skausmą ir džiaugsmą, nerimą ir viltį, kad Atlanto vandenynas bus perirkluotas nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies ir Majamio krantas pergalingai pasiektas. Tik šios mintys Aurimo galvoje sukosi jau keletą metų, o į atvirą vandenyną jis leidosi po ilgiau nei dvejus metus trukusio intensyvaus pasiruošimo istorinei, o kartu ir rekordinei kelionei.

Šiais metais A. Valujavičius išvyko į savo 11-tąją kelionę po Naująją Zelandiją su dviračiu. Jo tikslas numinti 8000 kilometrų. Šioje kelionėje A. Valujavičius susiduria su nemažai iššūkių. Vieną kaip iš pagrindinių trūkumų jis įvardina dienos trumpumą. Kadangi jis keliauja rudens ir žiemos sezonais Naujoje Zelandijoje, tai saulė pradeda leistis apie 18 val. Dėl šio reiškinio kelionė ilgėja ir ilgiau užtrunka pasiekti norimus tikslus.

Kadras iš Aurimo Valujavičiaus tinklalaidės

Kituose epizoduose galite pamatyti, kaip keliautojas įkopė į Taranakio ugnikalnį ir įsmeigė trispalvę ugnikalnio viršūnėje.

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: