R. Williams EPA-ELTA nuotr.

Robertas Peteris Williamsas garsus britų dainininkas ir dainų autorius, išgarsėjęs kaip pop grupės „Take That“ narys, o vėliau ir kaip solo atlikėjas. Šeši jo albumai pateko tarp 100 daugiausiai parduodamų Jungtinės Karalystės, du iš jų –  tarp 60 geriausių, o 2006 m. jis netgi pasiekė Gineso rekordą, kai per savo „Close Encounters Tour“ pardavė 1,6 mln. bilietų per vieną dieną.

Karjeros pradžia

Nuo vaikystės britų atlikėjas vaidino gimtojo miestelio teatre, yra nusifilmavęs seriale „Brookside“, taip pat vėliau aktyviai dalyvavo įvairiose perklausose siekdamas patekti į sceną. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje Robbie Williamsas išgarsėjo kaip vaikinų grupės „Take That“ narys. 1990 metais prisijungęs prie „Take that“ šešiolikmetis Robbie buvo jauniausias grupės narys. Grupė sulaukė didžiulės sėkmės tarptautiniu mastu ir išleido daugybę populiariausių hitų, tokių kaip „Back for Good“, „Pray“ ir „Never Forget“. Robbie narkotikų ir alkoholio vartojimas kėlė konfliktus grupės viduje. 1994 metų lapkritį ši problema vos nekainavo jam gyvybės, kadangi per MTV Europos muzikos apdovanojimuose vos neperdozavo. To priežastis buvo nusivylimas, jog jo muzikinės idėjos nebuvo rimtai vertinamos pagrindinių grupės dainininkų Barlow ir Martin-Smith. Robie noras tyrinėti hip hopą ir repą prieštaravo įprastoms „Take That“ atliekamoms dainoms – baladėms. Pastebėję vis karingesnį Williamso elgesį, prastą repeticijų lankomumą bei susirūpinę, kad jis gali palikti grupę per būsimą turą, grupės nariai Orange ir Barlow savo rūpesčius perdavė Martinui-Smithui. Per vieną iš paskutinių repeticijų prieš prasidedant turui, jie trys susitiko su Williamsu dėl jo požiūrio ir pareiškė, kad nori turą atlikti be jo. Jis sutiko pasitraukti ir paliko grupę 1995 m. liepą ir pradėjo solinę karjerą.

Tačiau pašalinimas iš grupės užkirto kelią atlikėjui leisti solo albumus – to daryti neleido pasirašyta sutartis. Jis metus bylinėjosi su įrašų kompanija. Tuo metu britų žiniasklaida daugiau domėjosi jo asmeniniu gyvenimu ir išgarsino jį kaip nuo alkoholio ir narkotikų priklausomą mergišių. Daugelis muzikos kritikų nesitikėjo, kad atlikėjui pavyks pradėti solinę karjerą.

Būtent singlas „Angels“ iš pirmojo solinio albumo „Life thru a Lens“ tapo persilaužimu atlikėjo solinėje karjeroje. Šis singlas sulaukė didelio pripažinimo bei atlikėją išpopuliarino ne tik Europoje, bet ir Azijoje.

Toliau atlikėją lydėjo sėkmė

2002 m. Williamsas pasirašė rekordinę 80 milijonų svarų vertės sutartį su EMI. Sutartyje buvo numatytos kelios išlygos, įskaitant didesnę kūrybos kontrolę atlikėjui. Kol kas tai yra didžiausias muzikos sandoris Didžiosios Britanijos istorijoje, jam tarpininkavo „Ingenious Media“,  finansų konsultavimo įmonė. Williamsas pradėjo dirbti su penktuoju albumu ir jį išleido metus praleidęs įrašų studijoje. Albumas paskelbė naują Williams erą. „One Fine Day“, „Nan’s Song“ ir „Come Undone“ buvo pirmosios dainos, kurias Williamsas parašė be Guy’aus Chamberso.

Sugrįžimas į grupę

2009 metų kovo mėnesį  Williamsas sugalvojo vėl prisijungti prie „Take That“. Nepaisant gandų, kad tų metų rugsėjį Williamsas dirbo Niujorke su „Take That“, lapkričio mėnesį Karališkojoje Alberto salėje vykusio labdaros koncerto „Children in Need“ dieną jie vis dar koncertavo atskirai. Tačiau abu kartu su kitais atlikėjais prisijungė paskutinėje vakaro dainoje, kai Williamsas apkabino Gary Barlow ir dainavo „Hey Jude“.

2010 metų liepos 15 d. Williamsas susitaikė su buvusiais kolegomis ir vėl prisijungė prie „Take That.“ Tų metų lapkritį buvo išleistas grupės albumas „Progress“, kuris tapo greičiausiai parduotu albumu nuo 2000 – tųjų ir antruoju greičiausiai parduodamu albumu Jungtinės Karalystės istorijoje. Išleidusi albumą, grupė keliavo po Britaniją su „Progress Live“ turų, kurio metu aštuonias naktis grojo Wembley stadione Londone, o vėliau turą tęsė visoje Europoje.

2012 m. rugpjūčio mėn. Take That pasirodė tų metų vasaros olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje. Williamsas turėjo koncertuoti su Take That, bet praleido pasirodymą, nes jo žmona pagimdė maždaug tuo pačiu metu; grupė koncertavo keturiese.

Nors oficialiai vis dar yra „Take That“ dalis, Williamsas nusprendė kartu su grupe nebekurti albumų ir nevykti į juos lydinčius turus, o sutelkti dėmesį į savo solinius tikslus. Jis toliau rašė muziką su savo kolegomis ir keletą kartų koncertavo su grupe.

Asmeninis gyvenimas

Robbie Williams yra susituokęs su amerikiečių aktore ir prodiusere Ayda Field. Jie susižadėjo 2009 metais ir tais pačiais metais, vasarą susituokė. Porai gimė du vaikai – dukra Theodora Rose Williams 2012 metais ir sūnus Charlton Valentine Williams  2014 metais. Jie taip pat turi dar dvi dukras, kurias įsivaikino – Colette Josephine Williams ir Beau Benedict Enthoven Williams. Kova su priklausomybėmis: Robbie Williams viešai kalbėjo apie savo kovą su priklausomybėmis nuo narkotikų ir alkoholio. Jis įveikė savo priklausomybes ir atliko reabilitacijos programas.

Robbie Williams viešai kalbėjo apie savo kovą su priklausomybėmis nuo narkotikų ir alkoholio. Jis įveikė savo priklausomybes lankydamas reabilitacijos programas. Taip pat yra viešai kalbėjęs apie savo kovą su depresija ir nerimo sutrikimais.

Tiesa, atlikėjui vis dar nepavyksta užkariauti JAV rinkos. Tačiau, kurį laiką Robbie Williams gyveno Amerikoje naudodamasis tuo, kad ten yra visiškai neatpažįstamas žmogus  ir taip ilsėjosi nuo per didelio britų bulvarinės žiniasklaidos dėmesio.

Kitos veiklos

Be savo muzikinės karjeros, Robbie Williamsas ėmėsi kitų sričių. Jis vaidino tokiuose filmuose kaip „De-Lovely“ (2004) ir „Kennetho Chamberlaino nužudymas“ (2020). Be to, jis yra išleidęs autobiografinę knygą “Feel” (2004), kuri pasakoja apie jo gyvenimą ir karjerą. Robbie Williams yra aktyvus labdaros veikėjas ir palaiko įvairias labdaros organizacijas. Jis yra įsitraukęs į labdaros veiklą, skirtą paramai vaikų ligoninėms, globos namams ir kitoms socialinėms iniciatyvoms. Jis yra įkūręs savo įrašų kompaniją “Farrell Music” ir aprangos liniją “Farrell”, kuria pavadino senelio pavarde, jo garbei..

Apdovanojimai

Jis yra laimėjęs net 18 „BRIT“ apdovanojimų – daugiau nei bet kuris kito atlikėjas ar grupė. Dainininkas taip pat yra pelnęs tris muzikos kanalo „MTV Europe“ apdovanojimus, o praėjusį dešimtmetį jo dainos britų radijo ir televizijos eteryje skambėjo dažniausiai. Dainininkui yra įteiktas išskirtinis „BRITs Icon“ apdovanojimas – Robbie Williamsas yra tik trečias atlikėjas, kurio nuopelnai muzikai įvertinti šiuo prestižiniu titulu. Iki šiol „BRITs Icon“ apdovanojimai buvo įteikti serui Eltonui Johnui ir Davidui Bowie.

Robbie Williamsas neseniai koncertavo ir Lietuvoje, su specialia programa skirta paminėti jo solinės karjeros 25 – metį. Tai jau buvo trečias jo vizitas pas mus, galbūt ir ne paskutinis, nes lietuviai panašu, kad labai myli šio atlikėjo muziką. Paskelbus apie koncertą bilietai buvo tiesiog iššluoti, o koncerto dieną žmonės plūdo į areną, Kauno miesto centre susidarė spūstys, o viešbučio kambario rasti buvo beveik neįmanoma.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: