Jau daugelį metų Banksy, naudodamasis savo anonimiškumu, kuria viešąjį meną, kuriame aptariamos svarbios socialinės pasaulio problemos. 2003 m. priešais Parlamento rūmus Londone, kitoje gatvės pusėje, jis sukūrė antikarinę freską „CND kareiviai“, kuria protestavo prieš Jungtinės Karalystės dalyvavimą Irako kare. Po dvejų metų Banksy bendradarbiavo su leidykla „Pictures on Walls“ ir išleido ribotą 700 šilkografinių šio kūrinio atspaudų seriją, iš kurių pusę pasirašė pats menininkas. Neseniai vieną iš šių retų leidinių pardavėjas, ketindamas surinkti pinigų Ukrainai, pateikė aukcione per MyArtBroker ir už jį surinko 106 500 JAV dolerių.

CND akronimas reiškia Kampaniją už branduolinį nusiginklavimą (Campaign for Nuclear Disarmament) – Didžiosios Britanijos organizaciją, kuri buvo inicijuota 1957 m., siekiant apginti branduolinio nusiginklavimo idėją. Britų dizaineris Džeraldas Holtomas 1958 m. sukūrė „taikos simbolį“ kaip CND logotipą, nors dabar jis laikomas universaliu taikos simboliu. Banksy piešinyje „CND kareiviai“ pavaizduotos dviejų vyrų figūros, priklaupusios prieš raudoną taikos ženklą, kurį jie nupiešė ant sienos, taip leisdami suprasti, kad Jungtinės Karalystės kareiviai neturėtų kariauti kare.

Buvo apskaičiuota, kad toks atspaudas bus parduotas už 20 000-30 000 JAV dolerių, tačiau aukciono dalyviai akivaizdžiai buvo įkvėpti šio tikslo svarbos ir į tylųjį aukcioną investavo daugiau. Laimėjęs aukciono dalyvis – kuris taip pat pageidavo likti anonimu – galutinę sumą, viršijančią 100 000 JAV dolerių, paaukojo didžiausiai Ukrainos vaikų ligoninei Ohmatdyt Kijeve, kuri veikė per visą Rusijos invazijos laikotarpį. Nors Banksy šiame aukcione nedalyvavo, jis neabejotinai būtų patenkintas, kad jo antikarinis meno kūrinys padeda skurstantiems ukrainiečiams.

2005 m. Banksy antikarinis atspaudas „CND kareiviai“ (CND Soldiers) buvo pateiktas aukcione per MyArtBroker.

Anoniminis pirkėjas už jį sumokėjo 106 500 JAV dolerių, kurie bus skirti Ohmatdyt vaikų ligoninei – didžiausiai vaikų ligoninei Ukrainoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: