© Wikimedia Commons arch. nuotr.

Rusija nacionalizavo didelę gamyklą, priklausiusią „Renault“, ir ketina ją panaudoti garsiajam sovietmečio automobiliui „Moskvič“ atgaivinti, o Prancūzijos automobilių gamintoja tai įvertino kaip „atsakingą sprendimą“ tūkstančiams savo darbuotojų Rusijoje.

Šis žingsnis, atrodo, yra pirmasis didelis privataus turto perdavimas į valstybės rankas po to, kai Rusijos pareigūnai pagrasino nacionalizuoti Vakarų įmones, pasitraukiančias dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.

„Nusprendžiau įrašyti gamyklą į miesto turto sąrašą ir atnaujinti gamybą su istoriniu prekės ženklu „Moskvič“ “, – paskelbė Maskvos meras Sergejus Sobjaninas.

„2022 m. atversime naują „Moskvič“ istorijos puslapį“, – pridūrė jis, žadėdamas išlaikyti „daugumą“ „Renault“ gamyklos darbuotojų ir subrangovų.

Ikoniškas sovietinis prekės ženklas, „Moskvič“ automobiliai dešimtmečius buvo įprasti Sovietų Sąjungos gatvėse. Gamybos įmonė bankrutavo 2006 m., praėjus 75 metams nuo pirmojo modelio išleidimo ir penkeriems metams nuo paskutinio automobilio pagaminimo.

„Renault“ pareiškime, kurį perdavė „Reuters“, „Avtovaz“ kontrolinio akcijų paketo pardavimą NAMI ir 100 % „Renault Russia“ akcijų pardavimą Maskvos miestui apibūdino kaip „atsakingą sprendimą“.

„Šiandien priėmėme sunkų, bet būtiną sprendimą ir atsakingai elgiamės su 45 000 darbuotojų Rusijoje“, – cituojamas generalinis direktorius Luca de Meo.

De Meo teigė, kad šis žingsnis išsaugojo „Renault“ veiklos rezultatus ir galimybę ateityje grįžti į Rusiją kitomis sąlygomis.

„Renault“ patvirtino, kad buvo atliktas beveik 2,29 mlrd. JAV dolerių nepiniginis nurašymas, atspindintis galimas veiklos Rusijoje sustabdymo išlaidas.

2005 m. „Renault“ Rusijoje pradėjo gaminti automobilius pagal bendrą įmonę su Maskvos miestu.

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 m. kovo mėn. „Renault“, turėjusi didžiausią poveikį Rusijos rinkai tarp Vakarų automobilių gamintojų, sustabdė savo Maskvos gamyklos veiklą.

Prancūzijos bendrovė taip pat vertino galimybes dėl savo kontrolinio akcijų paketo didžiausioje Rusijos automobilių gamintojoje „Avtovaz“.

Rusijos pramonės ir prekybos ministerija pareiškė, kad „Renault“ 68 % „Avtovaz“ akcijų dalis bus perduota ministerijos automobilių institutui NAMI, kuris dalyvavo kuriant prezidento automobilių parką.

Ministerija teigė, kad „Renault“ turės galimybę per ateinančius šešerius metus išpirkti „Avtovaz“, kuri aptarnaus „Renault“ automobilius Rusijoje, akcijų paketą.

Ji nenurodė, ar tokia pati galimybė numatyta ir nacionalizuotai „Renault“ gamyklai Maskvoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: