Ką kiekvienam iš mūsų išties reiškia žodis „daina“? Turbūt kai kuriems tai tik nieko nereiškiantys žodžiai skambios melodijos fone, kitiems – galimybė atsiskleisti, suprasti, ką iš tikrųjų jaučia. Tačiau kartais nė nesusimąstome, kad skambant dainos žodžiams galime grįžti į praeitį, prisiminti akimirkas išgyventas su kadaise mums mylimais žmonėmis.

Savaime suprantama – kuo originalesnis dainos tekstas, tuo daugiau dėmesio ji sulauks. Viena iš tokių dainų galėtų būti „Young Folks“. Šio kūrinio ypatybė, kuri išskiria šią dainą nuo kitų – švilpimas tam tikrose kūrinio dalyse primenantis rytietiško rifo skleidžiamus garsus. Ši daina apie nelaimingą meilę patyrusius jaunuolius, kurie vaikščiodami baruose tikisi sutikti naujus mylimuosius.

„Youg folks“ išleista 2006 m. rugpjūčio 7 d. Tai švedų indie pop roko grupės, įkurtos 1999 m. Stokholme „Peter, Bjorn and John“ pasaulinis proveržis. Šios grupės nariai: Björn‘as Yttling‘as – švedų muzikos prodiuseris, dainų rašytojas bei muzikantas grupėje atliekantis bosisto pareigas, Peter‘is Moren‘as – švedų muzikantas, užimantis gitaristo bei vokalisto pareigas ir John‘as Eriksson‘as – švedų muzikantas bei kompozitorius. Kadaise visus šiuos tris muzikantus vienijęs noras kurti dainas, kurios būtų ne tik patrauklios klausytojams, bet ir originalios paskatino suburti grupę „Peter, Bjorn and John“.

Kūrinys „Young and folks“ („jauni žmonės“) kritikų įvertintas teigiamai bei greitai išpopuliarėjo kai kurių šalių šimtukuose, o Kanadoje, Čekijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Airijoje bei Jungtinėje Karalystėje pateko į keturiasdešimties geriausių dainų sąrašus. O tai juk didelis įvertinimas muzikantams, visai nesitikėjusiems šlovės.

Hite „Young Folks“ taip pat debiutavo ir švedų dainų autorė, muzikantė bei vokalistė Viktorija Bergsman, geriau žinoma kaip indie pop grupės „The Concretes“ atlikėja. Be to šios dainos melodija buvo naudojama ir daugelyje Europos šalių reklamų, televizijos laidose, serialuose „Liežuvautoja“ ir „Grei anatomija“.

Šios dainos vaizdo įraše galima pamatyti, kaip Peter‘is moko Viktorija švilpti, dalinasi istorijomis, o vėliau – besilinksmindami vakarėlyje groja kartu su kitais grupės nariais. Tokio scenarijaus tikslas – perteikti dainoje minimus išgyvenimus ir jausmus pasitelkiant animaciją, kurią kurti padėjo Ted‘as Malmros bei Graham‘as Samuels‘as, kurių personažai taip pat naudojami ir žaidimuose „SingStar Pop 2“ bei „Lips“.

Dainos kūrimo idėja kilo netikėtai. Pirmiausia autoriai norėjo perteikti fortepijono melodiją, bet suprato, kad tai primins įprasta džiazą, o gitaros skambesys primintų – pop dainą. Bet vienam iš grupės narių staiga sušvilpus tam tikrą melodijos vietą, o vėliau švilpimą įrašius į specialų aparatą, grupės nariai suprato, jog tai skamba labai neįprastai ir apimti įkvėpimo nusprendė, kad tai yra būtent tai, ko jie ir norėjo. Būdas – neįprastas, bet juk taip dažnai ir būna, kad netikėtumai padaro stebuklus.

Taip pat yra ir vokiška šios dainos versija „Ich ich kann nix dafür“ (Aš už tai neatsakingas), kurią 2007 m. atliko vokiečių dainininkė, aktorė ir komikė Nena (Gabriele Susanne Karner) kartu su vokiečių aktoriumi Oliver‘iu Pocher‘iu ir dainininku, kompozitoriumi bei muzikos prodiuseriu Stephan‘u Remmler‘u. Vokiška šios dainos versija buvo skirta filmui „Vollidiot“ („Visiškas idiotas“), be to ši versija buvo 78 vietoje tarp geriausiai parduodamų dainų Vokietijoje.

Dainoje yra ir moralas, kuris skelbia, kad įsimylėjusiems žmonėms nerūpi kitų žmonių istorijos, jiems svarbi tik kartu sukurta istorija. Tai reiškia, jog reikia nekreipti dėmesio ir kitų žmonių nuomones ir replikas, reikia gyventi dėl tau svarbaus ir mylimo žmogaus.

Taip pat skaitykite: 10 vieno hito stebuklų: muzikos atlikėjai, kurie garsūs tik viena daina

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: