„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje". EPA-ELTA nuotr.

3 stebuklingos pasirodymo minutės ir 1 galimybė užkariauti pasaulį – tai „Eurovizija“. Vėlų šeštadienio vakarą ,,Eurovizijos“ finale dėl skambiausio ir išvaizdžiausio pasirodymo titulo finale varžėsi 26 valstybių atstovai. Paskelbus nacionalinių komisijų ir žiūrovų balsus užpernai pergalę pasiekęs olandas laimėjimo titulą šiemet perleido naujiems nugalėtojams – rokeriams Måneskin iš Italijos.

Kitais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas kelsis būtent į laimėjusio atstovo šalį – Italiją. Arčiausiai pergalės slenksčio buvo Prancūzijos atstovė.Trečioje vietoje liko Šveicarijos dainininkas.

Kaip įprasta finale balsavo šalių kommisijos ir žiūrovai. Lietuvai 12 balų skyrė: Italų komisija, Lietuva savo aukčiausią balą atidavė Ukrainai. Lietuva užėmė 8 vietą.

Sekmadienio rytą paaiškėjo, kaip pasiskirstė Europos žiūrovų balsai, kurie savo simpatijas reiškė skambučiais ir žinutėmis. 12 balų Lietuvai skyrė Airija, Vokietija, Latvija, Norvegija ir Jungtinė Karalystė. 10 balų padovanojo Estija, Gruzija ir Ukraina. Belgija ir Švedija skyrė po 7 balus, Malta ir Australija – po 6.

Eurovizijos nugalėtojai / EPA-ELTA nuotr.

Apie konkursą

Dainų konkursas ,,Eurovizija 2021“ vyksta Roterdame. Nyderlandai teisę rengti Eurovizijos dainų konkursą iškovojo po Duncan Laurence’o pergalės su daina „Arcade“. 2019 m.. Olandijos miestas turėjo surengti konkursą dar 2020 m., tačiau renginys buvo atšauktas dėl vykstančios COVID-19 pandemijos.

Patvirtinta, kad 65-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso tema išliko ta pati – „Open Up“. Šūkio „Open Up“ (liet. ,,Atsiverk“) specialiai buvo pasirinkta neužbaigti: ,,Pajuskite laisvę užbaigti šūkį savaip. Manėme, kad svarbu pasirinkti temą, atspindinčią mūsų laikų dvasią. Su šūkiu mes nuoširdžiai kviečiame žmones atsiverti kitiems, skirtingoms nuomonėms, vienas kito pasakojimams ir, žinoma, vieni kitų muzikai “, – pasakojo vieno didžiausių Senojo žemyno muzikos renginio atstovai. Pasak renginio iniciatorių, olandai yra atviri, vieni kitų požiūrį gerbiantys žmonės, todėl šūkį sukūrusi komanda siekė pabrėžti šią tolerantišką tautos savybę.

„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje”. EPA-ELTA nuotr.

Šiemet ,,Eurovizijos“ logotipo dizaino atnaujinimas įkvėptas pasaulio žemėlapio, kuriame Roterdamas yra plakanti Europos širdis 2021 m. gegužės mėnesį. „Logotipas sujungia Roterdamą su dalyvaujančių šalių sostinėmis ir simbolizuoja susivienijimą, – sako renginio prodiuserė. Logotipo autorių komanda teigė, kad jie pratęsė stilių nuo praėjusių metų iki 2021 m. išlaikydami paprastus, protingus, minimalistinius ir eksperimentinius elementus, pridedant: ,,Šventinį atspalvį, kad švęstų„ Eurovizijos “konkurso sugrįžimą“.

Nyderlanduose vykstantį dainų konkursą veda keturi didelę scenos ir eterio patirtį sukaupę vedėjai – aktorė ir laidų vedėja Chantal Janzen, atlikėja, dukart dalyvavusi „Eurovizijoje“ Edsilia Rombley, dainininkas ir „Eurovizijos“ komentatorius Nyderlanduose Janas Smitas bei 13 milijonų sekėjų „Youtube“ turinti grožio meistrė translytė – Nikkie de Jager, žinoma kaip NikkieTutorials.

Nors daugeliui „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių teko nemenkai pasistengti, kad patektų į konkurso finalą, 6 šalys kasmet dėl to gali nesijaudinti. „Didysis penketas“ – Prancūzija, Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė, Ispanija ir užpernai nugalėtojais tapę Nyderlandai– iš karto atsiduria konkurso finale. Didysis penketas – tai penkios šalys, kurios teikia didžiausią finansinę paramą Europos transliuotojų sąjungai (EBU) ir jos į konkurso finalą patenka be dalyvavimo pusfinalyje.

Dalyviai

1. Kipras: Elena Tsagrinou ,,El Diablo”

Žavinga daugialypė talentingoji Elena Tsagrinou yra viena geriausiai atpažįstamų pop žvaigždžių Graikijoje ir Kipre. Atėnų dainininkę išgarsino sėkmė Graikijos talentų šou „Got Talent“, TV šou „Ellada Eheis Talento“. 2013m. Elena tapo pagrindine grupės „OtherView“ vokaliste ir pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „Feelgood Records“. Elena buvo teisėja talentų šou „Just The 2 Of Us“ ir viena iš vedėjų „Graikijos balse“. 2018m. po malonaus pusmečio kartu su grupe „OtherView“, Elena pradėjo savo solinę karjerą išleidusi singlą tinkamu pavadinimu „Pame Ap’ Tin Arhi “(„Pradėkime nuo pradžios”). Muzikinę karjerą į viršų greitai kėlė kiti hitai, rekordiniai „YouTube“ ir „Spotify“sekėjų skaičiai.

Kipro atlikėja Elena Tsagrinou su daina „El Diablo“. EPA-ELTA nuotr.

Kiprą atstovaujantis muzikinis kūrinį ,,El Diaplo“ įkvepia toksiškus santykius patiriančius žmones. Joje kalbama apie merginą, išgyvenančią išnaudotojiškus santykius su veltėdžiu, kurį vadina „El Diablo“. Pasak Elenos, dainą įkvėpė amžina gėrio ir blogio kova.

2. Albanija: Anxhela Peristeri ,,Karma”

Anxhela Peristeri yra įsitvirtinusi albanų dainininkė, dainų autorė ir modelis iš Korçë miesto šalies rytuose. Tai jau antras Anxhelos bandymas atstovauti savo tautai „Eurovizijos“ konkurse. Tarp bandymų dainininkė dalyvavo „X Factor Greece“, „Your Face Sounds Familiar“ ir „Kënga Magjike“ (dar vienas populiarus albanų dainų konkursas, kurį ji laimėjo 2017m.).

Anxhela Peristeri ,,Karma”

2020 – aisiais „Radio Televizioni Shqiptar“ (RTSH) Anxhelą paskelbė kaip vieną iš konkurso dalyvių, atrinktų varžytis 59-ajame „Festivali i Këngës“ su albanų kalbos daina „Karma“. Konkursas atlikėjai buvo pergalingas ir ji iškovojo pergalę. Etninių motyvų prisotintas kūrinys žada įdomų pasirodymą Roterdamo scenoje.

3. Izraelis: Eden Alene ,,Set me Free”

Eden Alene šaknys siekia jos gimtinę Jeruzalę ir motinos gimtąją šalį Etiopiją. Vienuolikmetė talentinga balerina Eden pradėjo vokalo pamokas ir neilgai trukus ji balerinos puantus pakeitė į mikrofoną ir dainavimo karjerą. Atlikėją inspiravo tokios pop legendos kaip Beyoncé, Jennifer Hudson ir Chris Brown, tačiau jos muzikiniai įkvėpimai kilo ir iš kitų įvairių šaltinių, įskaitant arabų liaudies muziką, evangeliją ir operą. Būdama paauglė Eden dainavo chore, o vėliau buvo ir Izraelio gynybos pajėgų grupės vokalistė. Pabaigusi karinę tarnybą, atlikėja 2017m. atlikėja pasirodė trečiajame Izraelio „X-Faktoriaus“ sezone ir iškovojo pergalę. 2019 metais Eden dalyvavo „Rising Star“ projekte, kurio metu buvo renkamas šalies atstovas „Eurovizijoje“. 2020m. atlikėja laimėjo pirmą vietą, tačiau „Eurovizija“ buvo atšaukta. Visgi Izraelio transliuotojas pasiūlė Eden Alene vykti į Roterdamą šiemet, ir atlikėja pirmajame pusfinalyje pristatys dainą „Set Me Free“, kurią pasak atlikėjo: ,,Privalo išgirsti ir pajausti visi“.

4. Belgija: Hooverphonic ,,The Wrong Place“

Belgijos garbę „Eurovizijoje“ ginsianti grupė „Hooverphonic“ egzistuoja nuo 1995m. Nuo įkūrimo komandoje groja du nariai – Raymond Geerts ir Alex Callier. Per ilgą muzikinio kolektyvo istoriją pasikeitė net šešios pagrindinės vokalistės. Pernai į „Hooverphonic“ grįžo nuo 1997 iki 2008 m. grupėje dainavusi atlikėja – Geike Arnaert, pakeitusi į pernai metų „Euroviziją“ turėjusią vykti Luka Cruysberghs. Grupės sukurtos dainos sulaukė tarptautinio pripažinimo, skambėjo įvairių televizijos serialų, reklamų ir filmų garso takeliuose, o tokios dainos kaip „Mad About You“, „Vinegar & Salt“, „Eden“ ir „Romantic“ tapo kertiniais Belgijos muzikinio paveldo elementais. 2020m. grupė šventė savo reikšmingo albumo „The Magnificent Tree“ 20-metį. Pop, elektroninės, triphopo, alternatyvios muzikos derinį kurianti grupės daina,,The Wrong Place“ pasižymi paslaptingumu, mistiškumu bei tamsumu ir klaustojus įveiklina pasijusti kriminalinio-romantinio filmo veikėjais.

5. Rusija: Manizha ,,Russian Woman”

Atlikėja Manizha Dalerovna Sangin, gimė Dušanbė, Tadžikijoje, o būdama ketverių metų su tėvais persikėlė gyventi į Maskvą, kad išvengtų pilietinio karo gimtinėje. Muzikinę karjerą Manizha pradėjo dar vaikystėje, 2007m. atlikėja prisijungė prie kolektyvo „Ru.Kola“, vėliau karjerą tęsė būdama grupės „Assai“ nare, kuomet didžioji dalis „Assai“ narių susibūrė į grupę „Krip De Shin“. Greitai Manizha nusprendė siekti solinės karjeros ir išvyko į Londoną studijuoti muziką. Tadžikijoje gimusi menininkė ne tik rašo, kurią muziką ir žodžius, bet ir filmuoja, režisuoja ir redaguoja savo vaizdo įrašus, užsiima bendradarbiavimu su ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Ryškios asmenybės dainose aptinkama įvairių kalbų (įskaitant jos gimtąją – tadžikų). Manizha viešai kalba apie meilę sau ir kūno pozityvumą, moterų ir vaikų teises, taip pat apie tautines, kultūrines ir seksualines tapatybes, o visų pirma apie toleranciją. Šiemetinė Rusijos atstovės daina ,,Russian Women“ ypatingai originali ir nedeklaruojanti įprastinių rusų klišių apie meilę ar taiką.

6. Malta: Destiny ,,Je Me Casse”

Daininkei Destiny Chukunyere vos aštuoniolika, bet ji jau pažįsta pergalės „Eurovizijoje“ skonį. Tiesa, ne suaugusiųjų, o vaikų „Eurovizijoje“, kurią atlikėja laimėjo prieš šešerius metus. 2017m. mergina pasirodė Jungtinės Karalystės talentų šou „Britain’s Got Talent“ ir nukeliavo iki pusfinalių. 2019m. atlikėja vyko į „Euroviziją“ kaip pritariančioji vokalistė, tais pačiais metais mergina nusprendė dalyvauti Maltos „X-Faktoriaus“ projekte. Iškovojus pergalę projekte, Destiny įgijo teisę atstovauti Maltai „Eurovizijoje“. Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus „Euroviziją“ 2020-aisiais, šalies transliuotojas nusprendė be naujos atrankos dainininkę siųsti į konkursą šįmet.

EPA-ELTA nuotr.

Daina ,,Je Me Casse: sukurta šokių aikštelėms, kad neštų gerą nuotaiką. Ryškios atlikėjos singlas pasakoja istoriją apie moterį, atmetančią nepageidaujamus vyro pasiekimus. Daina yra odė moterų įgalinimui. Prancūzišką pavadinimą galima išversti į „greitai išvažiuoti“ ir būtent tai moteris nori padaryti!

7. Portugalija: The Black Mamba ,,Love Is On My Side”

Šių metų nacionalinėje Portugalijos atrankoje triumfavo grupė „The Black Mamba“. Kolektyvas susikūrė 2020m., šiuo metu jį sudaro penki atlikėjai – Pedro Tatanka, Miguel Casais, Marco Pombinho, Rui Pedro „Pity“ Vaz bei Guilherme „Gui“ Salgueiro. Grupės repertuare daugiausiai randama funk, bliuzo, soulo stiliaus dainų.

EPA-ELTA nuotr.

Grupė koncertinius turus yra surengusi ne tik Portugalijoje, bet ir Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Brazilijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje skambėsianti daina „Love Is On My Side“ yra pirmoji pilnai anglų kalba atliekama daina atstovausianti Portugalijai. Kūrinį įkvėpė pagrindinio vokalisto kelionė į Amsterdamą ir raudonųjų žibintų kvartale sutinka mergina, kurios istorija perteikiama dainos tekste.

8. Serbija: Hurricane ,,Loco Loco“

Grupę, susikūrusią 2017 m. sudaro trys merginos – Sanja Vučić, Ivana Nikolić ir Ksenija Knežević. Pradžioje grupės narės leido dainas anglų kalba, tačiau 2019 m. nusprendė susitelkti į Serbijos rinką ir išleido pirmą dainą gimtąja kalba – „Favorito“. Sprendimas pasiteisino – dainos vaizdo klipas You Tube platformoje peržiūrėtas 80 mln. kartų. Toliau sekė dar keli sėkmingi hitai susilaukę didelio dėmesio ne tik Serbijoje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Dvi iš grupės merginų jų jau yra pabuvojusios „Eurovizijos“ scenoje. Sanja šaliai atstovavo 2016m. Stokholme su daina „Goodbye (Shelter)“, o Ksenija padėjo 2015-ųjų Juodkalnijos atstovui – savo tėčiui Knez pasiekti geriausią šalies rezultatą konkurse būnant jo pritariančiąja vokaliste. Tuo tarpu visai neseniai dainininkės karjerą pradėjusi Ivana yra profesionali šokėja, tuo užsiimanti nuo 14-os metų ir yra susišlavusi gausybę apdovanojimų šioje srityje. 2020 -aisiais trio laimėjo Serbijos nacionalinę atranką. Atšaukus „Euroviziją“ , grupė šįmet grįžo su energijos užtaiso konkursine daina „Loco Loco“.

9. Jungtinė Karalystė: James Newman ,,Embers“

Šiemet Jungtinės Karalystės garbę Roterdame ginantis atlikėjas bei dainų autorius James Newman turi nemažą sąrašą kūrinių, kurie yra tapę hitais. James prisidėjo rašant tokius hitus kaip „Waiting All Night“ (atliekama „Rudimental“), „Lay It All on Me“ („Rudimental“ su Ed Sheeran) ir „Blame“ (John Newman). James Newman yra ,,Brit“ apdovanojimus pelnęs ir dukart ,,Grammy“ nominuotas dainų autorius. Atstovaujama daina „Embers“ yra romantiška, bet energinga melodija apie meilę James gyvenime – jo žmoną ir kolegą dainų autorių Cleo Tighe. Dainos žodžiai rodo solidarumą, nes pora išgyvena sunkmetį. Pavadinimas nurodo gaisrą jų santykyje su įvairiomis nuorodomis į šilumą ir liepsnas.

10. Graikija: Stefania ,,Last Dance”

Stefania Liberakakis gimė Nyderlanduose, tačiau šiuo metu solinę karjerą tęsią Graikijoje. Jaunoji atlikėja yra ne tik daininkė, bet ir aktorė. Šiuo metu Stefania mokosi garsioje muzikos mokykloje „Herman Brood Academie“, kurios žymiausias absolventas yra Martinas Garrixas. 2013m. Stefania dalyvavo muzikiniame projekte „The Voice Kids“. Mergina pažįstama ir „Vaikų Eurovizijos“ gerbėjams, kadangi 2016m. dalyvavo konkurse su grupe „Kisses“, tą kartą atstovaudama Nyderlandams. Praeitais metais atlikėja buvo išrinkta atstovauti Graikijai, todėl šiemet Stefaniai buvo suteiktas dar vieną šansas. Dainininkė pasirodys su atnaujintu puikiu 80-ųjų popmuzikos sprogimo singlu – „Last Dance“.

11. Šveicarija: Gjon’s Tears – „Tout L’Univers”

Gjon Muharremaj – šveicarų atlikėjęs, kilęs iš Kovosovo ir Albanijos nuo mažens muzikai paskyrė visą savo širdį ir sielą. Dainininko istorija prasidėjo nuo to, kai vaikystėje atliktas Elvis Presley‘s kūrinys „Can’t Help Falling In Love With You“ sujaudino senelį. Tai įkvėpė jo sceninį vardą „Gjon’s Tears“: ,,Noriu naudoti savo muziką, kad įvairiais būdais paliesčiau žmones, nesvarbu, ar tai džiaugsmas, ar liūdesys, ar melancholija”. Nuo vaikystės dainuojantis atlikėjas būdamas vos 12 metų sudalyvavo „Albanijos Talentuose“, po metų prasibrovė į „Prancūzijos Talentų“ pusfinalius, o pernai sužibėjo „Prancūzijos Balse“. Be scenos Gjon mėgsta skaityti poeziją ir yra dažnas teatrų ir muziejų lankytojas tačiau muzika visada buvo jo aistra numeris vienas. Profesionalią muzikinę karjerą atlikėjas pradėjo 2018m. išleidęs pirmąjį savo singlą „Babi“, kuris Albanijoje užėmė pirmą vietą populiariausių įrašų sąraše. Gjon buvo uždaru būdu išrinktas atstovauti Šveicarijai pernai ir buvo vienas iš konkurso favoritų. Šveicarų transliuotojas suteikė atlikėjui galimybė pasirodyti „Eurovizijoje“ ir šiemet su emocionaliu kūriniu „Tout l’Univers“.

12. Islandija: Daði & Gagnamagnið ,,10 Years”

Muzika ir šeima pagrindiniam grupės atlikėjui – Daði Freyr Pétursson visada reiškė pasaulį. Tai yra du esminiai dalykai, kurie įkvepia ir motyvuoja jį įgyvendinti savo ambicijas, palaiko jį glaudžiai susijusį su mylima Islandija bei glaudžiomis bendruomenėmis, kurias jis visada dievino. Vyras gimė Islandijoje, tačiau iki devynerių metų augo Danijoje. Vaikystėje atlikėjas mokėsi groti būgnais, pianinu ir bosine gitara. Savo muzikinę karjerą vyras pradėjo grupėje „RetRoBot“. 2017m. Daði pasirodė Islandijos atrankoje į „Euroviziją“, o scenoje kartu su juo buvo atlikėjo sesuo Sigrún Birna Pétursdóttir, žmona Árný Fjóla Ásmundsdóttir bei draugai Hulda Kristín Kolbrúnardóttir, Stefán Hannesson ir Jóhann Sigurður Jóhannsson. Jau netrukus ši penkeriukė geriau tapo žinomi kaip Gagnamagnið (liet. ,,Duomenu kiekis”).

13. Ispanija: Blas Cantó ,,Voy A Quedarme”

Blas Cantó nėra naujokas „Eurovizijos“ dainų konkurse. Jis turėjo garbę ne tik atstovauti savo šaliai atšauktame 2020 m. konkurse, bet ir 2011m. dalyvavo atrankoje kaip grupės ,,Auryn“ narys, be viso to 2004m. jis užėmė antrą vietą „Vaikų Eurovizijos“ atrankos finale.

2016m. vaikinas dalyvavo ispaniškoje projekto „Muzikinė kaukė“ versijoje ir iškovojo pergalę. Grupei „Auryn“ paskelbus apie išsiskyrimą, Blas pasirašė sutartį su „Warner Music“ ir pradėjo solinę karjerą. 2020 -aisias atlikėjas turėjo atstovauti Ispanijai „Eurovizijoje, o atšaukus konkursą, vaikinas buvo pirmasis dalyvis, sulaukęs kvietimo pasirodyti šiųmetinėje „Eurovizijoje“. ,,Tai sena mano svajonė“, – per trumpą interviu po pranešimo apie savo dalyvavimą prisipažino Blasas: „Aš svajojau dainuoti„ Eurovizijos “dainų konkurse nuo pat mažens.” Ispanijos atstovo baladė ,,Voy A Quedarme” siunčia ištikimybės žinią. Nors atrodo, kad daina yra susijusi su romantišku partneriu, ji taip pat lengvai gali būti pritaikoma artimiems santykiams su mylimu žmogumi.


14. Moldova: Natalia Gordienko ,,Sugar“

Dainininkė, šokėja ir pianistė ​​Natalija visada mėgavosi muzikiniais konkursais, ką įrodo apdovanojimų skaičius jos trofėjų kambaryje. Pagyrimai apima prestižinio tarptautinio meno festivalio „Slavianski Bazaar“ Baltarusijoje pagrindinio prizo laimėjimą ir 2008m. Moldovos „Emeritus Artist“ garbės titulą. „Eurovizijos“ dainų konkursas atlikėja nebuvo svetimas, 2006-aisiais vokalistė atstovavo savo tautai kartu su Arsenie Todiraș. 2020 aisiais Natalia laimėjo Moldovos nacionalinę atranką. Atšaukus „Euroviziją“ atlikėjai buvo pasiūlyta į konkursą vykti šiemet. Moteris atliks saldžią simfoniją – „Sugar“, kurią parašė garsūs „euroviziniai“ prodiuseriai – Sharon Vaughn, Dimitris Kontopoulos, o taip pat Vladimiro Putino režimą aktyviai  palaikantis atlikėjas, kuriam šiuo metu uždrausta atvykti į Lietuvą, – Filipas Kirkorovas.

15. Vokietija: Jendrik ,,I Don’t Feel Hate”

Kai kurie muzikantai metus ieško savo instrumento, tačiau Jendrik jį rado mažos sesers rankose, kuri gimtadienio proga gavo mažytę ukulėlę. Jendrikas pradėjo kurti dainas savo tėvams ir broliams, taip prasidėjo jo dainų kūrimo karjera. Jendrik Sigwart paauglystėje išmokęs groti ir dainuoti, vėliau keturis metus studijavo muzikos institute Osnabriuke. Visgi, ukulelė tapo tuo instrumentu, kurio atlikėjas nepaleidžia iš rankų. Susidomėjęs galimybe atstovauti Vokietijai, atlikėjas sužavėti šalies muzikos ekspertus bei publiką nusprendė sukurdamas ypatingai spalvingą vaizdo klipą. Pozityvusis Jendrik teigė, jog tam, kad įgyvendintų savo klipo idėją, jis rinko sugedusias skalbimo mašinas iš Hamburgo gyventojų ir pakvietė savo draugus prisijungti prie filmavimo. Linksmo ir ryškaus vaizdo įrašo daina ,,I Don‘t feel Hate“ jau pavadinime skatina žmones neįsisavinti į juos nukreipto negatyvo. Jendrikas su savo užkrečiančia šypsena ir pozityvumo aura ragina žmones nereaguoti ir ignoruoti neigiamas žmonių apkalbas.

16. Suomija: Blind Channel ,,Dark Side”

2013m. susikūrusią grupę „Blind Channel“ sudaro vokalistas bei gitaristas Joel Hokka, vokalistas Niko Vilhelm, gitara grojantis Joonas Porko, bosistas Olli Matela, būgnus mušantis Tommi Lalli bei klavišiniais instrumentais grojantis naujausias komandą papildęs narys Aleksi Kaunisvesi. 2016m. grupė apšildė kanadiečius „Simple Plan“ jų turo Baltijos šalyse ir Suomijoje metu. 2018 m. „Blind Channel“ Suomijoje buvo nominuoti metų roko grupės kategorijoje. Savo muzikos stilių grupė apibūdina kaip „agresyvų pop“. Šių metų Suomijos atrankoje grupė triuškinančiu rezultatu įveikė likusius šešis dalyvius –55% žiūrovų palaikė būtent „Blind Channel“. Vienas iš muzikinės grupės narių – Niko paaiškina, kodėl „Eurovizija“ yra tobula platforma jų atstovaujamai dainai: „Dark Side“ yra daina, skirta atlikti kartu su žiūrovais, kaip tam tikra bendruomeninė patirtis. Dabar mums reikėjo surasti tą auditoriją – ir žinojome, kad ten yra daugybė žmonių, kurie jaučiasi būtent taip, kaip mes.“

17. Bulgarija: Victoria ,,Growing Up Is Getting Old“

Victoria Georgieva – išskirtinio balso ir stiliaus savininkė. Būtent tai ją padarė vieną perspektyviausių menininkių Bulgarijoje. Atlikėja yra gyvūnų mylėtoja – augina net septynis gyvūnus: keturis šunis, du triušius bei papūgą. 2020 -aisiais Victoria buvo viena iš Europos „Žemės Valandos“ ambasadorių. Mergina išpopuliarėjo po dalyvavimo 4-ajame „X Factor Bulgaria“ sezone, o susidomėjimas jos muzika dar labiau išaugo, kai ji buvo paskelbta 2020 m. Bulgarijos atstove „Eurovizijos“ dainų konkurse. Prieš pat konkurso atšaukimą, Bulgarijos atstovė buvo įsitvirtinusi lažybininkų prognozių pirmoje vietoje pagal šansus laimėti. Sulaukusi dar vienos progos vykti į konkursą, Victoria rinkosi iš šešių kūrinių, tačiau galiausiai nusprendė, jog Roterdame šiemet skambės „Growing Up Is Getting Old“. Daina, kuri yra apie kelionę į savęs tobulinimą prisimenant savo šaknis ir vietas, kuriose jautiesi saugus. Rašydama šią dainą atlikėja galvojo apie brangiausius žmones jos gyvenime – motiną, tėvą, seserį ir draugus.

18. Lietuva: The Roop ,,Discoteque”

Grupėje dalyvauja dainininkas Vaidotas Valiukevičius, būgnininkas Robertas Baranauskas ir gitaristas Mantas Banišauskas, kurie bendroje „The Roop“ kūryboje sudeda savo skirtingus skonius ir gyvenimo patirtis. Eurovizijos atrankų žiūrovų simpatijas pelnė dar 2018m. su daina ,,Yes, I do” užėmė trečia vietą, o praeitais metais singlas ,,On fire“ buvo išrinktas atstovauti Lietuvą konkurse.

„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje”. EPA-ELTA nuotr.

Dėl pandemijos, grupei ,,Eurovizijos“ scenoje pasirodyti nepavyko, tačiau vaikinai jėgas atrankoje išbandė dar kartą ir 2021m. jiems nusišypsojo sėkmė. „Su savo daina „Discoteque“ ir šokiu mes norime, kad žmonės išjudėtų ir išsilaisvintų. Visi žino, kad šokis veikia pozityviai tavo fizinę ir psichinę sveikatą. Tad šokime! Let’s DISCOTEQUE!“ – rašoma grupės socialinio tinklo paskyroje.

19. Ukraina: Go_A ,,Shum (ШУМ)”

Ukrainos atstovai – grupė „Go_A“, kurią sudaro grupės prodiuseris – Taras Ševčenko, pagrindinė grupės vokalistė, naudojanti senovinę „balto balso“ techniką – Kateryna Pavlenko, muzikos stilių eksperimentų asas bei vokalo mokytojas – Ivan Hryhoriak ir folkloristas, grojantis daugybe tradicinių ukrainietiškų instrumentų – Ihor Didenčuk. Grupė susikūrė dar 2012m. ir visą komandos gyvavimo laikotarpį jų repertuaras pasižymėjo ukrainietišku etniniu skambesiu, kurį praturtina elektroninės muzikos garsai. Nuo susibūrimo kolektyvo sudėtis pasikeitė net 14 kartų!

„The Roop“ 65-ojoje „Eurovizijoje”. EPA-ELTA nuotr.

Grupės pavadinimas sudėliotas iš angliško žodžio „go“ ir graikų abėcėlės raidės „Alfa“, atspindinčios visko pradžią, namus ir šaknis. Trumpiau, „Go_A“ reiškia sugrįžimą prie ištakų. Praeitais metais grupė laimėjo atranką ir turėjo atstovauti šaliai ,,Eurovizijoje“, tačiau renginys buvo atšauktas. Šiemet grupė gavo dar vieną šansą su specialiai komisijos išrinkta daina ,,Shum“, kurioje susipina moderni šių laikų bei šalies kultūrą parodanti liaudies muzika.

20. Prancūzija: Barbara Pravi ,,Voilà“

Prancūzijos atstovė – Barbara Praviu užaugo muzikantų šeimoje, o atlikėjos giminė multikultūrinė – seneliai kilę iš Serbijos, Irano, Lenkijos ir Pietų Afrikos. Muzikinę karjerą moteris pradėjo 2014m. ir nuo pat pradžių Barbara ne tik atliko, tačiau ir rašė dainas. Barbara taip pat žinoma kaip aktorė. Atlikėja taip pat prisidėjo prie pastarųjų Prancūzijos dainų „Vaikų Eurovizijoje“ kūrybos, tarp jų – pernai pergalę iškovojusios „J’imagine“. Be muzikinė veiklos, Barbara taip pat yra ir moterų teisių aktyvistė, viena iš atlikėjų, įrašiusių kūrinį „Debout les femmes“, kuris yra Prancūzijos moterų išsilaisvinimo judėjimo himnas. Šimet atstovaujama daina ,,Voilà“ lyg apnuogintos sielos monologas, jo vidinis pasaulis ir skausmas, kurio dalijamasi su klausytojais. Nesvarbu, ar kalbate prancūziškai, ar ne, moters kelionė nuo nesaugumo iki stiprybės, nuo nepasitikėjimo savimi iki savęs priėmimo aiškiai pasireiškia dramatiškais „Voilà“ potvyniais. Interviu prieš finalą Barbara tai susiejo su savo paties pasakojimu – moterį įveikusią savo pačios demonus ir šeimyninį smurtą. ,,Aš dažnai galvoju, kad” Voilà “yra kažko pabaiga ir pradžia”, – sakė ji.

21. Azerbaidžanas: Efendi ,,Mata Hari“

Atlikėja, kurios pilnas vardas – Samira Azer gizi Efendiyeva, šalyje išgarsėjo dalyvaudama įvairiuose realybės šou – „Yeni ulduz“, „Böyük Səhnə“ ir „Azerbaidžano balsas“. 2017m. ji dalyvavo tarptautiniame konkurse „The Silk Way Star“, vykusiame Kazachstane. Vėliau ji atstovavo Azerbaidžanui kitame tarptautiniame realybės šou Kazachstane – „Nursultano balsas“. Laisvalaikiu Efendi užsiima pilatesu, šokiais, strip plastika. Taip pat daug laiko skiria savo augintiniams – šuniui Mini bei papūgomis Chip ir Dale. Atstovės daina ,,Mata Hari“ – Azerbaidžano šalį reprezentuojantis muzikinis takelis, kuriame girdima azerbainiečių kalba ir pastebimi etniniai elementai.

22. Norvegija: TIX ,,Fallen Angel“

Andreas Haukeland geriau žinomas kaip TIX, kilęs iš Bærum yra vienas iš populiariausių Norvegijos menininkų. Muzikantas, prodiuseris ir dainų autorius kenčia nuo Tureto sindromo – būklės, kuriai būdingi nevalingi judesiai, vadinami tikais. Andreas, vaikystėje pravardžiuotas Tix, pradėjo šį žodį naudoti kaip savo sceninį slapyvardį. Andreas teigia, jog: ,,Mūsų išskirtinumas, tai mūsų unikalumas“. TIX viešumoje daug kalba ir tuo pačiu skatina žmonių didesnį supratimą apie psichinę sveikatą, taip pat dalinasi savo patirtimi apie vienišumo jausmą bei anksčiau aplankiusias mintis apie savižudybę. Nuo 2015m. šalyje žinomas atlikėjas rašo kūrinius ne tik sau – vaikinas taip pat prodiusavo tokias dainas kaip „Game Time“, kurią atlieka Flo Rida bei Evos Max lūpomis skambėjusią „Sweet By Phycho“. Vėliau sekė virtinė „Spotify“ topo lyderių, įskaitant karantino himną „Karantene“ tapusį milžinišku hitu. 2020 m. Norvegijoje didelio populiarumo sulaukusioje dainoje „Fallen Angel“ (norvegiška versija „Ut av mørket“) atlikėjas, naudodamas įvairius biblinius motyvus bei metaforas apdainuoja nelaimingą meilę.

23. Nyderlandai: Jeangu Macrooy ,,Birth Of A New Age”

Jeangu Macrooy yra kilęs iš Surinamo, o Nyderlanduose gyvena nuo 14 metų. Paauglystėje Jeangu su broliu įkūrė muzikinį duetą „Between Towers“. 2015m. jau Nyderlanduose atlikėjas pasirašė kontraktą su „Unexpected Records“ įrašų studija. Jeangu taip pat įstojo į muzikos koledžą ir pradėjo bendradarbiauti su prodiuseriu Perquisite. 2017m. ir 2018m. Jeangu buvo nominuotas šalies muzikos apdovanojimuose geriausio naujo atlikėjo ir geriausio albumo kategorijose. Praeitais metais Jeangu laimėjo „Eurovizijos“ atranką, tačiau renginiui neįvykus, atlikėjas sulaukė kvietimo šalį atstovauti šiemet. Daininkad parašė kūrinį „Birth Of A New Age“. ,,Tikiuosi, kad ši daina žmonėms padės ieškoti laimės. Manau, kad atvirumas ir sąžiningumas mus suartins. Aš tikiu muzikos galia suburti žmones. Todėl būtent tai ir darau“, – teigia Nyderlandų atstovas.

24. Italija: Måneskin ,,Zitti E Buoni”

„Måneskin“ – prieš šešerius metus Romoje susibūrusi grupė, kurią sudaro pagrindinis vokalistas Damiano David, bosiststė Victoria De Angelis, gitaristas Thomas Raggi, ir būgnininkas Ethanas Torchio. Nariai yra pažįstami nuo vidurinės mokyklos, tačiau groti roko, popmuzikos, fanko, repo derinį nusprendė tik 2015-aisiais. Muzikinę grupę 2017m. išgarsino pasirodymas populiariame TV šou „X Faktorius“. Jų karjeros sėkmė tęsėsi ir kitais metais, išpardavus 66 koncertus ir 140 000 bilietų į įspūdingus pasirodymus ne tik Italijoje, bet ir Europoje. Italų atstovai savo grupės pavadinimą sukūrė iš daniško žodžio „Mėnulio šviesa“, kaip pagarbą savo bosistės Viktorijos gimtinei. Italų išrinktųjų su daina ,,Zitti E Buoni” yra manifestas tiems, kurie nori judėti į priekį, saugodami savo unikalumą ir nekreipiant dėmesio į aplinkinių apkalbas.

25. Švedija: Tusse ,,Voices“

Tousin Michael Chiza, geriau žinomas kaip Tusse, gimė Kongo Demokratinėje Respublikoje ir į Švediją atvyko kaip pabėgėlis. 2018m. vaikinas pasirodė Švedijos talentų laidoje ir nukeliavo iki pusfinalių etapo. Sekančiais metais muzikinį kelią pasirinkęs atlikėjas nusprendė savo jėgas išbandyti „Idol“ projekte. Šiame konkurse Tusse iškovojo pergalę ir išgarsėjo ne tik Švedijoje, bet ir visame pasaulyje. Šiemet atrankoje vaikinas su emocionaliu singlu ,,Voices“ atranką laimėjo užtikrintai – surinko dvigubai daugiau žiūrovų balsų nei varžovas. Dainos išjautimas, jautri asmeninė istorija palietė klausytojų širdis ir privertė jų kūnais bėgioti šiurpuliukus.

26. San Marinas: Senhit ,,Adrenalina”

Senhit Zadik Zadik, geriau žinoma sceniniu vardu Senhit, yra eritrėjiečių kilmės Italijos dainininkė. Italijoje gimusi atlikėja „Eurovizijos“ sceną šiemet išbandys ne pirmą kartą. 2011m. Senhit San Marinui atstovavo su kūriniu „Stand By“, tačiau į finalą patekti nepavyko. Atlikėja uždaru būdu buvo išrinkta atstovauti mikrovalstybei ir pernai. Senhit savo karjerą pradėjo nuo pasirodymų miuzikluose įvairiose Vakarų Europos šalyse. Iki pirmojo pasirodymo „Eurovizijoje“, Senhit jau buvo išleidusi tris albumus. Šių metų atstovės daina „Adrenalina“ buvo parašyta gausios tarptautinės muzikos prodiuserių komandos. Nors Senhit gimė Italijoje, jos tėvai yra kilę iš Eritrėjos, tad dainininkė džiaugiasi, kad dainoje galima išgirsti tradicinius šio krašto instrumentus – krarą ir kebero. Senhit scenoje pasirodys su pasaulinio garso JAV reperiu, prodiuseriu Flo Rida.

Taip pat skaitykite: TOP 15 geriausių Eurovizijos dainų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: