Įkaitų paėmimo scena iš Rusijos spektaklio „Mandagūs žmonės“.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad į pietus nuo Maskvos esančiame teatre, aktoriai, vaidinantys Ukrainos kareivius, „laikė įkaitais ir šaudė” į teatro žiūrovus, kurie dalyvavo spektaklyje, šlovinančiame Rusijos karinę invaziją į kaimyninę šalį.

Spektaklio „Mandagūs žmonės“ įžanginėje scenoje Ukrainos karinėmis uniformomis apsirengę aktoriai prievarta gaudė žiūrovus ir šaudė į juos, iš panašių į savadarbius automatus šautuvų.

Kai aktoriai ją tempia į sceną, girdėti, kaip viena moteris rėkia „skauda“ ir „paleisk“.

„Mandagūs žmonės“ – tai eufemizmas, kuriuo vadinami Rusijos kariai be skiriamųjų ženklų, okupavę Krymą prieš Maskvai 2014 m. okupuojant Ukrainos teritoriją.

Kalugos srities televizijos kanalas, „Nika TV“, vartodamas terminą, kuriuo vadinamos separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko sritys teigė: „Kūrėjai norėjo panardinti žiūrovus į atmosferą, kurią Donbaso gyventojai išgyveno aštuonerius metus“.

Vieną iš Ukrainos karių vaidinantis aktorius Vilenas Babičevas (Vilen Babichev) televizijai „Nika TV“ sakė, kad pjesės tikslas – parodyti Rusijos žiūrovams „priešą, kuris prieš aštuonerius su puse metų įsiveržė į mūsų teritoriją“.

Prezidentas Vladimiras Putinas pateisino mirtiną Rusijos invaziją į Ukrainą nepagrįstais teiginiais, sakydamas, kad Kijevas vykdo „genocidą“ prieš rusakalbius Donbaso gyventojus.

Spektaklis „Mandagūs žmonės“ yra finansuojamas Rusijos prezidento fondo lėšomis, kurios siekia 10,1 mln. Rublių.

Autorius, Luhanske gyvenantis muzikantas ir kino studijos direktorius Romanas Razumas, teigė, kad projekto tikslas yra: „Sukurti pozityvų turinį, kuris būtų priešprieša neigiamam turiniui, skleidžiančiam amoralią ideologiją ir prieštaraujančiam Rusijos kultūros normoms“.

Televizijai „Nika TV“ J. Razumas sakė: „Parodėme, kad tai ne šiaip sau ukrainiečių kariai, o kovotojai, kuriuos visapusiškai apmokė NATO ir daugelį metų aprūpino ginklais.“

Spektaklio premjera Kalugoje įvyko, po to, kai spalio pabaigoje spektaklis buvo parodytas okupuotame Luhanske ir keturiuose Rusijos miestuose. Iki lapkričio pabaigos spektaklis bus rodomas ir kituose Rusijos miestuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: