Youtube video kardras

Ukraina turi įrodymų, kad okupantai rusai nužudė ne vieną beginklį karo belaisvį ukrainietį.

Kaip pranešė penktadienį portalas „rbc.ua“, tai pareiškė Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas.

„Deja, žodžius „Šlovė Ukrainai“ ištarusio belaisvio ukrainiečio Oleksandro Macijevskio sušaudymas nėra vienintelis atvejis šiame siaubingame grobikiškame kare“, – parašė pareigūnas „Telegram“ kanale.

Pasak jo, Ukraina turi duomenų apie kitas rusų įvykdytas beginklių belaisvių egzekucijas.

„Okupantai šaudo belaisvius atvirai ir ciniškai – vadams sutikus ir būdami įsitikinę, kad jiems pavyks išvengti bausmės“, – pabrėžė D. Lubinecas.

„Dar kartą įsitikinome, kad Rusijai nėra Ženevos konvencijų ir tarptautinės humanitarinės teisės normų. Okupantai sistemingai vykdo karo nusikaltimus, pažeisdami karo įstatymus ir papročius”, – konstatavo jis.

Ombudsmenas pridūrė, kad Ukraina apie kiekvieną tokį nusikaltimą informuoja tarptautinę bendruomenę, nes patraukti Rusiją atsakomybėn – ne tik viso civilizuoto pasaulio tikslas, bet ir pareiga.

Kovo 6 d. socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame į okupantų rusų nelaisvę patekęs Ukrainos karys sako: „Šlovė Ukrainai“. Iškart po šių žodžių rusai nušauna ukrainietį.

Sekmadienį Ukrainos saugumo tarnyba (UST) galutinai patvirtino, kad beginklis didvyris iš vaizdo įrašo – Oleksandras Macijevskis iš Černihivo srities Nižino miesto.

UST tyrėjai nustatė, kad O. Macijevskis buvo sušaudytas 2022 metų gruodžio 30 d. Didvyrio palaikai buvo grąžinti šių metų vasarį. Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 438-ąjį straipsnį (karo įstatymų ir papročių pažeidimas).

Sekmadienį prezidentas Volodymyras Zelenskis suteikė O. Macijevskiui Ukrainos didvyrio vardą.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: