Pokrasa šeimos archyvo nuotr.

Penkiolikmetis ukrainietis Andrius Pokrasa dabar vadinamas tikru Ukrainos didvyriu, po to, kai savo paties įsigytu dronu Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms padėjo surasti ir sunaikinti didžiulę Rusijos vilkstinę, judėjusią E40 greitkeliu tarp Kijevo ir Žitomyro miestų.

Ukrainos kariškiai buvo informuoti, kad Rusijos tankai sparčiai keliauja Kijevo link, tačiau tikslių koordinačių jie nežinojo. 15-metį į pagalbą iškvietė civilinės saugos pajėgos, nes jis buvo vienas iš nedaugelio vietos gyventojų, mokėjusių valdyti droną ir galėjusių nustatyti vilkstinės GPS koordinates.

Remiantis „Global News“ pranešimais, Pokrasa sakė, kad ši patirtis buvo labai bauginanti, tačiau jis nenorėjo, kad Rusijos kariai užgrobtų jo miestą. Jis taip pat sakė, kad civilinės gynybos pajėgos kreipėsi į jį, nes joms reikėjo tikslių Rusijos kolonos GPS koordinačių, kad būtų galima į ją nusitaikyti. „Jie mums suteikė informaciją, kur maždaug galėtų būti rusų kolona. Mūsų tikslas buvo surasti tikslias koordinates ir pateikti koordinates kariams“, – pasakojo paauglys.

Patvirtinęs vilkstinės vietą, Andrius perdavė informaciją savo tėvui, o šis savo ruožtu per socialinių tinklų kanalą nusiuntė ją Ukrainos kariuomenei, dėl ko vilkstinę, buvusią 40 kilometrų nuo Kijevo, pavyko sėkmingai sunaikinti.

„Tai buvo viena didžiausių kolonų, judėjusių Žitomyro keliu, ir mums pavyko ją rasti, nes vienas iš sunkvežimių ilgą laiką važiavo įjungęs šviesas“. Kalbėdamas apie berniuką, Ukrainos bepiločio žvalgybos padalinio vadas Jurijus Kasjanovas sakė: „Jis vienintelis turėjo patirties su dronais tame regione. Jis yra tikras didvyris, Ukrainos didvyris“.

Įvykį patvirtino paauglio tėvai, Ukrainos dronų savininkų federacijos vadovas ir ginkluotųjų pajėgų nepilotuojamos žvalgybos skyriaus vadas. Ši paauglio pagalba buvo itin sėkminga, tad Ukrainos kariškiai paaugliui padovanojo naują, aukščiausios klasės droną, su ilgesniu valdymo nuotoliu.

Didžiulę aukščio baimę turintis Pokrasa bepiločiais orlaiviais susidomėjo pažiūrėjęs „YouTube“ vaizdo įrašą, nufilmuotą Kijevo panoramą skrendant virš miesto. Vėliau iš sutaupytų pinigų nusipirko ir droną. Tiesa, droną pirko iš pinigų, kuriuos kartu su tėvu sutaupė pirkdami ir pardavinėdami kriptovaliutą. Šitaip toks jaunuolio pirkinys už kelis šimtus dolerių tapo pagrindiniu įrankiu kelių milijonų dolerių vertės karinės invazijos pajėgoms paversti į smilkstančius skaldos gabalus kelkraštyje.

Šiuo metu Andrius Pokrasa kartu su mama yra išvykę iš Ukrainos, kad jaunuolis galėtų saugiai užbaigti devintą klasę.

Andrius Pokrasa yra tik vienas iš daugiau nei tūkstančio civilių, bepiločių orlaivių operatorių, kurie kasdieniais dronais padeda ginti savo šalį. O Ukrainos civiliai, tiesiogiai nedalyvaujantys kovose su Rusijos kariais, per bendrą finansavimo platformą gali prisidėti tiek prie vyriausybės, tiek prie nepriklausomų padalinių, padedančių atbaidyti rusus, remiant juos finansiškai. Šis finansavimo būdas Ukrainoje atsirado prasidėjus Rusijos invazijai į Ukraina ir nuo tada Ukraina yra remiama tarptautiniu mastu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: