Pexels.com archyvo nuotr/

10 veiklų namuose, kai nėra ką veikti

Ar kada atsidūrėte situacijoje, kai savęs paklausėte – ką veikti, kai nėra ką veikti. Artėjant šaltajam metų laikui, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, o tuo pačiu ieškome naujų veiklų, kad nereikėtų nuobodžiauti. Sudarėme dešimties veiklų sąrašą, kuris padės ne tik prasmingai praleisti laiką, bet tuo pačiu nereikės namuose vaikščioti iš vienos vietos į kitą. Nuobodulys gali būti užkrečiamas – pratinginiavus vieną dieną, gali trūkti motyvacijos ir kitą dieną. Kad neįsisuktumėte į šį užburtą ratą, susipažinkite ir išbandykite mūsų rekomenduojamas veiklas!

 1. Išbandyti naują maisto receptą

Apie maisto gamybą daugiau žmonių pasisako, kaip nemokantys gaminti. Tačiau, dažniausiai tai būna tik pasitikėjimo trūkumas. Nesvarbu, kaip užtikrintai jaučiatės virtuvėje, jeigu ieškote unikalių būdų, kaip praleisti laiką namuose, išsirinkite įdomesnį receptą ir susikoncentruokite į virtuvės darbus. Tai neturi būti vakarienė ar gardūs pietūs – tai gali būti ir sveikuoliškas desertas, galbūt, pusryčiai, kuriems paprastą dieną neskirtumėte tiek laiko.

Jeigu vien recepto neužtenka, kadangi net nenutuokiate nuo ko pradėti, pasinaudokite šiuolaikinėmis technologijomis. Internete galima rasti receptų, kurie pateikiami su vaizdo medžiaga – taip galėsite matyti, kaip yra paruošiami produktai bei kaip vyksta visas gaminimo procesas. Įsitraukti bus kur kas lengviau, o ir būsite tikri, kad atlikote viską teisingai. Garantuojame ne tik smagų laiką, bet tuo pačiu apsidovanosite savo paruoštais skanumynais.

 2. Žaisti nemokamus žaidimus

Žaidimai yra vienas iš populiariausių laiko praleidimo būdų. Dėka šiuolaikinių technologijų, žaidimus galima žaisti tiek mobiliuoju, tiek kompiuteriu. Azartiniai žaidimai yra viena iš vis labiau populiarėjančių pramogų formų. Žaisti žaidimus nemokamai be registracijos galite skirtingose svetainėse, kur turėsite progą išbandyti ruletę, blackjack, įvairius lošimo automatus. Daugelis mano, kad kazino žaidimai pasiekiami tik tikrais pinigais, tačiau išbandyti galima ir visiškai nemokamai.

Žaidžiant virtualia valiuta turėsite galimybę ne tik pamatyti, kokia yra šių žaidimų eiga, bet ir būsite tikri, kad nepralaimėsite savų pinigų. Žaidžiant savo malonumui, nereikės nuobodžiauti namuose, o nesudėtingos taisyklės leis atsipalaiduoti ir tiesiog pasimėgauti smagiomis emocijomis.

 3. Skaityti naują knygą

Knygų skaitymas daugeliui yra neatsiejama gyvenimo dalis, tačiau net jeigu nesate knygų mėgėjas, atsiversti knygą niekada nėra vėlu. Šiais laikais yra ypač didelis pasirinkimas, o tiems, kam sunku išsėdėti vienoje vietoje ir susikoncentruoti skaitymui, verta pasinaudoti knygų įrašais. Internetinėse bibliotekose galima įsigyti audio įrašą, kuris leis perklausyti visą knygą. Taip vienu metu galėsite tiek klausyti knygą, tiek apsitvarkyti namus ar pasigaminti vakarienę.

 4. Perstatyti baldus

Tai vienas iš įdomesnių patarimų, kuris gali pakeisti jūsų kasdienybę. Baldų perstatymas gali kambaryje atverti naujas erdves. Tai ne tik pažadins jūsų fantaziją, bet tuo pačiu bus suteikta galimybė į namus pažiūrėti naujomis akimis. Baldų perstatymui gali pilnai užtekti jūsų turimų baldų ir tikrai nereikės nieko papildomai įsigyti. Lovos perstatymas, nauja vieta spintelėms – to gali pilnai užtekti naujam įkvėpimui. Neabejojame, kad pradėję baldų stumdymą užtruksite pakankamai laiko, o ir nuobodu tikrai nebus!

5. Išbandyti naują treniruotę

Viena iš smagesnių veiklų namuose – sporto treniruotė. Atraskite tai, ko dar niekada nesate išbandę. Jeigu galvojate, kad treniruotėms reikalingas didelis inventorius – stipriai klystate. Jums gali pilnai užtekti treniruotės su savo kūno svoriu, svarbu atrasti tokį variantą, kuris jus ne tik pakankamai išvargintų, bet tuo pačiu būtų nauja ir įdomi patirtis.

Patikrinkite savo pilvo presą ir skirkite 30 – 45 minutes tik preso pratimams. Išbandykite bokso treniruotę, o gal esate pagalvoję apie jogą? Visa tai tikrai pasiekiama neišeinant iš namų. Internete yra daugybė nemokamų įvadinių treniruočių, kurios laikui bėgant gali tapti jūsų naujuoju hobiu namuose.

6. Praleisti dieną be telefono, kompiuterio ir TV

Jeigu nežinote, ką veikti namuose, diena be telefono, kompiuterio ir kitų panašių pramogų gali atrodyti dar nuobodžiau, tačiau nenumeskite šios minties anksčiau laiko. Pailsėti nuo socialinių tinklų gali būti ne tik gera, bet ir sveika idėja. Terminas „skaitmeninė detoksikacija“ susilaukia vis daugiau populiarumo ir tai yra viena iš mūsų rekomenduojamų veiklų jums.

Pasinaudojus šiuo patarimu, tuo pačiu galėsite apjungti ir kitas veiklas. Pavyzdžiui, padėję mobilųjį telefoną į šoną, pasiimkite knygą, kurios taip ir neprisiverčiate paskaityti. Galbūt, turite namų ruošos darbų ar kitų planų, kuriems taip ir nerandate laiko. Mobilus telefonas jūsų neblaškys, pailsinsite smegenis ir pamatysite, kaip galima prasmingai praleisti laiką.

7. Pasidaryti rankų darbo žvakę

Tai viena iš veiklų, kuriai reikės šiek tiek daugiau pastangų, tačiau pats procesas nėra toks sudėtingas, kaip gali atrodyti. Net jeigu žvakių gamyboje neturite jokios patirties, tai bus puiki proga išmokti kažko naujo. Pradėti galite nuo pačių paprasčiausių formų – pasižiūrėkite kaip sekasi. Jeigu patiks, kitai gamybai galėsite pasiruošti įvairių formelių. Žvakių gamyba ne tik leis išvengti nuobodulio, bet ir tuo pačiu užsiimsite praktiška veikla. Pagamintas žvakes galėsite padovanoti artimiesiems įvairių švenčių proga.

8. Atsinaujinti mėgstamiausių dainų sąrašą

Neabejojame, kad turite mėgstamiausių dainų sąrašą, kuriame galima rasti ir tokių dainų, kurių klausėte prieš daugiau nei penkerius metus. Ar jos tikrai dar jums taip stipriai patinka? Mėgstamų dainų sąrašo atsinaujinimas yra tai, ką nuolat atidėliojame, tačiau išmetus senas dainas ir jas pakeitus naujomis, kuriam laikui galite pamiršti mašinoje klausimas radijo stotis. Atnaujintas mėgstamų dainų sąrašas bus tai, kas nuolat skambės jūsų ausyse, kol atrinktos dainos kiek pabos, o vėl prisėsti atsinaujinti dainų laiko taip ir nerasite.

9. Susidaryti filmų sąrašą

Pagalvojus, ką veikti, kai nėra ką veikti, dažnas pasirinkimas būna filmo žiūrėjimas. Tačiau, neretai būna taip, kad filmo pasirinkimas trunka ilgiau nei pačio filmo žiūrėjimas. Jeigu turite daugiau laisvo laiko, skirkite jį filmų sąrašo sudarymui, kad kai kitą kartą turėsite laisvą vakarą ir galvosite, ką veikti namuose, atsidarę filmų sąrašą iš karto pasirinksite jau atrinktą variantą. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet tuo pačiu pagaliau ir pažiūrėsite filmą, kuriam niekada nerasdavote laiko.

10. Išbandyti „origami“ lankstymą iš popieriaus

„Origami“ gali atrodyti sudėtingai, tačiau skyrus šiek tiek laiko, pamatysite, kaip gana nesunkiai galima išlankstyti pačias įvairiausias formas. Pradėkite nuo lengviausių kūrinių, o laikui bėgant pasirinksite sudėtingesnes formeles. Lankstydami net nepastebėsite, kaip greitai bėga laikas, o tuo pačiu tai gali suveikti ir kaip vienas iš meditacijos būdų. Skirdami laiko sau išmoksite kažko naujo, kuo galėsite nustebinti savo artimuosius ir draugus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: