Kadras iš „Jimmy Kimmel Live!“/ ABC

Per savo ilgą istoriją „Jimmy Kimmel Live!“ sulaukė 22 metų, 23 sezonų ir daugiau negu 3500 epizodų. Studijoje Los Andžele yra apsilankę įžymus aktoriai bei aktorės, komikai ir net Jungtinių Amerikos Valstijųd prezidentai. Laida stipriai paveikė Amerikos televiziją, kultūrą, įkvėpė daugelį kitų vakaro pokalbių šou. Programa turėjo išgyventi daugelį iššūkių, patirti didžiausius pakilimus ir giliausius nuosmukius. 

„Jimmy Kimmel Live!“ debiutavo 2003 m. sausio 26 d. po ppopuliariausio TV reginio JAV – „Super Bowl XXXVII“. Šis laiko tarpas buvo itin geidžiamas, nes jis garantavo didžiulę pradinę auditoriją. Pristatyta kaip įžūlesnė ir aštresnė alternatyva tradicinėms vėlyvo vakaro pokalbių laidoms, ji buvo „ABC“ kompanijos bandymas pritraukti jaunesnę demografinę grupę. Pradinės kritikų reakcijos buvo įvairios. Kai kuriems laidos humoras atrodė pernelyg vulgarus ar nebrandus televizijos eteriui, tačiau kiti buvo pritraukti prie naujo pokalbių laidos formato.

Nors programa iš karto netapo sensacija, kuri prilygtų tokioms įsitvirtinusioms programoms kaip „The Tonight Show“ ar „Late Show with David Letterman“, jos unikalus komedijos stilius ir nuolatinis žiūrovų skaičiaus augimas įtvirtino jos vietą po saule. Laikui bėgant, Kimelio stipri asmenybė ir laidos komedijos intarpai padėjo jai surinkti lojalių gerbėjų ratą ir tapti populiaria bei ilgaamže vėlyvo vakaro televizijos dalimi.

Kadras iš „Jimmy Kimmel Live!“/ ABC

Dėl laidos populiarumo, programa tapo tam tikru „žvaigždžių magnetu“, kuris galėjo sukelti milžinišką pavydą kitiems populiarių laidų vedėjams. Viename epizode, Jimmy Kimmelis sugebėjo pakviesti repo legendas „50 cent“, „Dr. Dre“, „Eminem“ ir „Snoop Dog“ į savo laidą. Šis momentas buvo vienas iš didžiausių įvykių repo bendruomenės istorijoje, kuris būtų neįmanomas be Jimmy Kimmelio laidos. Net Amerikos žiniasklaidos milžinai turi įdėti sunkias pastangas pakviesti bent dvi žvaigždes į bendrą intervių, tačiau „Jimmy Kimmel Live!“ tai gali padaryti lengvai. Laida taip pat dažnai sulaukia sporto žvaigždžių, komikų, aktorių. Harrisonas Fordas, Mattas Damonas, Rihanna, Dave’as Chappelle ir Scarllet Johanson yra tik keli garsūs asmenys, kurie apsilankė laidoje.

Svarbu paminėti, kad šią laidą pamilo ne tik Amerikos piliečiai bei žvaigždės, net ir valstybės prezidentai negali atsisakyti kvietimo apsilankyti. Barakas Obama kelis kartus tapo segmento „Mean Tweets“ pristatytoju. Šiame formate žvaigždė perskaito dažnai įžūlius ir necenzūruotus gerbėjų komentarus ir į juos atsako. Tačiau, kai laidos komentarus skaitė ne dainininkas ar komikas, bet Jungtinių Amerikos Valstijų galva, tai sukėlė milžinišką reakciją Amerikoje. Laida ne tik sužmogino stipriausia pasaulio vyrą, bet ir leido jam parodyti nuostabų humoro jausmą.

Svarbu paminėti, kad „Jimmy Kimmel Live!“ taip pat turėjo kelis itin jautrius momentus. 2017 m. gegužę, praėjus vos kelioms dienoms po jo sūnaus gimimo, Kimmelis eteryje pasakė ašarų pilną ir nepaprastai jaudinantį monologą. Jis papasakojo apie bauginančią patirtį, kai slaugytoja pastebėjo, jog kažkas negerai su naujagimiu. Jauno vaiko širdis plakė neįprastu ritmu,  oda turėjo lengvą mėlyną atspalvį. Billy patyrė pirmąją širdies operaciją, kai jam dar buvo trys dienos. Ši giliai asmeniška istorija peržengė įprastos vėlyvo vakaro pramogos ribas. Kimmelis pasinaudojo savo platforma, kad aistringai pasisakytų už įperkamą sveikatos priežiūrą ir apsaugą tiems, kurie turi jau esamas ligas. Kimmelis stipriai teigė, kad jokia šeima neturėtų rinktis tarp vaiko gyvybės ir finansinio stabilumo. Jis konkrečiai pabrėžė Įperkamos priežiūros įstatymo ir vaikų sveikatos draudimo programos svarbą, ragindamas žiūrovus palaikyti šias programas. Nuo to laiko Kimmelis teikė naujienas apie Billy sveikatos kelionę, įskaitant jo antrąją operaciją 2017 m. gruodį ir trečiąją atviros širdies operaciją 2024 m. gegužę.  Kimmelis pasidalindavo emocine įtampa, kurią patyrė jo šeima, reiškė didžiulį dėkingumą medicinos specialistams iš Los Andželo vaikų ligoninės. Šie monologai parodė žmogiškąją Kimmelio puse, suteikė paramą žiūrovams, kurie patyrė panašias situacijas.

Nors programa stengėsi vengti skandlų, „Jimmy Kimmel Live!“ teko susidurti su nemažai reikšmingų kontroversijų. Viena iš jų – vedėjo „blackface“ praeties atradimas. Amerikos istorijoje baltaodžiai aktoriai dažydavo savo veidus juoda spalva tam, kad galėtų vaidinti juodaodžius veikėjus. Šis fenomenas buvo vadinimas „blackface“. Dažnai įžūlus ir skausmingas, šis reiškinys tapo rasizmo ir neapykantos simboliu. 2020 m. Amerikos visuomenė atrodo kelis momentus, kuriuose Jimmy Kimmelis nudažė savo veidą juodai. Ši informacija sukrėtė Amerika, kuri dar nebuvo atsigavusi po George Floydo mirties. Laidos vedėjas greitai atsiprašė už savo prastus pasirinkimus ir stengėsi atstatyti savo ryšį su juodaodžiais žiūrovais, kurie jautėsi stipriai įžeisti ir išduoti.

Kita didelė kontroversija kilo dėl 2013 m. segmento „Vaikų stalas“, kuriame vienas vaikas pasiūlė „išžudyti visus žmones Kinijoje“, siekiant išspręsti JAV skolą Kinijai. Kimmelis pritarė šiai idėjai, sukeldamas stiprų pasmerkimą ir boikotus iš Kinijos valstybės ir azijiečių amerikiečių bendruomenių. Kimmelis greitai atsiprašė už įvykį, pažadėjo būti atidesniam. 2024 m. laida įsitraukė į teisminį ginčą su buvusiu kongresmenu George Santosu, kuris apkaltino Kimmelį ir „ABC“ dėl „neteisingų vardų ir naratyvų“ naudojimo. George dažnai naudodavo programą  „Cameo“, kurioje žmogus gali gauti pinigus dėl sveikinimo ar linkėjimo pasakymo. Kimmelis pasinaudojo šia programa ir gavo kelis juokingus bei keistus pasisakymus iš buvusio politiko. Šie įrašai buvo transliuojami laidoje, kurią matė milijonai Amerikos piliečių. Situacija greitai tapo nekontroliuojama ir buvo pateikta teismui.

Po visų šių įvykių „Jimmy Kimmel Live!“ toliau leidžia epizodus, kurie sulaukia ganėtinai didelio dėmesio. Laidos vedėjo rolė yra perteikiama svečiams, kurie atlieka garbingą užduotį kelias savaites. Tai gali rodyti, kad Jimmy Kimmelis nori perduoti legendinę laidą kitiems, taip, kaip darė Jonas Stewartas iš „The Daily Show“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: