Vienas keisčiausių faktų apie batus, jog pirmieji aukštakulniai buvo kuriami netgi ne moterims! Aukštakulnių paskirtis visai nebuvo skirta moteriškai elegancijai ar grožiui pabrėžti. Jie buvo sugalvoti avėti vyrams – dėl karo. Senovės Persijoje, kai buvo populiarūs raitų lankininkų būriai, būtent šie kariai avėjo aukštakulnius batelius. Jojant bato kulniukas patogiai įsiremdavo į balnakilpes ir tokiu būdu padėdavo geriau išsilaikyti įtempiant lanką… Dabar aukštakulniai bateliai yra moteriškos lyties atstovių slaptas „ginklas” prieš vyrus, seksualumui pabrėžti. Ironiška ar ne?
Christianas Louboutinas yra visame pasaulyje garsus batais raudonu padu. Avalynės dizainerio darbai puošia populiariausių pasaulyje žvaigzdžių pėdas. Tarp „Louboutinus” dievinančių žvaigdžių yra tokios garsios žvaigždės, kaip Taylor Swift, Dita Von Teese, Kim Kardashian ir kitos, tačiau dizaineris savo kurtų batelių nėra linkęs dovanoti. Žvaigždėms jis tik padaro šiokią tokią nuolaidą, bet veltui aukštakulnių nedalija. Neseniai vykusiame spaudos renginyje Londone, skirtoje švęsti artėjančią Louboutin parodą Paryžiaus „Port Palais de Porte Dorée“, dizaineris žurnalistams sakė, kad kartais „miglotai pasibaisėjo“, kaip žmonės nešioja jo batus. Žinoma, yra smagu matyti savo kūrinį ant milijono moterų kojų. Ikoniškų raudonų batų kainą yra nuo 500 svarų sterlingų, o vienos „Louboutin“ batų poros kaina gali siekti net 4000 dolerių.
Dizainerio kūriniai dažnai vadinami „batai raudonais dugnais”. Prancūzas teigė, kad, jo manymu, kiekvienas žmogus gali nešioti savo batus, kaip tik nori ir jis kaip dizaineris, turi būti dėkingas už įvertintą jo kūrybą. Louboutin apibendrino, jog jis tėra dizaineris – „Aš pasiūliau, o jūs dėvite”. „Jei manyčiau, kad žmonės turėtų nešioti batus labai savitai, aš turbūt pateikčiau pasiūlymą dėl to“, – sakė Louboutin. Dizaineris pridūrė, jog niekada nenorėjo kurti drabužių, jo aistra tebuvo batai. Jis iki šiol yra maloniai nustebęs, kaip jo raudoni batai taip išpopuliarėjo visame pasaulyje ir tapo vieni trokštamiausių. Šioje vietoje galime sugrįžti ir į pradžią – pirmų aukštakulnių batelių atsiradimą… vyrams. 2011 m. dienos šviesą išvydo vyrams skirta „Christian Louboutin“ avalynės linija.
Kalbama, kad idėją gaminti ir vyriškus batus pamėtėjo vienas nutikimas. Kliente užsisakė 45 dydžio batus, tačiau pasiūtų batelių nenusipirko. Nežinodamas ką daryti su užsakymu, nes tokių didelių moteriškų pėdų yra labai mažai, dizaineris juos atidavė savo draugei, o ši juos perleido savo sutuoktiniui. Sklando ir kitas vyriškos louboutinų linijos pradžios gandas. Dainininkas Mika kartą paprašė dizainerio, kad jam sukurtų ne vieną porą išskirtinių batelių muzikiniam turui. Nuo tada Christianas suprato, kad jo avalynės geidžia ne tik moterys, bet ir vyrai, todėl pradėjo kurti batus ir vyrams.
Raudonų padų istorija
1975 metais, kai Christianui Louboutin buvo 12 metų, jį papiktino užbraukto aukštakulnio ženkliukas ant Paryžiaus okeanografijos muziejaus durų ir čia gimė pirmosios dizainerio mintys. Rimtai eskizuoti batelius Louboutin pradėjo paauglystėje, kai būdamas 13 metų apsilankė Afrikos ir Okeanijos meno muziejuje Paryžiuje. „Kai pro tave praeina nuostabi mergina, tu nesiryžti prieiti prie jos susipažinti, pažiūri į ją nueinančią ir matai raudonus padus, ir ši mergina visam laikui įsirėžia į tavo atmintį“, – sako Louboutin ir pagrindžia išskirtinį visų savo modelių akcentą – ryškiai raudoną padą. Aukštakulnio padą dizaineris nuspalvino, tiesiog raudonu nagų laku, kurį dabar taip pat galima įsigyti pavadinimu „Rouge Louboutin“.
Vieni labiausiai kopijuojamų „Christian Louboutin“ batelių – dekoruoti kniedėmis. Tokius mielai plagijuoja ir moteriškos, ir vyriškos avalynės gamintojai. 2011 metais prancūzų batų dizaineris Louboutin iškėlė „YSL“ ieškinį, teigdamas, kad mados namai pažeidė jo prekės ženklo teises, kurdami ir parduodami batus raudonais padais. Konfliktas tęsėsi labai ilgai, nes „YSL“ sukūrė beveik identiškus batus ir panaudojo raudoną spalvą. Kilo diskusijos, ar dizaineris gali turėti išskirtinę teisę į raudoną spalvą? Vis dėl to, teismo sprendimu, Louboutin liko išskirtinė teisė kurti batus raudonais padais, nes šis elementas – tarsi dizainerio unikalus parašas. Tačiau, jeigu batai yra raudonos spalvos, tai ir padas gali būti raudonas (šiuo atveju „YSL“ sukurtuose batuose) ir dizaineris neturi teisės tam prieštarauti.
Taip pat skaitykite: Mados pasaulio perversmas su trenksmu [FOTO]