Šiandien jums norime pristatyti nepaprastai ekscentrišką menininką – Ray Caesar.
Ray Caesar gimė Londone, keturių vaikų šeimoje. Netrukus dėl paties kūrėjo įvardinamų „netolerantiškų kaimynų“ persikraustė į Kanadą. Būdamas mažas berniukas Ray Caesar piešdavo ant sienų, ant grindų ir matė pasaulį kiek kitokiomis akimis. „Kai buvau vaikas, kalbėdavausi su baldais ir aš esu visiškai tikras, jog jie kalbėdavosi su manimi.“ – sako menininkas, nuo vaikystės kenčiantis dėl susidvejinusios asmenybės sutrikimo.
Baigęs Ontario meno ir dizaino universitetą Ray Caesar dirbo meno skyriuje sergančių vaikų ligoninėje Toronte.Vaizdai pamatyti per tuos 17 darbo metų labai paveikė autoriaus kūrybą. Kartą į jo rankas pakliuvo nužudyto vaiko fotografija. Tai jautrios sielos menininką sukretė. Tą vaizdą piešdavo, perpiešdavo ir iškart degindavo. Tai buvo ženklas, jog ligoninę reikia palikti.
Labai panašiu metu viena po kitos nuo vėžio mirė Ray Caesar motina ir sesuo. Netrukus prasidėjo košmarai ir haliucinacijos, o menas kūrėjui tapo terapijos forma. Vietoje to, jog bėgtų nuo išgyventų patirčių, Ray Caesar su jomis akis į akį susiduria savo mene. „Dažnai galvoju, jog mes visi esame Marijos Antuanetės – gyvenam ilgai ir laimingai Petit Trianone šalia Versalio vartų su savo arbatos puodeliais ir šilko pagalvėlėmis ir nematome kas dedasi aplinkui mūsų gražaus mažyčio pasaulėlio. Aš kuriu mažus minčių Versalius.“
Ray Caesar kuria 3D modeliavimo sistema Maya. Darbai labai spalvoti, pilni Rokoko stiliaus elementų, todėl Ray Caesar kūryba gali pasirodyti skirta vaikams, tačiau įsižiūrėjus pastebimos simbolinės, futuristinės ir šiek tiek Timo Burtono kūrybą primenančios detalės. „Menas išties yra kaip veidrodis. Jeigu aš įmaišau humoro, linksmas žmogus juoksis. Bailus žmogus ten ras savo baimes.“
Vaikystėje Ray Caesar labiau už kitus žaidimus mėgdavo lėles. Panašios būtybės dabar šmežuoja jo darbuose. Didžioji daugumą tokių lėlių panašios į moteris, tačiau Ray Caesar teigia, jog tai visai gali būti ir maži berniukai. ,,Juk mes visi turime tiek moterišką, tiek vyriškąją puses.“
Menininkas prisipažįsta dažnai pabundantis viduryje nakties ir suprantantis, jog sapnuose klajojo koridoriais ir prieškambariais didžiulėje ligoninėje, kurioje ir gimė laki jo vaizduotė. Tokio sapno metu jam kartą pasirodė motina. Sapne būtent ji paskatino Ray Caesarą eksponuoti savo darbus.
raycaesar.com archyvo nuotr.