© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Turbūt visi žinome kokių nors mitų, kadangi šis reiškinys yra plačiai paplitęs mūsų visuomenėje. Jie gali būti juokingi ar net kvaili, tačiau dažnai sukelia daug painiavos ir paskleidžia netikslią informaciją. Dažniausiai mitais apipinami mažai pažįstami, nauji ir plačiai neišbandyti dalykai.

Google Glass – vienas tokių. Paslaptingoji inovacija primena prietaisus, matytus futuristinėse kino juostose, tad nenuostabu, jog kelia nuostabą ir nepasitikėjimą. Taip per neilgą egzistavimo laikotarpį, apie šį produktą spėta prikurti ir nemažai mitų.

1. Google Glass lygus visiškam atotrūkiui nuo realybės

Glass, kitaip nei jūsų išmanusis telefonas, planšetė ar kompiuteris, neturi pasaulį užstojančio ekrano. Jūs matote realų vaizdą, tačiau tuo pat metu galite jį įamžinti, nespoksodami į žibantį ekraną. Todėl Glass yra įjungtas tik kai jums to reikia, taip suteikdamas galimybę jums sujungti technologijas ir realų gyvenimą, bei leisdamas jums neatsitraukti nuo artimų žmonių.

2. Google Glass visada įjungtas ir viską įrašinėja

Kaip ir jūsų mobilusis telefonas, Glass įsijungia kai jums to reikia. Nustatyta, jog video įrašai truktų 10 sekundžių. Žinoma, įmanoma filmuoti ir ilgiau, tačiau bateriją reikėtų įkrauti jau po 45 minučių, tad pagalvokit: ar jūs švaistytumėte ją įrašinėdami eilinius praeivius? Greičiausiai rastumėte geresnių būdų jai panaudoti.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

3. Google Glass vartotojai – technologijas garbinantys moksliukai

Glass vartotojų ratas labai platus – nuo gydytojų, kino meno studentų iki zoologijos sodo darbuotojų ir ugniagesių. Tačiau juos vienija vienas dalykas – jie suvokia technologijų naudą lengvinant, įvairinant gyvenimą, vietoj to, kad naudotų jas kaip atotrūkį nuo realaus pasaulio. Tiesą sakant, Glass vartotojai teigia naudojantys technologijas rečiau, kadangi su šiuo produktu viskas greičiau ir paprasčiau.

4. Jau sukurtas galutinis Google Glass variantas

Dabartinis Glass – tik prototipas. Jau atlikti 9 sistemos atnaujinimai, atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus. Kol kas siekiama surinkti kuo daugiau atsiliepimų iš plačios vartotojų įvairovės, kad būtų galima į rinką paleisti kuo kokybiškesnį produktą. Galbūt po keleto metų į šį prototipą žvelgsime su tokia pačia šypsena, kaip ir į praėjusio amžiaus mobiliuosius telefonus.

5. Google Glass turi įdiegtą veido atpažinimo funkciją

Dėl įvairių saugumo niuansų ir neigiamų atsiliepimų, buvo nuspręstą šios funkcijos neįdiegti. Tai, jog buvo sukurta nepatvirtinta programėlė dar nereiškia, kad Google ją patalpins MyGlass parduotuvėje.

6. Google Glass uždengia jūsų akis

Atsižvelgiant į akių kontakto ir pasaulio matymo svarbą, Glass buvo sukurtas taip, jog neužstotų vaizdo. Jis nėra stiklo dydžio, o tik mažytis prietaisas virš dešiniosios akies.

7. Google Glass – ideali stebėjimo kamera

Kvaila manyti, jog nėra geresnių šnipinėjimo įrankių už Glass. Jei kas nors rimtai pasiryžtų slaptam stebėjimui, rinka gali pasiūlyti daug geresnių, ir iš tiesų slaptų, o ne akivaizdžiai virš akies matomų ir mirksinčių, kamerų.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

8. Google Glass prieinamas tik pasiturintiems

Dabartinis prototipas kainuoja 1500 JAV dolerių, tačiau tai nereiškia, jog šio prietaiso vartotojai vien turtuoliai. Dažnais atvejais, už Glass sumokėjo darbdaviai, tai buvo dovana, ar jiems buvo taupoma.

9. Glass visur draudžiami

Kadangi Glass veikia panašiu principu kaip mobilieji telefonai, jų vartojimui taikomi tokie patys apribojimai kaip ir kitiems įrašymo ir fotografavimo įrenginiams – draudžiama naudoti persirengimo kambariuose, kazino, ir panašiai.

10. Google Glass žymi privatumo pabaigą

Kai XIX a. pabaigoje pirmą kartą pasirodė fotoaparatai, žmonės tai taip pat siejo su privatumo dingimu. Buvo draudžiama jais naudotis parkuose, paplūdimiuose ir kitose viešose vietose. Tokia pati situacija pasikartojo ir pasirodžius fotografuojantiems mobiliesiems telefonams. Ir visgi, kamerų ir fotoaparatų kasmet vis daugėja ir daugės, ir po šitiek metų gyvenimo jų apsuptyje, mes jau esame susipažinę su jų trūkumais ir privalumais. Glass bus tik dar vienas – patogesnis – įrenginys mūsų kasdienybei, ar dramatiškiems, pasaulį keičiantiems, įvykiams įamžinti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: