Daugelis etninių mažumų žmonių susiduria su visišku išnykimu: jie praranda savo gimtąją kalbą ar tradicijas. Išsaugoti mūsų pasaulio įvairovę yra vienas svarbiausių dalykų. Fotografas Alexander Khimushin, norėdamas priversti susimąstyti ir supažindinti mus su etninių grupių įvairove Sibire, pasitelkia žmonių portretus.
Per pastaruosius devynerius metus jis keliavo po pasaulį ir aplankė net 84 skirtingas šalis. Prieš trejus metus, įkvėptas idėjos dokumentuoti tolimųjų kraštų kultūras, kurios dėl globalizacijos lėtai nyksta, jis pradėjo projektą “Pasaulis veiduose”. Ištyrus mažas etninių mažumų grupes visame pasaulyje, jis nufotografavo neįtikėtinus portretus, kuriuose su pagarba įamžinti kultūriniai bruožai.
Sibiras yra beveik dvigubai didesnis už Australiją ir 30% didesnis už JAV, Kanadą ar net visa Europą. Šis regionas yra viena iš mažiausiai ištyrinėtų vietų pasaulyje. Dauguma iš jūsų žino, kad ten yra labai šalta ir gyvena mažai žmonių, bet ar tiek pat jūsų žino apie ten gyvenančius žmones?
Fotografas per pusę metų apkeliavo net 25 000 km. Nuo Baikalo ežero krantų iki Japonijos jūros pakrantės, nuo begalinių Mongolijos stepių iki pačios šalčiausios Žemės vietos – Jakutijos. Visos šios vietovės buvo aplankytos turint tik vieną tikslą – užfiksuoti įvairių ten gyvenančių vietinių žmonių veidus ir tradicijas.
Nors kai kurios etninės grupės dominuoja savo regionuose, tačiau daugelis kitų yra ant išnykimo ribos, o bendras gyventojų skaičius kartais nesiekia nei šimto žmonių. Tokios etninės grupelės susiduria su daugybę sunkumų ir apie jų egzistavimą sužino vis mažiau žmonių.
Taip pat skaitykite: Fotografas praleido 6 metus įamžindamas nesuvaidintą Turkijos kaimo gyvenimą [FOTO]