Charles Russo nuotr. / Standford University

Standfordo universitetas suteikė magistro laipsnį 105 sulaukusiai Virginia Hislop. Ši garbaus amžiaus sulaukusi moteris savo darbais ir pastangomis prisidėjo prie ugdymo plėtros ir programų gerinimo. Net ir perlipus savo gyvenimo šimtmetį, senolė buvo įvertinta už savo darbus ir gausiomis ovacijomis pasitikta per diplomų įteikimų iškilmes. Pati V. Hislop sako, kad šio momento laukė ilgą laiką.

Amžius tai tik skaičius, kuris neturėtų nustatyti ribų nei vienam, siekiančiam savo tikslų. Šį teiginį visiškai reprezentuoja Virginia Hislop, kuri būdama 105 metų įgijo magistro laipsnį. Jos kelias į mokslą nebuvo toks paprastas, bet užsidegimas ir noras siekti savo tikslų, jai buvo ne kliūtis. Ši nuostabi moteris turėtų būti didžiausias įkvėpimas ne tik jaunosioms kartoms, kurios siekia išsilavinimo, bet ir vyresniesiems, kurie baiminasi savo amžiaus ar sugebėjimo pajėgti krimsti mokslo šaknis.

Charles Russo nuotr. / Standford University

Hislop visad norėjo studijuoti teisę ir sekti savo tėvo pėdomis, tačiau jos tėvas netikėjo, kad ji gali tapti advokate, todėl nesutiko finansuoti jos mokslų. Antrasis jos planas buvo tapti mokytoja ir pasekti močiutės bei tetos pėdomis ir šis planas išsipildė. Išsilavinimo ugdymo srityje ji siekė Standfordo universitete, Amerikoje ir po keturių metų, 1936 m. ji įgijo bakalauro laipsnį. Po metų ji pradėjo siekti magistro laipsnio ir vos tik pateikus savo galutinį darbą, jai teko atsitraukti nuo mokslų, nes prasidėjo Antrasis Pasaulinis karas. Pasibaigus karui ji negrįžo į universiteto ir neįgijo magistro laipsnio.

Tačiau įgautas magistro laipsnis nebūtų pakeitęs jos karjeros galimybių. Iki 1964 m., kada Amerikoje buvo priimtas Civilinių teisių įstatymas, ištekėjusios moterys neturėjo teisės dirbti, todėl V. Hislop nebūtų galėjusi pritaikyti savo žinių, net jei būtų atsiėmusi diplomą. Vėliau, kai jos dukra Anne  įstojo į Jakimos mokyklą, mokykla tikėjosi, kad jaunoji panelė mokysis ekonomikos, o ne pažangesnės anglų kalbos. V. Hislop nesutiko su tuo, todėl įstojo į Jakimos mokyklos valdybą, kurioje išbuvo 13 metų, diegdama ir suteikdama visiems mokiniams vienodą galimybę gauti aukščiausią išsilavinimą. Vėliau ji prisijungė prie Jakimos koledžo, kuriame taip pat siekė įdiegti aukštesnio lygio išsilavinimą.

Hislop taip niekada ir negrįžo prie mokytojos profesijos, tačiau jos indėlis į ugdymo gerinimą ir lygių teisių užtikrinimą visiems besimokantiems, turėjo daug įtakos ugdymo programai. Po 83 metų, jos dukters vyras sužinojo, kad V. Hislop galėjo įgyti magistro laipsnį nepateikdama naujo darbo, nes universitetas buvo užskaitęs, kad ji pabaigė visą kursą. Moteris buvo lengvai nustebinta: „O Dieve, aš šito momento laukiau taip ilgai.“ Dėvėdama mantija ir kepurėlė, ir lydima garsių aplodismentų, ant scenos tvirtai žengusi V. Hislop atsiėmė savo diplomą. Šis nuostabus įvykis pradžiugino ne tik ją ir jos artimuosius, bet ir visus žmones, kuriuos ji įkvėpė savo ryžtu ir atsidavimu ugdymui ir mokslui.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: