© G. Gumhold/PIXELIO

Lietuvoje veiklą pradeda Europoje pirmaujančios Šiaurės šalių elektros biržos „Nord Pool Spot“ prekybos zona.

Šių metų vasarį įsigaliojęs Elektros energetikos įstatymas ir kovą pasirašyta sutartis su „Nord Pool Spot“ sudarė visas prielaidas įsteigti šios elektros biržos prekybos zoną Lietuvoje.

„Su „Nord Pool Spot“ biržos atėjimu į Lietuvą realizuojamas vienas iš strateginių energetikos tikslų – palaipsniui įsilieti į bendrą Europos elektros rinką. Šios biržos startas Lietuvoje yra puikus įrodymas, kad energetikos projektai sėkmingai juda į priekį“, – sako Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

„Kaina biržoje visada priklauso nuo tiekėjų teikiamų kainos ir kiekio pasiūlymų. Šiuo metu didžiausia dalis Lietuvos rinkoje parduodamos elektros importuojama iš Rusijos. Dideli kainų svyravimai dar kartą patvirtina vietinės konkurencingos ir galingos elektros gamybos būtinybę“, – teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

„Lietuvai atsiveria labai didelė rinka ir naujos galimybės. Vieninga elektros birža užtikrina vienodas taisykles rinkos dalyviams ir lygias sąlygas konkurencijai bei kuria skaidrią elektros kainą“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos prekybos zonos atidarymas įvyko sėkmingai ir tikimės tokios pat sėkmingos Lietuvos integracijos į Šiaurės šalių elektros rinką. Mūsų ilgalaikis tikslas – sukurti skaidriomis kainomis grįstą Baltijos valstybių elektros rinką“, – teigia „Nord Pool Spot“ generalinis direktorius Mikaelis Lundinas.

„Nord Pool Spot“ prekybos zonos Lietuvoje atidarymas yra Europos Komisijos inicijuoto Baltijos valstybių elektros rinkų sujungimo plano, arba BEMIP, dalis. Bendra Šiaurės šalių elektros rinka yra vienas svarbiausių Baltijos šalių elektros rinkų sujungimo plano ir Lietuvos energetikos strategijos tikslų. Bendra elektros rinka užtikrina skaidrią didmeninės elektros kainą ir prekybą, galimybę pirkti kitose šalyse pagamintą pigesnę elektrą ir vienodas prekybos sąlygas visiems rinkos dalyviams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: