Kaunas.lt nuotr.

Ketvirtadienį Kauno meras Visvaldas Matijošaitis priėmė į Kauną su oficialiu vizitu atvykusį Rumunijos ambasadorių Lietuvoje Dan Adrian Balanescu. Ambasadorius pasveikino merą laimėjus pirmuosius tiesioginius rinkimus ir prisipažino, kad Kaunas yra artimas jam miestas.

„Kaune lankausi ne pirmą kartą. Atvažiuoju čia ne tik darbo reikalais, bet ir su šeima. Mums labai patinka šis miestas. Kaune aplankome ne vieną muziejų, mums labai patinka jūsų zoologijos sodas. Mano vaikai mieliau renkasi atvykti į Kauną nei į Vilnių. Kaunas yra mano favoritas“, – kalbėjo ambasadorius.

Rumunijos ambasada pasiūlė Kaunui bendradarbiauti su antruoju pagal dydį Rumunijos miestu Kluž-Napoka.

„Žinau, kad Kaunas turi nemažai miestų partnerių ir yra sudaręs su jais sutartis. Visada galvodavome – koks mūsų šalies miestas galėtų atitikti Kauną ir kokie miestai galėtų bendradarbiauti su Kaunu. Manome, kad Rumunijos miestas Kluž-Napoka yra tinkamiausias. Jis yra antras pagal dydį šalyje ir tai pat garsėjantis savo universitetais“, – tvirtino Rumunijos ambasadorius.

„Norėtųsi, kad bendradarbiavimas tarp miesto parnerių nesibaigtų tik dalyvavimu įvairiuose renginiuose ir šventėse, o savivaldybė būtų kaip niša užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius kultūros, švietimo, turizmo ir kitose srityse “, – prabrėžė mero pavaduotojas, liberalų atstovas Simonas Kairys.

Ambasadorius miesto vadovus pakvietė apsilankyti Rumunijos mieste Kluž-Napoka ir aptarti tolimesnius bendradarbiavimo žingsnius tarp miestų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: