Pexels.com archyvo nuotr.

Nešiojamas kompiuteris – darbo įrankis, žinių ir pramogų šaltinis. Tačiau, nešiojamus kompiuterius būtų sunku naudoti ir įsivaizduoti be tinkamai veikiančios baterijos. Tai vienas iš svarbiausių nešiojamų kompiuterių veikimo elementų, be kurio, šis įrenginys prarastų savo prasmę. Nepaisant technologijų pažangos, nešiojamų kompiuterių baterijų tarnavimo laikas ir gyvybingumas vis dar yra opi problema. Didžioji dalis naudotojų siekia ir nori, kad jų naudojamas nešiojamas kompiuteris ir jo baterija suteiktų kuo ilgesnį veikimą. Tuo pat metu, didelė dalis naudotojų net nežino, kad netinkamas nešiojamo kompiuterio naudojimas ir turi įtakos baterijos veikimo trukmei bei gyvybingumui. Na, o siekiant, kad net po ilgų nešiojamo kompiuterio naudojimo metų jo baterija džiugintų ilgu veikimu, labai svarbu žinoti kelias naudojimo taisykles, kurios padės ilgiau išlaikyti nešiojamo kompiuterio bateriją gyvybinga. Apie tai plačiau – šiame straipsnyje.

Tinkamas baterijos naudojimas 

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo to, kad dažnas iš mūsų tikrai nežino kaip tinkamai reikėtų naudoti ir prižiūrėti nešiojamo kompiuterio bateriją, kad ši tarnautų ilgus metus. Dažnai daromos klaidos neretai lemia ir tai, kad po kelių metų naudojimo, nešiojamo kompiuterio baterija suteikia vos keliolikos ar kelių minučių veikimą, o pats kompiuteris nuolat turi būti prijungtas prie tiesioginio elektros šaltinio. Visą tai galima pakeisti – tereikia tinkamai naudoti nešiojamą kompiuterį.

Atminkite, kad nešiojamo kompiuterio baterija privalo išlikti sausa ir švari. Venkite drėgmės ir vandens patekimo į bateriją. Taip pat, naudinga paminėti ir tai, kad pirmą kartą naudojant naują kompiuterį arba keičiant seną bateriją nauja, pirmiausia reikėtų pilnai iškrauti nešiojamo kompiuterio bateriją ir tada pilnai ją į krauti. Taip bus užtikrinamas saugus ir efektyvus jos veikimas. Be to, nešiojamo kompiuterio bateriją reikėtų apsaugoti nuo ekstremalių temperatūrų pokyčių. Baterija neturėtų būti laikoma šaltyje ar kaitroje, o ekstremalios sąlygos gali jai pakenkti. Reikėtų vengti palikti nešiojamą kompiuterį tiesioginiuose saulės spinduliuose ar ten, kur labai karšta.

Naudinga paminėti ir tai, kad reguliariai, kas kelis mėnesius reikėtų leisti baterijai visiškai pilnai išsikrauti. Po išsikrovimo ją rekomenduojama pilnai įkrauti. Tai padės išlaikyti baterijos veikimą normaliame lygyje. Tačiau, reikėtų vengti pilnų ir dažnų baterijos išsikrovimų. Tai gali sumažinti baterijos talpą, o to pasekoje ir tarnavimo laiką.

Tinkamas nešiojamo kompiuterio naudojimas

Vis dėlto, įtakos baterijos veikimo laikui turės ne tik pačios baterijos eksploatavimas, bet ir nešiojamo kompiuterio naudojimo ypatybės. Pavyzdžiui, efektyviai prie baterijos ilgo tarnavimo laiko gali prisidėti sumanus ekrano ryškumo ir miego režimo valdymas. Norėdami, kad nešiojamo kompiuterio bateriją veiktų ilgiau, sumaniai naudokite įrenginį. Mažinkite ekrano apšvietimo intensyvumą ir naudokite miego režimą. Ekranas yra viena iš daugiausiai energijos naudojančių nešiojamo kompiuterio dalių. Tad, sumažinę ekrano ryškumą ar naudodami miego režimą, kai kompiuteriu nesinaudojate, tikrai prisidėsite prie ilgesnio baterijos tarnavimo laiko.

Ilgesnį baterijos veikimo laiką garantuos ir tikslingas nešiojamo kompiuterio naudojimas. Sumažinus ar išjungus pranešimus, fono programų veiklą ar atjungus nuo kompiuterio nenaudojamus išorinius įrenginius, sumažės ir energijos sąnaudos. Įsitikinkite, kad nuo kompiuterio yra atjungti visi įrenginiai, kurių tuo metu nenaudojate, bereikalingai nejunkite ir Bluetooth ryšio ar nenaudokite programų, kurios jums nėra reikalingos. Tai tik apkrauna kompiuterio sistemą, procesorių, o tuo pat metu ir bateriją. Na, o tikslingas ir sumanus nešiojamo kompiuterio naudojimas tikrai turės daug teigiamos įtakos efektyviam ir ilgam baterijos veikimui.

Nepamirškite, kad galite naudoti energijos taupymo režimą, kuris padeda sumažinti procesoriaus galią ir optimizuoja energijos sunaudojimą. Iš anksto nustatykite ir miego režimą, kuris automatiškai įsijungs, jums tam tikrą laiką nesinaudojant kompiuteriu. Tai padės sutaupyti baterijos energijos ir turės teigiamos įtakos baterijos tarnavimo laikui, ilgalaikėje perspektyvoje. Galiausiai, nepamirškite reguliariai atnaujinti operacinės ir programinės įrangos. Tai tikrai padės pagerinti energijos sunaudojimo rodiklius.

Šie keli patarimai tikrai padės pagerinti nešiojamo kompiuterio baterijos veikimo laiką ir tikrai prisidės prie ilgesnio jos gyvybingumo. Na, o jei ieškote naujos baterijos savo nešiojamam kompiuteriui ar norite pakeisti savo seną kompiuterį nauju, užsukite į Varle.lt. Čia rasite platų prekių pasirinkimą ir žemas kainas!

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: