Organizatorių archyvo nuotr.

Lapkričio 5-9 d. kino centre „Cinamon“ ir M. Žilinsko dailės galerijoje vyks tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Penkiasdešimt dokumentinių filmų, pirmąsyk rengiama konkursinė programa ir bilietai, kurių kaina prasideda nuo 1 cento  – toks, anot organizatorių, bus šių metų festivalis.

Filmai suaugusiems – taip pristatoma šių metų „Nepatogaus kino“ programa, kurioje filmai suskirstyti į dešimt teminių kategorijų. Nuo Ukrainos iki naujų lietuvių režisierių darbų, nuo urbanistinių istorijų iki žaliosios festivalio programos apie miškus.

„Mūsų šūkis neturi nieko bendro su amžiaus cenzu. Būti suaugusiu – tai visų pirma nebijoti pažvelgti realybei į akis, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta aplink. Visiškai nesvarbu, ar tau trylika, ar šešiasdešimt penkeri. Tai asmeninės brandos, o ne metų klausimas“, – teigia festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Vienas ryškiausių festivalio akcentų – Ukrainos tema, kuriai skirta atskira filmų rubrika. Kaune bus parodyti du šios rubrikos filmai – „Euromaidanas. Juodraštis“ ir „Sutemose“ . Pirmasis filmas žiūrovus nukelia į patį Maidano aikštės įvykių epicentrą. Šio filmo pagrindą sudaro jaunų Ukrainos kino kūrėjų, filmavusių Maidano įvykius, medžiaga, todėl tai kartu ir jaunosios ukrainiečių kartos žvilgsnis į istorinius įvykius.

Didžiausia šių metų festivalio naujovė – konkursinė programa, kurioje varžysis septyni nauji, tačiau vis didesnio tarptautinės kino bendruomenės dėmesio sulaukiantys dokumentiniai filmai. Dalis jų jau spėjo sudalyvauti prestižinių kino festivalių programose. Tragikomiškos flamandų dramos „Nepalik manęs“, pasakojančios apie buitiniame alkoholizme skęstančių bičiulių draugystę, premjera vyko Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje. Čekų filmas „Didi naktis“ dalyvavo Kopenhagos „CPH:DOX“ ir Jihlavos festivalių programose.

Daliai konkursinės programos filmų dalyvavimas festivalyje bus kartu ir europinės premjeros. Pavyzdžiui,  režisierės iš Izraelio Džiuli Šles darbas „Galutinė stotis“. Tel Avivo autobusų stotyje ir jos prieigose nufilmuotoje juostoje atsiskleidžia komplikuotas Izraelio visuomenės paveikslas. Nuolatinė teroro aktų baimė, neapykanta imigrantams, socialinė atskirtis – visa tai sunkiai dera su laisvamaniško ir atviro miesto įvaizdžiu, kurį apie Tel Avivą yra suformavusi populiarioji žiniasklaida.

„Festivalis nuosekliai auga.Konkursinė programa reiškia, kad „Nepatogus kinas“ kyla į naują kokybės lygmenį ir tampa dar žinomesniu už Lietuvos ribų. Ateityje tai leis į festivalį pritraukti dar daugiau aukščiausios kokybės filmų, kurią pristatys žinomiausi pasaulio dokumentinio kino kūrėjai“, – sako G. Andriukaitis.

Pasak jo, nuolat augant festivalio kokybei ir lankytojų skaičiui, „Nepatogus kinas“ išlieka prieinamas visiems norintiems apsilankyti festivalio filmuose.

„Bilietas į seansą kainuoja tiek, kiek nori sumokėti pats žiūrovas, bet ne mažiau nei simbolinis vienas centas. Vienas iš svarbiausių mūsų tikslų – šviesti visuomenę, todėl suteikiame galimybę festivalio filmus išvysti visiems“, – pasakoja „Nepatogaus kino“ direktorius.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Kaune vyks lapkričio 5-9 d., kino centre „Cinamon“ ir M. Žilinsko dailės galerijoje. Į visus festivalio seansus žiūrovai gali patekti patys nusprendę, kiek verta mokėti už bilietą (įėjimas – bent 1 centas). Daugiau informacijos festivalio svetainėje www.nepatoguskinas.lt

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: