Akademija versliam ir aktyviam jaunimui

Trys Kaune veikiančios verslo organizacijos – viešosios įstaigos „Verslo iniciatyva“ ir „Verslininkų namai“ kartu su Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacija pradeda įgyvendinti jaunimo verslumo skatinimo projektą „Verslo akademija“.

Svarbiausi projekto tikslai – įvairiapusiškai ugdyti jaunų kauniečių verslumą, padėti jiems generuoti ir įgyvendinti verslo idėjas, mokyti ir padėti įsteigti verslo įmones, populiarinti verslumo filosofiją.

Pirmieji projekto žingsniai, kurie jaunimą į veiklą įtrauks jau šį rudenį – moksleivių verslumo turnyro ir mentorystės užsiėmimų organizavimas. Projektą globoja Kauno miesto savivaldybė, remia – būrys verslo įmonių ir žiniasklaidos priemonių.

Verslumas Lietuvoje yra vienas mažiausių tarp visų Europos Sąjungos šalių, tačiau iki ekonominės krizės, verslumo stoka Lietuvoje buvo vertinama tik kaip pačių verslininkų problema. Tik po ekonominės krizės pradedama suvokti, kad verslumo stoka yra socialinė problema. Lietuvoje dar nėra įsisąmonintas faktas, kad pernelyg didelis samdomų darbuotojų skaičius paverčia visuomenę socialiai rizikinga.

„Akivaizdu, kad būtina kuo greičiau skatinti žmonių, ypač jaunimo verslumą, palaikyti jų iniciatyvas ir padėti jiems imtis verslo. Šiandien nėra nieko svarbesnio, kaip skatinti žmonių iniciatyvą kurti verslą ir naujas darbo vietas. Kaune pagaliau galime pristatyti kompleksinį jaunimo užimtumo ir verslumo skatinimo veiklų modelį. Per trejus aktyvius veiklos metus sukaupėme reikšmingos patirties, todėl ir galėjome sukurti šį išties unikalų ir efektyvų sprendimą“, – sako jaunimo verslumo iniciatyvos „Verslo akademija“ vadovas ir VšĮ „Verslo iniciatyva“ direktorius Darius Karaša.

Pašnekovo teigimu, „Verslo akademijos“ modelis skirtas įvairiapusiškai ugdyti jaunimo verslumą, padėti moksleiviams ir studentams generuoti ir įgyvendinti verslo idėjas per moksleivių verslumo turnyrą ir mentorystės užsiėmimus.

Jaunimo verslumo mentorystė bus organizuojama dviem etapais. Visų pirma, vyksta vieši seminarai, kurių metu susidomėjusieji verslu ir mentoryste supažindinami su verslo aktualijomis, verslininkais bei jų veikla. Vėliau organizuojami mentorystės užsiėmimai, kurių metu atrinkti dalyviai suskirstomi į optimalias grupes susitikinėja su verslininkais.

Susitikimų metu dalyviai kartu su verslininkais plėtoja, tikrina savo verslo idėjas, semiasi patirties, atlieka pirmuosius žingsnius versle.

VšĮ „Verslininkų namai“ direktorius Donatas Žiogas aiškina, kad mentorystės modelis, kai jaunimas, bendraudamas su patyrusiais verslininkais, semiasi patirties, yra prigijęs daugelyje užsienio šalių.

„Tokių projektų, kai verslą pradedantis asmuo bendrauja su savo mentoriumi, jau buvo ne vienas ir praktika rodo, kad jie sėkmingi. Kauno verslininkų namuose turime ne vieną menturių, kuris visuomeniniais pagrindais, be jokio atlygio padeda jaunimui suteikdamas verslo praktikoje įgytas žinias. Pradedančiajam verslininkui tai be galo naudinga, nes tokios praktikos gavimas iš asmens, kuris jau praėjo visą verslo pradžios kelią, padeda išvengti skaudžių klaidų ir papildomai motyvuoja“, – teigia D. Žiogas.

„Moksleivių verslumo turnyro“ metu Kauno miesto moksleivių komandos varžysis dėl versliausios komandos titulo. Turnyras bus organizuojamas keliais etapais ir pradedamas vykdyti nuo rugsėjo 23 d.

Visos projekto veiklos truks iki lapkričio pabaigos. Pirmajame etape moksleiviai individualiai laikys bendrųjų žinių atrankos testą. Tada į veiklas jie bus įtraukiami komandomis: varžysis rinkos simuliaciniuose žaidimuose, spręs įmonių atvejų analizių užduotis (angl. case study), išmėgins savo jėgas debatuose ir derybose. Šiose veiklose kviečiame dalyvauti vyresniųjų klasių moksleivius.

Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorius Giedrius Romeika primena, kad, pradedant verslą, labiausiai stinga ne pinigų, o kantrybės.

„Šalia savo verslo daug bendrauju ir dirbu su jaunimu. Norėdamas motyvuoti ir parodyti ekonominių dalykų svarbą kartą savo studentų paklausiau, kokį darbą jie norėtų dirbti baigę studijas, jie atsakė, kad norėtų turėti savo verslą. Kada pradėjome kalbėti kokį verslą ir kada jie norėtų steigti, jie pasakė, kad niekada, nes mūsų šalyje neįmanoma turėti savo verslo.

Iš šių dviejų prieštaraujančių teiginių ir gimė idėja bei didelis noras padėti jaunimui, galvojančiam ir norinčiam savo verslo. Jeigu yra jaunų žmonių, kurie nori savo verslo, tai privačia visuomenine iniciatyva stengsimės kompensuoti tą mūsų valdžios žmonių neveiklumą šioje srityje. Tikimės, nors truputį pagerinsim verslo aplinką, ko ir siekia Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacija“, – pasakoja G. Romeika.

Susidomėję turėtų nepraleisti puikios progos tapti „Verslo akademijos” absolventais ir taip susikurti pagrindą savo verslo idėjų vystymui. Visa informacija apie projektą bei registracijos forma skelbiama internetiniame tinklapyje www.versloakademija.eu

Susidomėję turėtų nepraleisti puikios progos tapti „Verslo akademijos“ absolventais ir susikurkite pagrindą savo verslo idėjų vystymui. Visa informacija apie projektą bei registracijos forma skelbiama internetiniame tinklapyje www.versloakademija.eu.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: