(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Minėdama Tarptautinę Antikorupcijos dieną – gruodžio -1 ąją Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos Mokinių taryba, vadovaujama socialinės pedagogės Saulės Šerėnienės, į mokyklą pasikvietė Kauno miesto savivaldybės tarybos narį, Antikorupcinės komisijos pirmininką docentą Raimundą Kaminską.

R. Kaminskas susirinkusiems 11-12 klasių mokiniams skaitė edukacinę paskaitą apie antikorupcijos reikšmę, jos valdymo būdus bei metodus, kaip dirba savivaldybės Antikorupcinė komisija, kokia jos paskirtis ir kaip atliekamos vienokios ar kitokios procedūros.

Mokiniai turėjo galimybę klausti R.Kaminsko apie tarybos bei konkrečios komisijos veiklas, aktyviai padiskutuoti apie pilietiškos visuomenės reikšmę, jos atsiradimo ir plėtotės prielaidas. Mažvydiečiai aktyviai dalyvavo diskusijoje, domėjosi statistiniais duomenimis, kurioje gi srityje daugiausiai tenka susidurti su korupcija.

Mokiniai klausė pirmininko, kaip tikrinamos kontrolę atliekančios struktūros, buvo džiugu girdėti, kaip jaunimas domisi teisinėmis tvarkomis, kaip baudžiami valdininkai, kurie susiję su korupciniais veiksmais. Besibaigiant paskaitai mokiniai įsidrąsino paklausti pirmininko, ar jam kaip politikui, yra tekę gauti kyšį. „Manęs turbūt perdaug bijo, kad net pasiūlytų. Pareigos daro savo”, – nusijuokė R. Kaminskas.

Pasibaigus paskaitai mokiniai pasiūlė bendros diskusijos galimybę, paklausė patarimo, kas turėtų dalyvauti tokioje diskusijoje, kad ji būtų produktyvi.

R. Kaminskas po paskaitos bendraudamas su mokyklos Mokinių tarybos pirmininku Ryčiu Gražiu domėjosi mokyklos saugumo, patyčių klausimais ir atsisveikino iki mokyklos Kalėdinio labdaros renginio, kurio globėju įsipareigojęs būti. Mokiniai toliau tęsė renginių, skirtų Antikorupcijos dienai maratoną mokyklos aktų salėje, kur vyko jaunesniųjų klasių mokinių tematinės varžytuvės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: